Штучний і природний камінь як матеріал для укладання оригінальної доріжки

До недавнього часу природний камінь вважався єдиним матеріалом для створення доріжок, тротуарів і малих архітектурних форм. Такий матеріал не тільки відмінно прикрашає ділянку, але і облагороджує його. Єдина проблема - вартість матеріалу. Тому незабаром був винайдений штучний камінь, який склав вагому конкуренцію природному каменю. Про те, як укладати тротуарний камінь своїми руками і буде йти мова.
Искусственный и природный камень как материал для укладки оригинальной дорожки

Штучний і природний камінь як матеріал для укладання оригінальної доріжки

Висока ціна природного каменю викликана тим, що ліміти його вичерпання постійно скорочуються, а складність видобутку збільшується. Ще один недолік - складність укладання, тому що камінь часто безформний і товщина його нерівномірна. Але все ж так краса природного забарвлення ніколи не зрівняється з штучним каменем. Що стосується штучного каменю - його можна робити своїми руками, підбирати потрібний колір і він значно легше в укладанні. І той і той варіант каменю значно краще, ніж звичайні бетонні стяжки, виглядає дуже красиво і головне довговічний і якісно, а значить, є сенс в укладанні доріжки природним або штучним каменем!

Укладання природного і штучного каменю

Укладка природного и искусственного камня

Перше, на що потрібно звернути увагу - характер використання покриття. Якщо це звичайна пішохідна доріжка - товщина каменю може бути близько 2 см, якщо це майданчик для автомобільного заїзду, тоді камінь повинен бути не менше 4 см товщини.

Як і у випадку з тротуарною плиткою або іншими матеріалами для укладання доріжок, для початку слід ретельно підготувати місцевість. Спершу треба розмітити територію, на якій буде викладено камінь, після чого підготувати підставу. Що стосується підготовки підстави, то до неї треба поставитися серйозно, тому що від цього залежить довговічність майбутнього покриття.

Основа повинна являти собою бетонну стяжку або 10-сантиметровий шар піску. Краще всього, коли підстава має тверду кристалічну решітку (з щебеню або асфальту). Далі слід нанести на основу шар цементно-піщаного розчину. Товщина шару повинна бути 2-3 см, марка цементу М150 (використовується в будівництві доріг). Камінь потрібно «садити» на розчин як можна швидше, що розчин не почав застигати до закінчення всієї укладання.

Що стосується зазору між камінням, то допускається 8-ми сантиметровий зазор при укладанні великих каменів і стандартний (1-3 см) при укладанні дрібного каменю. Не потрібно робити шви глибокими, інакше в зимовий час таке покриття швидко зіпсуватися через замерзання-розмерзання води у швах. Якщо розчин випадково потрапив на лицьову частину каменю, не потрібно відразу ж витирати її мокрою ганчіркою як це роблять багато, у цьому випадку розчин заб'ється в пори каменю і швидше за все не виведеться. Краще дати йому трохи застигнути, потім зняти всі шпателем і витерти сухою ганчіркою.

Ось, власне, і все що потрібно знати для укладання каменю власними руками. Так само раджу до прочитання статтю про укладання тротуарної плитки своїми руками, тому процес схожий.

Як покласти бордюрний камінь правильно

Как положить бордюрный камень правильно

Як покласти бордюрний камінь правильно

Бордюрний камінь служить для огородження доріжки покладеної, не лише фіксуючи її, але і роблячи її захищеною від бруду під час дощу. Складності в укладанні бордюрного каменя немає. Все що потрібно - це викопати траншею на кордонах доріжки, підготувати необхідну основу, накласти розчин і «посадити» бордюр.

Що стосується нюансів укладання бордюру, то до них відносяться:

  • Бордюр повинен поєднуватися з доріжкою
  • Підстава бордюру повинно бути міцним
  • Деякі бордюри мають лицьову сторону, вона повинна бути поверненою до доріжці (дивитися всередину)
  • Цементно-піщаний розчин повинен бути в співвідношенні 1:3
  • Не можна заливати всю траншею розчином відразу, потрібно робити все поступово
  • Бордюрний камінь повинен бути вище і товщі, ніж матеріал доріжки
  • Якщо невисокий бордюр, не можна глибоко садити його в траншею, досить закрити задню стінку розчином і засипати землею.

Природний і штучний камінь в ролі елемента садового декору

Как положить бордюрный камень правильно

Як покласти бордюрний камінь правильно

Часто ми прикрашаємо присадибна ділянка різними фонтанами, альпійськими горами, водоймами. І тут нам на допомогу приходять камені, які служать для облицювання архітектурних форм. Найпоширенішими твердими гірськими породами для прикраси садової території є доломіт, травертин, вапняковий туф, галька і т.д.

Що б красиво прикрасити дно водойми, застосовують дрібну гальку, яку викладають з найглибшого місця до берегів. Не рекомендується використовувати для облицювання водойм вапнякові породи, оскільки вони підвищують рівень кислотності води. Що стосується колірних відтінків, то як природного, так і штучного каменю їх багато, починаючи від білого/чорного і закінчуючи місячним, рожевим, морським.

Загалом, якщо ви бажаєте використовувати природний і штучний камінь в садовому декорі і укладанні поверхні, ваша безмежна фантазія і широкий асортимент товару, може зробити з вашої присадибної території затишне і казкове місце для відпочинку.

Відео урок про укладання природного і штучного каменю

YouTube Трейлер

Так само раджу до прочитання гумове покриття поверхні!

Сподобалася стаття? Натисни на найкрасивішу кнопку! Будь першим!