Вибираємо фундамент для будівництва лазні своїми руками

Фундамент є несучою конструкцією всієї споруди. Від того, наскільки правильно і якісно буде зведений фундамент, залежить довговічність всієї конструкції. Що стосується лазні, то раніше при її будівництві фундаментом служили звичайні камені або вінець з дуба, причому лазні стояли по кілька десятків років. Зараз маса нових технологій зведення фундаменту і необхідно віддавати перевагу більш надійним варіантами: стрічковий, стовпчастий та пальовім фундаменту. Далі ми поговоримо про умови застосування кожного з фундаментів.

  • Стаття
  • Відео

Як правильно вибрати фундамент для лазні?

Фундамент для бани своими руками

Фундамент для лазні своїми руками

Фундамент для лазні вибирається на підставі кількох важливих моментів будівництва лазні своїми руками:

  1. Тип ґрунту (піщана, болотна, суглинок)
  2. Глибина залягання водоносного горизонту
  3. Матеріал для зведення стін і покрівлі будівлі (стіни: цегла, пінополістирол, зруб; дах: шифер, черепиця, профнастил).
  4. Нахил всієї ділянки (а відповідно можливість виникнення зсувів на ділянці)

Отже, тепер більш детально розглянемо, як правильно вибрати фундамент для будівництва лазні своїми руками.

Якщо ви хочете зробити каркасну лазню, стіни якої будуть зводитися з цегли або пінобетону, необхідно віддавати перевагу міцнішому - стрічкового фундаменту. Також звертаємо вашу увагу на те, що стрічковий фундамент підходить навіть для болотної і садової грунту.

Для будівництва класичної лазні зі зрубу досить звести більш економний і просто варіант фундаменту - стовпчастий. Але тільки стовпчастий фундамент слід застосовувати на суглинкових і піщаних грунтах.

Якщо ви володієте дачним ділянкою з м'яким грунтом, що піддається зсувам, то рекомендується зводити пальовий фундамент, який передбачає занурення вглиб ґрунту спеціальних стовпів (паль), упираються в більш щільний шар надр.

Так само іноді застосовується більш рідкісний, але не менш надійний фундамент - буронабивної. Даний фундамент є видозміненим стовпчастим фундаментом, у якого поперечний переріз опор вже не квадратне, а кругле. Буронабивної фундамент рекомендується застосовувати для будівництва лазні на складних грунтах.

Тепер розглянемо технологію зведення кожного виду фундаменту для лазні!

Будівництво стрічкового фундаменту для лазні

Як ми вже говорили, стрічковий фундамент є найбільш міцним, а відповідно і найбільш довговічним видом опори для конструкції. Із-за того що стрічковий фундамент вимагає підвищеної витрати бетонного розчину, будівництво такого фундаменту є найбільш дорогим.

Будівництво стрічкового фундаменту для лазні
YouTube Трейлер

Стрічковий фундамент являє собою смуги бетону, що проходять під кожною стінкою лазні.

Для будівництва стрічкового фундаменту необхідно вирити мережа траншей (під кожну стіну), глибиною не менш 1 метра, краще робити глибину нижче промерзання грунту.

Для початку роєм метрові траншеї, засипаємо їх 15-сантимаетровым шаром піску, після чого поливаємо його водою і ретельно утрамбовується. Зверху на пісок засипаємо 10-сантиметровий шар щебеню, поверх якого заливаємо невеликий шар бетонного розчину. Далі цикл повторюється: пісок, щебінь, бетонний розчин, поки наш «пиріг» не дійде доверху. Після цього необхідно звести дерев'яну опалубку, яка знадобиться для заливання цоколя. В опалубку укладаємо перев'язані прути арматури (діаметром не менше 12 мм) і заливаємо доверху бетонним розчином.

Після того як стрічковий фундамент застигне, можна збити опалубку і переходити до гідроізоляції фундаменту. Для цього прийнято використовувати бітумну мастику, руберойд, клейку плівку і т.д.

Так само незабутній спорудити біля фундаменту систему поверхневого дренажу та глиняний вимощення, які запобігають застою води під фундаментом.

Строительство ленточного фундамента для бани

Будівництво стрічкового фундаменту для лазні

Ось і вся технологія будівництва стрічкового фундаменту для лазні, як ви бачите процес трудомісткий, але в даному випадку ваша споруда буде мати міцну і довговічну конструкцію. Звертаємо увагу на те, що для будівництва стрічкового фундаменту рекомендується придбати бетономішалкою, тому розчину вам знадобиться дуже багато.

