Інструкція по декоративній штукатурці своїми руками, короткий огляд переваг матеріалу

Декоративна штукатурка фасадів будівель є одним з найбільш давніх та популярних видів дизайну будівель. На сьогоднішній день існує безліч видів декоративних штукатурок, їх відтінків та технологій нанесення на стіни. Зараз ми надамо вам всю необхідну інформацію про декоративної штукатурки фасадів своїми руками, а так само розглянемо найбільш популярні види штукатурок, їх переваги і способи нанесення.
  • Стаття
  • Відео

Перевага обробки будівель декоративною штукатуркою

Декоративная штукатурка своими руками

Декоративна штукатурка своїми руками

Декоративна штукатурка це відповідний матеріал для доповнення ландшафтного дизайну будь-якого садового стилю. Сьогодні даний матеріал широко використовується дизайнерами різних країн і континентів. Для людини, яка бажає унікально прикрасити фасад свого будинку, декоративна штукатурка стане одним з найбільш підходящих варіантів, оскільки має такі переваги:

  1. Декоративна штукатурка має дуже широку різновид матеріалу, який здатний створити як шорстку поверхню, так і ідеально гладку.
  2. На сьогоднішній день існує більше 500 відтінків штукатурок різних видів, завдяки чому можна підібрати найбільш підходящий забарвлення своєї будівлі, яка ідеально зможе прикрасити існуючу композицію садового декору.
  3. Технологія нанесення декоративної штукатурки різна. Деякі види штукатурки стін зможе здійснити навіть будівельник-новачок, а деякі під силу тільки майстра-дизайнера.
  4. Декоративна штукатурка має широкий діапазон цін, завдяки чому, може її використовувати будь-який бажаючий, навіть з низьким місячним доходом.
  5. Декоративна штукатурка є довговічним матеріалом, який здатний не тільки прикрашати фасад будівлі, але і захищати його від дій грибка, вологи і інших несприятливих дій природи.
  6. Декоративна штукатурка є морозостійкою, дозволяє «дихати» будівлі і здатна витримувати механічні пошкодження, тому нею не небезпечно обробляти зовнішню частину будівель.
  7. Догляд за декоративною штукатуркою мінімальний: максимум - це промити брудну стіну водою зі шланга, а деякі види штукатурок взагалі самоочищаються при найменшому пориві вітру.
  8. Декоративну штукатурку можна наносити на абсолютно будь-яку поверхню: цегла, бетон, гіпсокартон, піноблок, газоблок і т.д.
  9. За допомогою декоративної штукатурки умілий дизайнер може створити на поверхні стіни імітацію таких матеріалів для ландшафтного дизайну, як природного каменю, паперу, скляної поверхні і навіть шкіри.
  10. Час на обробку будівлі декоративною штукатуркою може становити навіть 1 день, якщо працювати швидко, а обсяг робіт не становить багатоповерховий будинок.
  11. Крім того, що декоративна штукатурка надає будівлі привабливий зовнішній вигляд і захищає від природних катаклізмів, вона ще й вирівнює стіни і прибирає різні дефекти, а це теж вагомий плюс.
  12. Забарвлення декоративної штукатурки можна запросто поміняти, просто нанесіть новий шар фарби поверх існуючої.

Як ви бачите, переваг у декоративної штукатурки будівель дуже багато, це з урахуванням того, що надана лише найбільш вагома частина достоїнств, тому все ж таки є сенс здійснювати дизайн споруди з цього матеріалу.

Склад декоративної штукатурки

В залежності від виду декоративної штукатурки (про це ми поговоримо трохи нижче), існує різна комбінація складових елементів даного матеріалу. Але все ж, який би вид штукатурки не був, головними складовими є:

  1. Зв'язуючий елемент (силіконова смола, вініловий полімер, гіпс тощо)
  2. Наповнювач (в основному це мармурова, гранітна або кварцова крихта)
  3. Різні добавки, що підвищують роботу з матеріалом і його захисні функції (антисептик, загусник, пігмент, розчинник, водовідштовхувальні речовини тощо)

Класифікація видів декоративної штукатурки

На сьогоднішній день існує безліч класифікацій декоративної штукатурки, а саме: для зовнішніх і внутрішніх робіт, в залежності від зв'язуючого елемента або наповнювача, за способом нанесення на поверхню і т.д. Зараз ми коротко розглянемо найбільш популярні класифікації декоративної штукатурки.

