Тротуарна плитка - нюанси та основні правила її укладання. Фото приклади оригінальної укладання плитки.

Тротуарна плитка - будівельний матеріал, за допомогою якого проводять укладання майданчиків будь-яких розмірів і форм. Вона є гідним конкурентом асфальті та бруківці, маючи над ними масу переваг, про які ми будемо говорити.

тротуарная плиткаПереваги тротуарної плитки

Перевага тротуарної плитки полягає в наступному:

  • Вона на відміну від асфальту не настільки сильно нагрівається при спеці і її покриття не розм'якшується.
  • Не сприяє утворенню калюж, тому що вода просочується через зазори між плитками.
  • Проста у демонтажі при необхідності прокладання під нею підземних комунікацій.
  • Задовільна ціна
  • Не перешкоджає природному водо - ,газообміну.
  • Довговічність покриття

Інструменти і матеріали, необхідні для укладання тротуарної плитки

Для укладання тротуарної плитки вам знадобляться такі інструменти, як: гумовий молоток, ручна трамбування, кельма, кілки (металеві або дерев'яні), будівельний рівень, шнур, поливальний шлаг, дерев'яна киянка, профіль, граблі, мітли і швелер.

Що стосується матеріалів, які вам будуть необхідні, до них відносяться: пісок, геотекстиль, гравій або щебінь фракції 10-20 або 20-50, цемент марки М400, М500 або суха штукатурна суміш, бордюрний камінь та безпосередньо сама тротуарна плитка (товщина для доріжок 50-60 мм, для стоянок 70-80 мм).

Технологія укладання тротуарної плитки

Технология укладки тротуарной плитки

Технологія укладання тротуарної плитки

Крок 1 - Планування

Для початку слід накреслити план ділянки, на який ви збираєтеся укладати плитку. Далі, виходячи з форми плану, підбирається вид фігурних елементів мощення. Після цього складається мозаїка (візерунок) кольору. Далі на план-креслення наносяться дійсні його розміри і на цій підставі, підраховується кількість тротуарної плитки та обсяг потрібних для цього будівельних матеріалів.

Крок 2 - Розмітка доріжок і майданчиків

Після того як ділянка спланований, приступаємо до розмітки доріжок і майданчиків. Для цього нам буде необхідний шнур, кілки і рулетка. Як тільки територія буде розмічена, слід пройтися по периметру території і перевірити зручність розташування плитки на ділянці, при необхідності слід відразу внести зміни.

Крок 3 - Підготовка підстави

Цей етап є найбільш важливим при укладанні плитки, тому на совість підготовлену основу не дасть, надалі просісти доріжці, забезпечивши тим самим довговічність укладання. Для початку варто прибрати 15-20 см дерну і простежити за тим, що б на прибраному ділянці не було корінців рослин. Хоч вода буде просочуватися між плиткою, все одно варто зробити поздовжні і поперечні ухили для стека води. Незалежно, який матеріал буде укладатися плитка (суха суміш, пісок, рідкий розчин), завжди необхідно настилати щебеневу або піщану подушку. Далі слід укласти на одній висоті щебінь чи гравій і утрамбувати його. На утрамбованій підставі споруджується невеликий шар піску, який в ущільненому стані повинен мати товщину 3-5 см і бути таким, що б тротуарна плитка, перед утрамбовуванням, височіла в первісному стані покриття приблизно на 1 див Між піском і щебенем рекомендується прокласти геотекстиль, який буде вільно пропускати воду, але не допустить просіювання піску в щебінь, що зробить підставу більш довговічним. Якщо на місці укладання плитки не передбачається заїзд автомобіля, то дозволяється відсипання поверхні, що застилається тільки зволоженим піском товщиною 10-15 см, без використання щебеню. Трамбівка у сонячну погоду дозволяється не раніше ніж через 2 години, в тому випадку якщо погода похмура, трамбування здійснюється на наступний день.