Будівництво стовпчастого фундаменту

Стовпчастий фундамент підходить для зведення класичною лазні зі зрубу. Його перевага полягає в тому, що забезпечується достатня міцність фундаменту при менших витратах будматеріалів, ніж при будівництві стрічкового фундаменту.

Стовпчастий фундамент, виходячи з його назви, складається з цегляних або бетонних стовпів, які встановлюються через кожні 1,5-2 метри на основних вузлах споруди: кути, місця підвищеного навантаження, перетин стін і т.д.

Стовпи повинні бути вкопані на глибину, яка перевищує глибину промерзання грунту, зазвичай ця різниця становить близько 30 см. Поперечний перетин стовпів - квадратне, розмірами 51*51 см (подвійна цегляна кладка) або 60*60 см (бетонні стовпи). Між собою стовпи необхідно об'єднати з допомогою цегляної стінки, є цоколем споруди.

Будівництво стовпчастого фундаменту закінчується тим, що необхідно здійснити гідроізоляцію фундаменту (гарячим бітумом або руберойдом) і створити закладень.

Закладення являє собою бетонну або цегляну стінку по контуру фундаменту, яка запобігає скупченню вологи і сміття під підлогою.

Будівництво буронабивного фундаменту

Як ми вже говорили, буронабивної фундамент являє собою видозмінену технологію будівництва стовпчастого фундаменту.

Строительство буронабивного фундамента для бани

Будівництво буронабивного фундаменту для лазні

Круглий перетин буронабивних стовпів фундаменту призначене для того, що б зменшити розривне вплив на стовпи при замерзанні/розморожуванні грунту.

Технологія будівництва буронабивного фундаменту для лазні є досить простий і при цьому вимагає найменших грошових витрат. Це обумовлено тим, що не потрібна допомога спец техніки і до того ж витрати бетонного розчину є мінімальними.

Єдина проблема будівництва буронабивного фундаменту це точний розрахунок довжини стовпів. Якщо поставитися халатно до даного вимогу, навантаження на кожен стовп будуть різними, що призведе до поступового руйнування кожного стовпа, а відповідно усієї конструкції.

Отже, після розрахунку довжини стовпів переходимо до першого етапу - буріння свердловин. Для цього рекомендується використовувати мотобур - недорога техніка для швидкого буріння свердловин своїми руками. Діаметр одного стовпа повинен варіюватися від 20 до 25 см. Після того, як свердловини будуть пробурені, приступаємо до заливання стовпів.

Для цього необхідно створити циліндричну опалубку, звернувши руберойд трубку і закріпивши скобами.

Опалубка под буронабивной фундамент

Опалубка під буронабивної фундамент

Опалубка занурюється в свердловину і заливається бетонний розчин, таким чином виготовляються всі опори.

Після цього опори необхідно об'єднати. Для цього заливається основа - бетонна плита.

Ось і вся технологія будівництва буронабивного фундаменту. Як ви бачите, нічого складного немає, тим більше що процес будівництва цього фундаменту є швидким та не надто трудомістким.

Будівництво пальового фундаменту

Якщо ви володіє болотистими ґрунтами, будівництво пальового фундаменту для лазні буде єдиним і правильним рішенням.

Будівництво пальового фундаменту
YouTube Трейлер

Насамперед створюємо проект фундаменту з точною кількістю паль, кроком і глибиною їх установки. Палі можна зробити самому, а можна замовити вже готові вироби.

Ми рекомендуємо віддавати перевагу другому варіанту, тому що монтаж у цьому випадку буде більш легким і зручним. Готові палі можуть бути представлені азбестоцементними трубами або металевими гвинтами. Азбестоцементні труби встановлюються в пробурені свердловини і заливаються бетонним розчином. Крок установки паль становить 1,5 - 2 метри. Якщо використовувати залізні палі, які створюються у вигляді довгих шурупів, то все що потрібно, це вкрутити їх у грунт за допомогою спеціальних пристосувань і так само залити бетоном.

Як тільки палі будуть встановлені, їх необхідно об'єднати між собою. Для цього використовуємо кладку стіни в цеглу або півцеглини. Стіна повинна бути висотою близько 60 см, з них 25 см заглиблені в грунт, а ще 35 см представлені у вигляді цоколя.

Ось і вся технологія будівництва пальового фундаменту для лазні своїми руками.

На цьому технології будівництва фундаментів для лазні своїми руками завершуються. Більше інформації ви можете дізнатися, переходячи з відповідними посиланнями на статті!

Будівництво стрічкового фундаменту для лазні
YouTube Трейлер
Будівництво пальового фундаменту

YouTube Трейлер 

Сподобалася стаття? Натисни на найкрасивішу кнопку! Будь першим!