За зв'язуючого елементу

В залежності від того, як зв'язуючий елемент складається в основі декоративної штукатурки, прийнято поділяти на такі види:

Мінеральна. Даний вид штукатурки являє собою порошковий матеріал, що складається з цементу або вапна. Перевага мінеральної штукатурки полягає в тому, що вона екологічно безпечна, має низьку ціну і володіє високою міцністю. До недоліків можна віднести слабку еластичність матеріалу, з-за чого під час усадки будівлі можуть утворюватися тріщини, а так само той факт, що на поверхні будівлі, обробленого мінеральною штукатуркою, постійно буде збиратися пил. Колірний асортимент мінеральної декоративної штукатурки складається з декількох відтінків білого і сірого, які можна доповнити за допомогою додавання різного колірного пігменту в розчин, або після того як штукатурка застигне просто пофарбувати будь-якою фарбою, яку забажаєте.

Акрилова. Дана штукатурка складається з акрилових смол, завдяки чому і отримала таку назву. Перевага акрилової штукатурки полягає в її еластичності, широкому колірному асортименті і легкість нанесення. Недолік акрилової штукатурки в тому, що будівля, після нанесення цієї штукатурки, не здатне «дихати» (випускати вологу).

Вінілова штукатурка. Складається з високоміцних ефірів, які роблять матеріал пластичним, міцним і вологонепроникним. Завдяки даним перевагам, на поверхні будівлі можна зробити візерунок будь-якої форми, а стежити за чистотою будівлі можна просто вимивши його водою зі шланга.

Силіконова штукатурка. Цей вид декоративної штукатурки є найбільш довговічним, міцним і підходящим для дизайнерів. Завдяки тому, що силіконова смола має вологонепроникністю, і здатна пропускати пар, будівля буде надійно захищено від атмосферних опадів і без проблем зможе випускати вологу зсередини. Дизайнерам подобається силіконова штукатурка з-за того, що на ній можна здійснювати художній розпис, яка відмінно підкреслить ландшафтний дизайн будь-якого садового ділянки. Єдиний недолік силіконової штукатурки - висока вартість матеріалу.

Силікатна штукатурка. Так само як і силіконова штукатурка, володіє високою вологонепроникність і дозволяє будівлі випускати вологу, завдяки чому запобігається поява грибка і цвілі. Перевага силікатної штукатурки в тому, що вона не допускає осідання пилу на поверхню будівлі, недолік - досить вузький колірний асортимент і швидке схоплювання (тому її необхідно наносити як можна швидше).

Гіпсова штукатурка. Названа так через те, що в основі лежить гіпс. Перевага гіпсової штукатурки в її пластичності і пористості. Завдяки пластичності гіпсу, можна без праці створювати різні елементи декору на фасаді будівлі, а пористість сприяє хорошому выпусканию пари зсередини будівлі.

За типом наповнювача

Виходячи з того, який наповнювач лежить в основі штукатурки, існує наступна класифікація даного обробного матеріалу: фактурна, структурна та венеціанська штукатурка.

Фактурна штукатурка складається з кам'яної крихти, розміром від 4 до 6 мм. В якості наповнювача можуть виступати дрібні камінчики, мінеральна крихта, слюда і навіть деревна кора. Рекомендується наносити фактурну штукатурку, використовуючи пневматичний пістолет.

Структурна штукатурка складається з тих же елементів, що і фактурна штукатурка, тільки от розмір частинок на порядок менше, завдяки чому поверхня фасаду стає менш рельєфною і більш гладкою. Дуже часто структурну штукатурку називають короїдом, тому що на вигляд вона нагадує кору дерева.

Венеціанська штукатурка складається з мармурової муки і є найбільш дорогим з перерахованих вище оздоблювальних матеріалів. Даний вид декоративної штукатурки створює дуже розкішний і привабливий вигляд будівлі, але в той же час вимагає роботи майстра.

Покрокова інструкція по декоративній штукатурці стін своїми руками

Як вже говорилося раніше, декоративна річ своїми руками не представляє особливої складності, необхідно лише знати ази цієї справи, які ми зараз вам надамо.