Після трамбування піску приступають до укладання верхнього шару, який складається або з сухої суміші, або самостійно приготовленої цементно-піщаної суміші, співвідношення якої 1:3. Товщина шару повинна становити 3 - 4 см, для зручності витримки товщини використовують трубки, які кладуть вздовж укладається ділянки. З допомогою грабель розподіляє суміш по всій ділянці, а далі швелером робиться стяжка до рівної поверхні.

Крок 4 - Укладання плитки

Укладка тротуарной плитки

Укладання тротуарної плитки

В укладанні плитки є дуже багато важливих нюансів, які будуть викладені нижче. Укладати тротуарну плитку слід від себе, для того, що б не порушувати підготовлену поверхню. Укладання повинна здійснюватися по діагоналі, причому кожна нова плитка повинна щільно примыкаться до попередньої (це робиться для того, що б виключити потовщення швів). Достатньо, що б зазор між плиткою був 1-2 мм, тоді після заповнення зазорів піском, поверхня буде міцною і надійною. Плитка утрамбовується з допомогою дерев'яної киянки, у разі якщо плитка лягла не зовсім рівно, з допомогою кельми можна акуратно підкласти за неї ще піску і знову утрамбувати. Після повної укладання плитки, виступаючі елементи підбиваються гумовим молотком під будівельний рівень.

У випадку якщо форма майданчика має фігурні виступи, плитку доведеться різати. Для цього використовують спеціальний ніж, або болгарку з колом по бетону. Спочатку плитку прикладають в те місце, де її доведеться різати, а після цього на плитку наноситься лінія, по якій треба буде різати. Важливим моментом є той факт, що спочатку викладається вся ціла плитка, а потім вже ріжуться шматки. Якщо ви хочете додати майданчику ідеальну геометричну форму, вам допоможе установка пішохідного бордюру. Що б встановити бордюр, необхідно натягнути шнур по краях плитки, викопати траншею (глибина повинна бути такою, що висота плитки перевищувала висоту бордюру на величину фаски) і посадити в неї бордюр на рідкий розчин М100. Борти бордюру так само проливаємо розчином М100 і після цього засипаємо піском.

Укладка тротуарной плитки

Укладання тротуарної плитки

Після того як вся плитка та бордюри покладені, різні дефекти усунуто, слід засипати зазори сухою сумішшю піску з цементом. Далі змітаємо надлишки суміші і заливаємо зазори водою зі шланга. Якщо суміш в зазорах просіла, необхідно досипати ще суміші. Ця процедура дуже важлива, тому що суміш в зазорах між плиткою бере на себе навантаження, спрямовані на поверхню плитки і робить поверхню більш стійкою і міцною. Так само слід знати, що пісок, який застосовується для створення суміші, має бути чистим, без домішок інакше це спровокує появу рослинності. Ходити по викладеній плитці дозволяється не раніше ніж через 2-3 дні. Що стосується догляду за плиткою, то важливим фактом є те, що якщо плитка кольорова, вона потребує миття, на відміну від звичайної сірої плитки, інакше загубиться її естетичний вигляд.

У зимовий час суворо забороняється збивати лід з плитки з допомогою металевого брухту, це може пошкодити лицьову частину плитки. Так само не рекомендується посипати плитку солесодержащими сумішами, такі дії можу викликати ерозію плитки. Для усунення негативного впливу льоду, слизьку плитку дозволяється посипати чистим піском. І наостанок слід додати, що тротуарна плитка не дружить з різними лаками і фарбами, тому не варто її обробляти схожими речовинами.

Відео урок «Як правильно укладати тротуарну плитку»

YouTube Трейлер

Способи укладання тротуарної плитки

Варто зауважити, що спосіб укладання плитки не залежить від якихось, геометричних форм майданчика, тому єдиний фактор, який відіграє роль це тільки ваша безмежна фантазія. Нижче представлені фото приклади різних способів укладання тротуарної плитки.

Оригинальный пример укладки тротуарной плитки

Оригінальний приклад укладання тротуарної плитки

Оригинальный пример укладки тротуарной плитки

Оригинальный пример укладки тротуарной плитки

Оригинальный пример укладки тротуарной плитки

Оригинальный пример укладки тротуарной плитки

Сподобалася стаття? Натисни на найкрасивішу кнопку! Будь першим!