Як побудувати каркасно-щитову лазню своїми руками?

Матеріалом виготовлення традиційної російської лазні є деревина. Далеко не всі дачники можуть дозволити собі будівництво лазні зі зрубу, тому більш дешевим, але в той же час часто використовуваним матеріалом для будівництва лазні є дерев'яні дошки і бруски, з яких роблять каркас легкої будівлі. Далі ми розглянемо процес будівництва каркасно-щитової лазні своїми руками, а так само найбільш популярні проекти каркасних лазень і відео-урок по швидкому створенню лазні даного типу.

  • Стаття
  • Відео

Переваги будівництва каркасно-щитової лазні

Каркасно-щитовая баня

Каркасно-щитова лазня

Свою популярність каркасно-щитова лазня запрацювала з наступних причин:

  • Споруда легка, тому не вимагає тривалої усадки (на відміну від лазні зі зрубу)
  • Матеріальні витрати на будівництво каркасно-щитової лазні є найменшими
  • Трудомісткість робіт так само відносно невелика
  • Для будівництва каркасно-щитової лазні необхідно мати мінімальні навички роботи по дереву
  • З-за теплоємності деревини каркасно-щитову лазню легко нагріти до робочого стану
  • Дерев'яні щити можна обробити будь-яким матеріалом (як зсередини, так і зовні)
  • Каркасно-щитова лазня є відносно довговічною будівництвом

Єдиним вагомим недоліком каркасно-щитової лазні є не монолітність конструкції (короб лазні монтується з окремих щитів), внаслідок чого необхідно здійснювати якісну тепло-, паро - і гідроізоляцію лазні.

Проекти каркасно-щитових лазень

Перед тим як переходити до будівництва каркасно-щитової лазні своїми руками, виберете собі відповідний тип споруди. Від цього буде залежати складність робіт і кількість будматеріалу.

Надаємо вашій увазі найбільш популярні проекти каркасно-щитових лазень:

Вибравши підходящий вид споруди, переходимо до головного питання статті: «Як побудувати каркасно-щитову лазню своїми руками?».

Технологій будівництва каркасно-щитової лазні

Будівництво каркасно-щитової лазні не представляє особливо складного процесу, головне уважно ознайомитися з наданою нижче інформацією та виконувати всі етапи з граничною відповідальністю.

Етап 1 - Вибір і підрахунок будматеріалів

На даному етапі необхідно підбити кошторис на матеріали згідно з проектом лазні, а так само визначитися з видом будматеріалів.

Ми рекомендуємо використовувати наступні матеріали для будівництва каркасно-щитової лазні своїми руками:

  • Для створення каркаса лазні: дерев'яний брус (120*120 мм), дерев'яна дошка (150*30 мм), дерев'яні бруски (75*40 мм).
  • Обробка лазні зсередини і зовні: вагонка, цементно-стружкові плити (ЦСП), OSB або сайдинг
  • Теплоізоляція лазні: мінеральна вата
  • Паро - та гідроізоляція лазні: фольгований матеріал, руберойд
  • Фундамент лазні: готові палі або складові бетонного розчину: цемент, пісок, гравій
  • Кріпильні матеріали: цвяхи, металеві куточки, саморізи по дереву і т.д.
  • Покрівельний матеріал (за своїм смаком, краще вибирати покрівельний матеріал аналогічний покладеному на житловому будинку)

Так само не забуваємо про те, що необхідно придбати вікна, двері, піч-кам'янку і інші елементи лазні.

Етап 2 - Зведення фундаменту

На даному етапі необхідно підготувати грунт і приступити до створення фундаменту каркасно-щитової лазні. Так як будівля легка, можна використовувати будівництво пальового фундаменту. Якщо грунти пучащие, краще віддати перевагу плитному або стрічкового фундаменту.

У даній статті ми вирішили використовувати будівництво пальового фундаменту, оскільки це заощадить не тільки час на зведення лазні, але і загальні матеріальні витрати.

Свайный фундамент для бани

Пальовий фундамент для лазні

Після того, як всі палі будуть зведені, укладаємо на них цокольний брус, фіксуючи пиломатеріал між собою за допомогою з'єднання «в лапу» або «в полдерева». Перед тим, як надійно з'єднати цокольний брус, перевіряємо його горизонтальність за допомогою будівельного рівня.