Відео-урок декоративної штукатурки
YouTube Трейлер

Насамперед необхідно підготувати стіни для декоративної штукатурки. Починати необхідно з того, що збиваємо всі виступи розчину, шари фарби і старі шпалери (якщо штукатурка здійснюється всередині будівлі). Далі стіна ретельно очищається від пилу і бруду, після чого переходять до її грунтовки, шпаклівки (якщо це потрібно), зачистці і фінальної шпаклівки. Після того як стіна буде вирівняна і повністю висохне, переходять до нанесення першого шару штукатурки. Якщо ви використовуєте гіпсову штукатурку або мінеральну, тоді попередня шпаклівка не потрібно.

"пирог" для штукатурки

«пиріг» для штукатурки

Для того, що б здійснити штукатурку стін, необхідно мати наступний набір інструментів:

  • Ємність для розчину
  • Ємність з водою
  • Кельма
  • Гладилка
  • Шпателі різного розміру
  • Терка (дерев'яна або металева)
  • Скотч (якщо буде потрібно розділяти ділянки стін для різного виду декору)

Тепер, нарешті, переходимо до декоративної штукатурки стін. Для цього необхідно зробити розчин відповідної в'язкості і з допомогою шпателя нанести його на стіну тонким шаром (2-3 мм). Виходячи з того, який вид штукатурки буде обраний, технологія так само може видозміняться: для одного типу матеріалу необхідно наносити штукатурку на 5-10 шарів, для іншого достатньо одного.

Так само технологія буде залежати від дизайну стіни - то вона буде шорсткою, то гладкою. Що вивести ідеально гладку стіну, необхідно нанести шар штукатурки, почекати поки він злегка схопиться і широким шпателем (або змоченою гладилкою) розрівняти його по стіні.

Создаем шероховатость гладилкой

Створюємо шорсткість гладилкою

Для створення шорсткої стіни можна використовувати різні пристосування: тертку, рельєфний валик, кисть, щітку, мочалку і навіть палець або долоню.

Создание шероховатой стены

Створення шорсткої стіни

Існує такий спосіб створення рельєфної поверхні, як нанесення на оштукатурену стіну розчину соляної кислоти (10%), яким промивають стіну протягом 3-4 днів.

Після того, як стіна буде повністю обштукатурена необхідно дати їй висохнути (зазвичай це складає 1 добу) і приступати до фарбування, якщо це буде потрібно.

Красим штукатуренную стену

Фарбуємо штукатуренную стіну

Фарбування стін так само можна здійснити валиком, але рекомендується використовувати пулевізатор. Залежно від кольору штукатурки, забарвлення відбуватися у кілька шарів.

Фахівці рекомендують окашивать штукатурку за допомогою пігментів під час замішування розчину. Для цього просто заважаючи розчин, потроху додається пігмент до тих пір, поки не вийде відповідний відтінок. Так само дану операцію можна зробити в магазині, де ви купуєте штукатурку.

Поради по декоративній штукатурці своїми руками

Для того, що б обштукатурена будівля прослужила як можна довше, не псують свій зовнішній вигляд необхідно дотримуватися простих порад, які дають фахівці:

  1. Намагайтеся зробити штукатурку стін за один підхід, тому що застигла штукатурка буде в подальшому відрізнятися відтінком від нанесеної пізніше.
  2. Виконувати декоративну штукатурку своїми руками необхідно восени або навесні, коли створюється ідеальна для цієї справи температура: 5-25 градусів вище нуля.
  3. Не шкодуйте грошей на декоративній штукатурці, краще один раз заплатити за більш якісну і насолоджуватися її виглядом і довговічністю, ніж переробляти все і платити в 2 рази більше із-за того, що штукатурка більш дешева і не прослужила навіть один сезон.
  4. Перед тим як штукатурити стіну, ретельно очистіть її від бруду і залишилася минулого штукатурки і фарби.

Декоративна штукатурка : фото приклади дизайну будівель

Для того, що б надихнути вас на декоративну штукатурку садових будівель своїми руками, надамо декілька показових фото прикладів:

Рекомендуємо так само ознайомитися зі статтею озеленення покрівлі садових будівель!

Відео-урок декоративної штукатурки

YouTube Трейлер 

Сподобалася стаття? Натисни на найкрасивішу кнопку! Будь першим!