- Стаття
- Відео
Тин: перевага даного матеріалу для ландшафтного дизайну
Крім того, що тин надає садовому ділянці сільського колориту, дана ідея має ще й такі переваги:
- Екологічність матеріалу
- Дешевизна створення (матеріальних витрат для створення тини немає взагалі)
- Простота монтажу/демонтажу конструкції
- Тин є оригінальним елементом декору
- Для створення тини можна використовувати гілки, що залишилися після обрізання кущів та дерев
Недоліком даного огорожі є низька довговічність, яку можна трохи підвищити, здираючи з гілок кору і обробляючи матеріал захисними антисептичними засобами.
Крім того, що пліт використовується для облаштування дачних ділянок, її ще вдало використовують власники ресторанів, кафе та інших місць для відпочинку людей, надаючи території унікальний, незвичний для міського життя декор.
Тин своїми руками: корисні поради перед створенням
Для того, що б тин прослужила як можна довше, а її монтаж займав якомога менше часу, необхідно дослухатися порад фахівців, які ми вам зараз дамо!
- На довговічність тини впливає швидкість гниття гілок, тому необхідно здійснювати заходи щодо їх захисту. Найбільш дешевим антисептичним засобом є автомобільне масло, яким можна обробити поверхню гілок, але тоді до тини неможливо доторкнутися, а її колір зміниться на більш темний, що не завжди добре.
- Так само для того, що б тин прослужила довше, необхідно створити дренажний шар з щебеню або піску (можна одночасно використовувати і те і інше). Для цього виривається півметрова траншея, у яку засипається дренажний шар і встановлюють опорні кілочки.
- Ще один спосіб захисту опорних кілків - обвуглити їх нижній кінець, перед тим як забивати в землю, або хоча б вимазати його розплавленим бітумом.
- Для того, що б швидко встановити кілочки в землю, необхідно перед цим в намічених місцях вбити лом (він увійде швидше і зробить відповідну лунку), після чого утворилася лунку встановити опорні кілочки.
- Зазвичай тин створюють, використовуючи просту перев'язку гілок між кілочками, у такому разі з часом нижня смуга тини сповзає і доторкається до ґрунту, а верхня вилазить за межі огорожі. Що б запобігти дані процеси, необхідно нижню і верхню смуги підв'язати дротом до інших смугах тини, знаходяться на середньому рівні огорожі.
- Не допускається використовувати для плетіння огорожі сухі гілки, тому що вони володіють низькою еластичністю і відразу ж зламаються при механічному впливі. Для того, щоб без проблем створювати тин своїми руками, необхідно за день до процесу вимочити гілля у воді, що б вони розм'якли.
- Що б огорожу вийшло красивим і гармонійним, необхідно підбирати гілки більш-менш схожою довжини і діаметра, інакше огорожа буде виглядати безглуздо.
- Вибираючи відповідну довжину гілок, враховуйте той факт, що близько 50 см підуть в грунт, а інший відрізок залишиться на поверхні.
- Згадайте ніж наші дідусі і бабусі прикрашали тин? Як тільки ви собі її представили, відразу ж з'являється в уяві поруч росте соняшник, глиняні горщики, перевернуті на стовпчиках тини і в'юнка троянда, росте поруч. Не забувайте про доповнення декору, і тоді ваша тин стане по-справжньому шматочком сільського саду!
Як зробити тин своїми руками: готується і починаємо роботу
Для того, що б зробити тин своїми руками необхідно спочатку підібрати гілки для опорних стовпчиків і прути для основного «тіла» огорожі.
Найбільш відповідними опорними стовпчиками для створення тини своїми руками є гілки верби, горіха, сосни та інших міцних сортів дерева. Для того, що б тин була більш стійкою можна так само використовувати арматуру або металеві прути, їх перевага ще й у високій довговічності. Мінімальний діаметр дерев'яних стовпчиків повинен становити 5 см, відстань між опорами не більше півметра (краще навіть 30-40 см), глибина забивання в грунт залежить від самої грунту і коливається від 20 до 50 см. Висота тини підбирається строго індивідуально, але рекомендується створювати огорожа не менше 70 см у висоту.
Для прутів основного полотна тини використовуються більш тонкі (1-2 см в діаметрі). Довжина прутів повинна бути не менше 50 см, найкраще розраховувати як відстань між трьома стовпчиками + по 10 сантиметрів виступу з кожного боку. Для прутів рекомендується використовувати гілки верби і того ж ліщини, в рідкісних випадках використовується очерет, дерен, виноградна лоза і солома.
Якщо опорні кілочки рекомендується очищати від кори, то горизонтальні прути необхідно залишати такими, які вони є. Всі дерев'яні елементи обов'язково необхідно обробити захисними антисептичними засобами і можна навіть розкрити лаком або фарбою за смаком.
Техніка плетіння огорожі своїми руками
Як тільки всі матеріали і елементи огорожі будуть підготовлені, переходимо безпосередньо до плетіння.
Першим ділом на однаковій відстані один від одного вбиваємо опорні стовпчики. Далі приступаємо до створення основного полотна. Беремо найтовщий з прутів і перев'язуємо між трьома сусідніми стовпчиками. Наступну смугу починаємо з протилежного кінця. Слід зазначити, що прути необхідно підбирати від товстих до більш тонких (знизу вгору). Починаємо вплітати прут з товстого кінця, замок робимо тонким. До самого верху повторюємо одну й ту ж операцію - вплітаємо прути по черзі з різних сторін. По довжині прути необхідно стикувати між собою за допомогою створення косих зрізів (секатором) стик в стик.
Звертаємо вашу увагу на те, що кінці прутів не можна відразу ж обрізати, як тільки вплели їх між стовпчиками. Слід спочатку створити огорожу повністю, а потім коригувати зовнішній вигляд стиків і замків за допомогою садового ножа і секаторів.
Це ми надали вам техніку найпростішого горизонтального плетіння. Можна так само використовувати вертикальне плетіння, яке не є набагато складніше. Початок вертикального плетіння своїми руками таке ж - вбиваємо опорні дерев'яні кілочки. Далі до кілочків кріпимо за допомогою дроту зверху, посередині та знизу горизонтальні дерев'яні опори у вигляді гілок діаметром 3-4 див. Ну а в ці горизонтальні опори вплітаємо прути, технології горизонтального плетіння, тільки звертаємо увагу на наступний нюанс: товстий кінець прутів повинен знаходитися знизу!
Ось таким способом створюється тин своїми руками. Відео приклад наочно покаже вам дану процедуру:
Слід зазначити, що з тини можна зробити не тільки огорожу, але і садові лавки, альтанки та інші малі архітектурні форми.
Рекомендуємо прочитати статтю як зробити огорожа з штахетника своїми руками!