Пейзажний стиль садової ділянки був винайдений у Великобританії в 18 столітті, прийшовши на зміну регулярним садам, від яких він дуже сильно відрізняється. Дослідники вважають, що на створення пейзажного стилю вплинула філософська ідея єднання з природою, яка була дуже популярна в цей час, а також знайомство європейців з унікальними на той час китайськими садами.
Особливості пейзажного садового стилю
Головна особливість пейзажного стилю - це створення на садовій ділянці шматочка природної природи, який може органічно вписуватися в навколишнє місцевість і вдавати, що робота дизайнера тут не додавалася. Для англійського пейзажного стилю властиві плавні лінії і контури складових елементів, хаотичність, а також асиметрія і вільне розташування всіх елементів декору (садових доріжок, чагарників, алеї тощо). Не думайте, що такий сад здасться безладним і незатишним, навпаки, при правильному плануванні і тонкому смаку дизайнера ви відчуєте себе «повелителем» саду, а його частиною. Так само характерною рисою такого стилю вважається горбистість рельєфу, яку при необхідності можна створити своїми руками.
Рослинний світ англійського саду
Для англійського саду характерними будуть рослини, які відповідають даній місцевості. Як такого розподілу рослин немає (бо вже згадувалося, що в саду присутній хаотичність), але дизайнери ландшафту рекомендують розсаджувати рослини за принципом: великі дерева, чагарники, квіти, газон. Враховується також сезонні зміни кольору листя, квітів і трави, тому що при правильному підборі рослин можна зробити сад всесезонним. Не забувайте доглядати за садом, що б він не запустився», для цього необхідно стригти газон, висаджувати рослини ярусами, а також мульчувати грунт. Хоча «рідні» для місцевості рослини вважаються більш відповідними пейзажному саду, не виключаються також екзотичні рослини. Гармонійно увіллється в композицію рослини з декоративним листям і забарвленням, злаки і живоплоти. Що стосується останніх, то ними можна вишукано прикрасити арки і перголи садової ділянки.
Водойми
Якщо ви стали щасливим власником саду, в якому розташовується невеликий природний водойму, значить, для створення пейзажного стилю не потрібні додаткові заходи. Якщо ж водойми немає (як це часто буває), тоді не полінуйтеся і створити штучний водойму своїми руками. Не потрібно робити його строгої геометричної форми, навпаки, не забувайте, що сад буде відображати шматочок дикої природи, тому форма водойми повинна бути кругла, овальна або фасолевидная. Берегова лінія повинна бути чіткою, за бажанням прикрашена гравієм, піском і прибережными рослинами.
Малі архітектурні форми для пейзажного саду
Виходячи з того, що сад зроблено якомога більше схожим на шматочок природної природи, архітектурні форми необхідно підбирати з урахуванням поєднання композиції. Правильним рішенням буде установка годівниць і поїлок для птахів, які додадуть у ваш садовий ділянка трохи природних мелодій. Садові фігурки, декоративні світильники і різні предмети антикваріату додадуть оригінальність саду. Доріжки, вимощені з природних матеріалів (таких як дерев'яний спіл і природний камінь) будуть гармонійно поєднуватися з садовими містками, облаштовані на водоймі. Не забуваємо про альтанки, розташовані в тихих затишних куточках садах, які можна прикрасити декоративними ліхтариками і кучерявими рослинами для створення романтичної обстановки.