Скандинавський стиль

Скандинавський стиль інтер'єру виник у другій половині 20го століття в державах Північної Європи: Данії, Фінляндії, Норвегії і Швеції. Відмітними особливостями скандинавського інтер'єру є світлий окрас кімнат з натуральних матеріалів, мінімум меблів і максимум освітлення.

Скандинавський стиль в інтер'єрі підійде як для великих кімнат, так і для маленьких, тому практично будь-яку квартиру можна оформити в даному стилі.

Основними рисами скандинавського інтер'єру є:

  • Колірна палітра. Як ми вже сказали, кімнати повинні бути світлими. В ідеалі рекомендується фарбувати кімнату в такі кольори, як білий, пісочний і янтарний. Досить непогано виглядає контраст білого зі всіма відтінками чорного. Так само слід зазначити, що скандинавський інтер'єр має «родзинку» у вигляді яскравих плям на світлому фоні. У цьому випадку використовуються подушки, картини і стільчики червоного, жовтого, синього кольорів.
  • Матеріалами для створення інтер'єру в скандинавському стилі виступають камінь, дерево, кераміка і скло.
  • Оздоблення стін здійснюється світлої декоративною штукатуркою. Так само можна зустріти паперові шпалери, але це не дуже хороший варіант.
  • Підлога укладається з дошок, пофарбованих в білий колір, паркету або керамічної плитки.
  • Стеля найчастіше відбувається аналогічно стін. Хоча іноді стіни можуть бути обштукатурені, а стеля оброблена дошками.
  • Меблі повинна бути дерев'яною. Кількість меблів, як і в стилі мінімалізм, зводиться до мінімуму: залишатися повинні лише найважливіші елементи: крісла, ліжка, столи. Рекомендується використовувати багатофункціональні меблі (наприклад, ліжко, яка може скластися в диван).
  • Аксесуарами в скандинавському інтер'єрі можуть виступати яскраві подушки, рослини в горщиках, килимки та картини виділяється кольору.
  • Окрему увагу необхідно приділити освітленню. Як ми вже сказали, освітлення повинно бути багато. Саме тому вікна створюються великими, без жалюзі (максимум напівпрозорі фіранки). Для штучного освітлення використовують торшери, бра, великі люстри і т.д.

Фото інтер'єру в скандинавському стилі:

Рекомендуємо також ознайомитися зі стилем кантрі і рококо в інтер'єрі квартири!

Сподобалася стаття? Натисни на найкрасивішу кнопку! Будь першим!