Оформляємо альтанку своїми руками: фото приклади дизайну альтанки

Однією з найбільш популярних малих архітектурних форм для дачної ділянки є альтанка. Про те, як побудувати альтанку своїми руками ми вже говорили, а про те, як прикрасити її або взагалі створити в певному стилі, який доповнює загальний садовий декор, зараз варто поговорити.
Однією з найбільш популярних малих архітектурних форм для дачної ділянки є альтанка. Про те, як побудувати альтанку своїми руками ми вже говорили, а про те, як прикрасити її або взагалі створити в певному стилі, який доповнює загальний садовий декор, зараз варто поговорити.

 

Беседка своими руками

Альтанки можуть бути дуже різноманітної форми і виготовлених з будь-яких вподобаних матеріалів, головне, що б конструкція була стійкою і довговічною. На сьогоднішній день популярними вважаються альтанки з дерева, полікарбонату, металу і комбіновані варіанти. Для початку розглянемо основні варіанти дизайну альтанки, для чого використовуємо наочні приклади фото.

Відкриті альтанки

Даний вид альтанок являє собою опори, на яких зведена покрівля. Стінок у відкритої альтанки немає, є столик і лавочки. Призначення даної споруди - відпочинок в жаркий час року з почуттям вільного простору під впливом слабенького вітру. Недолік відкритої альтанки в тому, що немає можливості насолодитися відпочинком в холодну пору року, а також під час сильного дощу.

Закриті альтанки

Дані вид альтанок є чимось середнім між відкритими альтанками і садовими будиночками. На відміну від відкритих альтанок дані споруди мають стіни, які можуть бути як з дощок, так і з сітки, полікарбонату і т.д. Якщо облаштувати закриту альтанку електрообігрівачем або вогнищем, тоді в ній можна сидіти навіть під час холодів, насолоджуємося відпочинком з чашкою кави або чогось міцнішого.

Альтанки-барбекю

Даний вид альтанок був запозичений у європейських сусідів, які люблять проводити на дачній ділянці барбекю з смаженим м'ясом у вихідні дні. Піч барбекю може не лише функціонувати як споруда для приготування їжі, але і доповнювати дизайн всього садової ділянки і альтанки. Надаємо вашій увазі найбільш унікальні і привабливі види альтанок з барбекю:

Альтанки з рослин

Ще одним оригінальним варіантом виконання альтанки є її створення з витких рослин. Так звана «жива альтанка» 100% приверне увагу гостей, оригінально доповнити ландшафтний дизайн садової ділянки і дозволить максимально комфортно відпочити на дачі. Для створення живої альтанки рекомендується використовувати такі кущі та рослини, як: виноград, плющ, хміль, кизил, липа, жимолость і т.д.

Стилі альтанок для дачі

Крім варіантів виконання альтанки існує ще варіант її стилю. Найпопулярнішими вважаються такі стилі, як:

  • Сільський
  • Класичний
  • Східний
  • Сучасний
  • Лісовий

Розглянемо фото приклади дизайну альтанок різних стилів, які, безумовно, підштовхнуть вас на власноручне оформлення вашої альтанки з унікальною родзинкою.

Сільський стиль

Сільський стиль являє собою альтанки у стилі кантрі з використанням, в основному, деревини. Будівництво зі зрубу, дощок, у вигляді української хати лісничого будиночка і т.д. Дуже складно словами пояснити, що таке сільський стиль альтанки, тому надамо вам наочні фото приклади:

Класичний стиль

Класичний стиль альтанки можна побачити в кожному другому дачній ділянці. Головний показник класичної альтанки - чотирикутна або шестикутні основу і сама форма споруди. Класичну альтанку рекомендується робити з дерева, зашивая стінки відшліфованими дошками, покритими лаком або фарбою. Виглядає класичний стиль гармонійно в будь-якому саду.

Східний стиль

Східний стиль альтанки унікальний своїм зовнішнім виглядом. На відміну від класичної альтанки, яка будується з дотриманням строгості і симетрії, східна альтанка являє собою споруду з купольним дахом, опори якої виготовлені з каменю, дерева або скла.

Ще одна відмінність східної альтанки - її планування, оскільки альтанка має зовнішню і внутрішню зону.

Сучасний стиль

На сьогоднішній день вважається вдалим варіантом спорудити альтанку в сучасному стилі, який представлений як комбінація різних інноваційних матеріалів, створених в мінімалізмі або модерн.

Лісовий стиль

Даний стиль альтанки є найбільш привабливим і загадковим. Альтанка являє собою казковий будиночок, який піддався фантазії господарів. Лісову альтанку обов'язково роблять з дерева, переважно зі зрубу.

Переглянувши дані фото приклади, ми сподіваємося, що у вас з'явилося натхнення на прикрасу альтанки своїми руками. Бажаємо вам більше креативних ідей і рекомендуємо до прочитання статтю про те, як зробити літню кухню своїми руками!

Сподобалася стаття? Натисни на найкрасивішу кнопку! Будь першим!