На цоколь укладаємо руберойд, який послужить якісної гідроізоляцією фундаменту, після чого переходимо до зведення каркаса лазні.

Етап 3 - Створюємо каркас лазні

Під час проектування лазні необхідно було розрахувати точну кількість вертикальних стійок каркаса. Якщо лазня невеликого розміру і без перегородок, досить встановити вертикальні стійки по кутах. В іншому випадку необхідно встановити проміжні вертикальні стійки через кожні 60 см по периметру ванни.

Каркас бани

Каркас лазні

Кутові вертикальні стійки каркаса лазні повинні мати переріз 120*120 мм, проміжні - 75*40 мм. Між собою вертикальні стійки з'єднуються нижньої і верхньої обв'язкою. Головне суворо вертикально встановити стійки, інакше конструкція буде перекошеною і точно вже недовговічною. Що б стежити за вертикальністю стояків каркасу необхідно використовувати будівельний рівень і висок. Під час монтажу кожної вертикальної стійки потрібно додатково фіксувати її підкосами. Стіни каркаса лазні необхідно збирати по черзі і кріпити до цокольному бруса цвяхами. Відразу ж необхідно утеплити стіни лазні, а так само захистити від вологи (як це зробити читайте у відповідних статтях).

Устройство каркасно-щитовой бани

Пристрій каркасно-щитової лазні

Етап 4 - Створення даху лазні

Каркас бани с крышей

Каркас лазні з дахом

Після того, як каркас стін лазні буде створений, переходимо до монтажу даху. Докладно дізнатися про технології будівництва даху лазні ви можете в даній статті.

Звертаємо увагу лише на те, що каркасно-щитова лазня є легкою спорудою, на яку досить негативно буде впливати навалу снігу в зимовий час, а так само важкий покрівельний матеріал. Рекомендується робити дах двосхилим з висячими кроквами. Не забуваємо утеплити дах і захистити від атмосферних опадів мембранної плівкою.

Так само необхідно створити стеля в лазні. Оскільки будівля є легкою, краще робити лазню без горищного відділення. Монтаж стелі здійснюємо за допомогою стельових балок (дерев'яні бруски 75*40 мм). Конструкція стелі в лазні виглядає наступним чином:

Конструкция потолка в бане

Конструкція стелі в лазні

Етап 5 - Створення перегородок і настил підлоги

Залишається зовсім небагато - створити підлога в лазні і перегородки між передбанником, парилкою, кімнатою відпочинку і мийним відділенням. Підлога в лазні створюємо в залежності від типу фундаменту. Переважно здійснювати настил дерев'яної підлоги зі стоком води в каналізацію. Для цього дошки укладаємо під невеликим ухилом до стічної труби.

Перегородки в каркасно-щитової лазні повинні бути дерев'яними, про те, як і змонтувати, читайте тут.

Етап 6 - Заключні заходи

Завершаем строительство каркасно-щитовой бани

Завершуємо будівництво каркасно-щитової лазні

Отже, лазня практично готова. На заключному етапі необхідно вставити вікна, двері, а так само обшити каркасно-щитову лазню з двох сторін обробним матеріалом.

Після цього можна обладнати лазню меблями, елементами інтер'єру, піччю та різними банними аксесуарами.

Ось і вся технологія будівництва каркасно-щитової лазні своїми руками. Більш докладно ви можете побачити процес будівництва лазні на відео-уроках.

Відео-урок будівництва каркасно-щитової лазні

Надаємо вашій увазі кілька навчальних відео-уроків про те, як зробити каркасно-щитову лазню своїми руками:

Будівництво каркасної лазні
YouTube Трейлер
Каркасна баня за три тижні
YouTube Трейлер

Рекомендуємо так само ознайомитися зі статтею: будівництво дерев'яної лазні своїми руками!

Будівництво каркасної лазні
YouTube Трейлер
Каркасна баня за три тижні

YouTube Трейлер 

Сподобалася стаття? Натисни на найкрасивішу кнопку! Будь першим!