Романський стиль

Романський стиль інтер'єру виник в католицькій Європі XI-XIII століть. В цей час архітектура була спрямована на створення великих товстостінних замків і церков, власне, тому інтер'єр житла в романському стилі нагадує середньовічну фортецю.

Для створення романського інтер'єру краще всього підходить просторий котедж, якщо ви є власником невеликої квартири, рекомендується оформляти кімнати основними елементами романського стилю.

До основних рис романського стилю належать:

  • Колірна палітра. Переважно темно-сірі і темно-коричневі тони кухні і вітальні. Ванна кімната і спальня може мати більш світлий окрас: чорний або білий у контрасті з коричневим.
  • Оздоблення стін здійснюється природним каменем і дерев'яними модулями. У сучасному романському інтер'єрі використовується штукатурка темного відтінку і настінний живопис. В ідеалі стіни повинні мати велику товщину (це помітно в дверних отворах).
  • Підлога укладається з природного каменю, мозаїки, керамічної плитки. Рідко зустрічається штучно зістарений паркет. Не забороняється настилати підлогу килими темного відтінку.
  • Стеля найчастіше представлений балочним перекриттям або у вигляді тяжких склепінь. Так само добре доповнить інтер'єр кесонний стелю.
  • Меблі в романському стилі дерев'яна, максимально проста, грубої форми. Найчастіше використовується обробка залізної фурнітурою і різьбленням. Допускається фарбування меблів фарбою (зазвичай це чорна, червона, біла, коричнева фарба). Слід зазначити, що ліжка в романському стилі прийнято робити під балдахіном.
  • Доповнюють інтер'єр романського стилю масивні колони, напівциркульні арки, камін, ковані і широкі сходи.
  • Аксесуарами в романському стилі є теракотові статуетки, факели, великі вази, дзеркала, картини, лицарські обладунки, середньовічна зброя і герби.

Фото романського стилю в інтер'єрі:

Рекомендуємо так само ознайомитися з схожими стилями: готичний і античний.

Сподобалася стаття? Натисни на найкрасивішу кнопку! Будь першим!