Гідроізоляція лазні крок за кроком
Для початку варто розібратися з тим, що і як треба ізолювати від вологи. Починається процес гідроізоляції лазні з заливки фундаменту, після чого захід переходить на стіни та підлогу, а потім на стелю і навіть дах.
На сьогоднішній день існує велика кількість будматеріалів і видів гідроізоляції лазні, які не реально перерахувати в одній статті. Саме тому далі ми надамо по одному, найбільш якісного варіанту гідроізоляції лазні своїми руками!
Гідроізоляція фундаменту
Заливаючи фундамент для лазні, неважливо стовпчастий або стрічковий, необхідно обов'язково здійснити його гідроізоляцію. Для початку гідроізоляцією послужить дренажний шар під фундамент. Цим шаром виступить 20-сантиметрова подушка з утрамбованого піску і гравію, які будуть перешкоджати застою води під основою фундаменту.
На дренажну подушку виставляється опалубка і заливається фундамент. Як тільки бетон застигне, необхідно здійснити гідроізоляцію фундаменту лазні своїми руками. Для цього використовується вертикальна та горизонтальна гідроізоляція фундаменту. Краще всього використовувати в даному випадку нанесення бітумної мастики, поверх якої клеїться в 1-2 шари руберойду. Обов'язково вертикальну та горизонтальну гідроізоляцію фундаменту необхідно ретельно заізолювати на стиках.
Гідроізоляція стін
На етапі зведення дерев'яної коробки лазні необхідно одночасно здійснити і гідроізоляцію стін (а в подальшому і підлоги, стелі).
В даному випадку бітумна мастика і руберойд не застосовуються, а використовують більш сучасний фольгований матеріал, який крім захисту стін від вологи забезпечує ще паро - і теплоізоляцію лазні. Перевага фольгованого матеріалу полягає в простоті монтажу і тонкощі фольги, а значить, розміри приміщення не занадто сильно зменшуватися (часом з-за гідроізоляції додається 3-4 см товщини до кожної стіні).
Звертаємо вашу увагу на те, що гідроізоляційний фольгований матеріал буває різним за способом застосування. Для парилки, де найбільш висока вологість, використовується матеріал, в якому присутня крафт-папір. Для решти кімнат (кімната відпочинку, мийне відділення, передбанник) можна використовувати більш прості фольговані матеріали: ізолон, изоком, пенофол.
Технологія гідроізоляції стін в лазні фольгованим матеріалом досить проста і складається з таких етапів:
- До стіни горизонтально кріпляться дерев'яні бруски (40*40 мм), до яких буде прификсирована фольга
- Між брусками укладається утеплювач такої ж товщини (до 40 мм)
- На бруски набивається фольга. Її необхідно ретельно натягувати і фіксувати до брусків за допомогою будівельного степлера.
- Стики фольги ізолюються спеціальним алюмінієвим скотчем
- Поверх зафіксованої фольги набиваються дерев'яні бруси (вертикально)
- До вертикальних брусків кріпиться облицювальна дошка - вагонка. Звертаємо увагу на те, що нижні облицювальні дошки не набиваються, для того, що б з'єднати і заізолювати стик гідроізоляції стін з гідроізоляцією підлоги.
Гідроізоляція підлоги в лазні
Після того як гідроізоляція стін в лазні буде закінчено, переходимо до підлоги. Тут кілька варіантів гідроізоляції, тому що підлога може бути дерев'яною або бетонним.
Гідроізоляція бетонної підлоги
Варіант №1
Бетонна підлога в лазні зазвичай заливається в парилці і мийному відділенні, де з-за підвищеної вологості дошки будуть занадто швидко гнити. Що б здійснити гідроізоляцію бетонної підлоги її необхідно вирівняти до ідеального стану (без ямок, тріщин, горбів), замазати бітумною мастикою та поверх неї покласти поліетиленову плівку або навіть руберойд. Після цього на підлозі готується основа під укладання плитки.
Варіант №2
Для забезпечення гідроізоляції бетонної підлоги необхідно здійснити наступні заходи:
- До чорнової підлоги прикріплюємо фанеру
- На фанеру укладаємо спеціальний гідроізоляційний матеріал - гідроізол, краї якого заводимо на стіни (для цього ми не прикріплювали нижні дошки вагонки).
- Ізолюємо стик гідроізолу з фольгированными матеріалом стін за допомогою алюмінієвого скотча
- Інші стики надійно ізолюємо, використовуючи будівельний фен
- Поверх гідроізолу укладаємо армовану сітку
- Заливаємо бетонну стяжку. На цьому варто трохи зупинитися. По-перше, вагонку на стінах краще обклеїти будівельним скотчем, щоб запобігти выпачкивание дощок бетонним розчином. По-друге, якщо лазня побудована з зрубу, здійснювати заливку підлоги дозволяється після 1-2 років усадки зрубу, інакше підлога потріскається.
- Поверх застиглої бетонної стяжки укладається плитка для підлоги
Гідроізоляція дерев'яної підлоги
Гідроізоляція бетонної підлоги здійснюється на одному етапі з утепленням підлоги. Все що потрібно, покласти поверх утеплювача (зазвичай це скловата) кілька шарів руберойду, або більш сучасного матеріалу - євроруберойду. Так само дерев'яну підлогу рекомендується обробити антисептиком, який захистить деревину не тільки від гниття, а й від пошкодження комахами і навіть самозаймання, що особливо важливо для такої споруди, як лазня.
Поверх руберойду набивається чорнова підлога, який потім обшивається дошкою вагонкою.
Гідроізоляція стелі в лазні
З стелею все простіше простого. Технологія гідроізоляції стелі в лазні точно така ж, як і гідроізоляція стін. Все що потрібно - набити дерев'яний брусок 40*40 мм і обтягнути стелю фольгованим гідроізоляційним матеріалом, після чого набити ще один шар брусків і «зашити» стеля вагонкою.
Як ви бачите, гідроізоляція лазні своїми руками є досить трудомісткою процедурою, але в той же час особливих складнощів немає!