Побілка будинку своїми руками: переваги, недоліки та технологія нанесення

Всі звикли вважати зовнішню побілку будинку і дерев як найбільш дешеве захід з дезінфекції поверхні, але багато хто забув, що даний захід ще і служить як декоративна обробка поверхні, якої ще з давніх часів користувалися наші предки. Побілка будинку і дерев додасть садовому ділянці більш доглянутий вигляд, тим більше, якщо ділянка представлена сільським або кантрі стилем. Зараз ми поговоримо про те, які переваги і недоліки у побілки будинків, а так само як провести цей захід своїми руками!

Побілка будинків: переваги і недоліки

Побелка дома снаружи

Побілка будинку зовні

Побілка будинків і дерев являє собою нанесення розчиненої у воді вапна або крейди на обрану поверхню. На сьогоднішній день побілка будинків, як дизайнерське рішення втратило свою популярність, хоча деякі дачники досі підтримують традиції предків.

Побелка деревьев как идея ландшафтного дизайна

Побілка дерев як ідея ландшафтного дизайну

 

Перевага побілки будинків полягає в наступному:

  1. Вапно (або крейда) є екологічно чистим матеріалом
  2. Побілка будинків в якості декоративного оздоблення будівель є найбільш дешевим варіантом
  3. Вапно добре дезінфікує поверхню, завдяки чому запобігається поява грибка і цвілі
  4. Вапно створює якісну вологонепроникність поверхні
  5. Зовнішній вид побіленої споруди є дуже привабливим і акуратним
  6. Побілка є довговічним покриттям
  7. Для того що б побілити хату не потрібно мати особливих навичок, достатньо знати ази, які ми вам надамо трохи нижче
  8. Для побілки будинку потрібно мінімальну кількість часу, матеріалів та інструментів

Що стосується недоліків побілки будинку, то їх зовсім небагато, а саме:

  1. Вапно є їдким матеріалом, який може пошкодити як руки, так і очі, якщо не передбачити мінімальну захист (окуляри, респіратор, гумові рукавички)
  2. Зовнішній вид побілених будівель зможе доповнити тільки кантрі, пейзажний і сільський садові стилі. Інші не зможуть поєднуватися з даним видом оздоблювальних робіт.
  3. Неправильно замішана і нанесена вапно зможе споганити зовнішній вигляд будівлі, тому коли матеріал висохне, стануть проявлятися плями, різного відтінку смуги, міхури і навіть здуття покриття.

Відомості про побілки вапном будинку

Побілка будинку вапном являє собою нанесення вапняного складу на поверхню будівлі.

Перед тим як приступати до даного заходу, необхідно дуже ретельно очистити стіни від фарби, штукатурки, виступів розчину та інших недоліків поверхні. Після цього зашпаклювати існуючі тріщини і ямки, почекати поки шпаклівка застигне, затерти її і ретельно прогрунтувати.

Як тільки ґрунтовка висохне, приступаємо до нанесення вапняного складу на поверхню. Наносити побілку можна вручну (кистю-макловицей) або за допомогою розпилювача (або пилососа).

Инструменты для побелки дома

Інструменти для побілки будинку

Якщо ви все ж вибрали нанесення пензлем, її необхідно за деякий час до побілки опустити у воду, що б дерев'яна основа кисті набухла і не дозволяла щетині залишатися на побіленій поверхні.

Слід зазначити, що побілку будинку своїми руками необхідно здійснювати в похмуру погоду або вечірній час, оскільки вапно погано переносить спеку і потрапляння прямих сонячних променів.

Технологія побілки будинку являє собою нанесення вапняного складу в 2 шари: спочатку вапно наноситься горизонтальним смугами, після того як вона трохи застигне, створюють другий шар - рух кисті здійснюється перпендикулярно (зверху-вниз).

Якщо побілка будинку буде здійснюватися за допомогою розпилювача, необхідно враховувати наступну вимогу: розпилювач повинен завдавати вапняний складу під прямим кутом до поверхні (тоді матеріал буде істотно заощаджується і рівномірно наноситься).

Вапняний состав зробити зовсім нескладно, основні інгредієнти це гашене вапно, вода, кухонна сіль, шпалерний клей і синька.

Для створення вапняного складу необхідно спочатку змішати близько 3 кг гашеного вапна з літром води, потім додати в розчин 100 г солі (вона запобіжить бруднення рук і одягу при дотику до висохлого стіні) і за бажанням трохи синьки, яка додасть розчину сніжно-білого кольору. Всю цю суміш необхідно ретельно перемішати і додати в неї води, що б вийшов обсяг близько 10 літрів. Для того що б підвищити зчеплення побілки поверхню з будинку можна додати трохи шпалерного клею.

Дуже корисна порада: перед нанесенням побілки трохи змочіть стіну - так вапняний склад буде більш надійно прилягати до стіни.

Відомості про побілки будинку крейдою

Процес підготовки до стіни побілки крейдою, а так ж сама технологія нанесення розчину точно таки ж, як при нанесенні вапняного складу. Єдина відмінність - це сам розчин. Крейдяна побілка включає в себе наступні інгредієнти: крейда, вода, синька і кухонна сіль.

Инструменты для побелки мелом

Інструменти для побілки крейдою

Найбільш проста суміш для крейдяної побілки це 5 л чистої води + 3 кг крейди + 30 г клею.

Що б додати побілки більш насичений колір, кращу міцність та «прилипання» до стіни, рекомендується створювати її у такій пропорції: 3 л води/2 кг крейди/20 г синьки/100 г столярного клею.

Як і в попередньому варіанті, незабутній заздалегідь прогрунтувати стіну!

Як ви бачите побілка будинку своїми руками не являє собою взагалі ніякої складності, все що потрібно це знати мінімальні відомості про розчині і технології нанесення, тому якщо ви має дачу в сільському стилі, обов'язково здійсніть такий вид декору споруди, як побілка стін своїми руками!

Вид побеленного дома

Вид побеленного будинку

Рекомендуємо так само ознайомитися зі статтею: природний камінь як матеріал для ландшафтного дизайну ділянки!

Сподобалася стаття? Натисни на найкрасивішу кнопку! Будь першим!