Створення садового декору в стилі «мінімалізм» своїми руками

«Чим простіше механізм, тим краще працює» - цитата, на яку спираються багато за життя. Що стосується простоти садового стилю, то не так вже і легко створити сад, який буде функціонувати при мінімумі складових елементів. Якщо ви бажаєте, що б ваш сад був просторим, вільним і добре освітленим, то вам явно підходить сад в стилі мінімалізму.

Минимализм в области ландшафтного дизайнаМінімалізм в області ландшафтного дизайну садової території передбачає створення такого саду, в якому не буде нічого зайвого і при цьому комфорт здійсниться за допомогою мінімуму необхідних елементів декору. Цей стиль дизайну підходить для зайнятих людей, яким просто необхідний спокійний відпочинок на вільному відкритому просторі. Подібним мінімалізму можна назвати японський стиль, шанувальникам якого так само потрібен спокійний відпочинок в оточенні неяскравих постільних відтінків.

Особливості ландшафтного стилю мінімалізм

Особенности ландшафтного стиля минимализм

Особливості ландшафтного стилю мінімалізм

  1. Композиционность. Ця особливість спостерігається під час планування ділянки, тому що ділянка не розбивають на окремі зони, а організовують умовно, у вигляді студії. Наприклад, якщо на ділянці спостерігаються перепади рівнів, їх використовують як лінії поділу зон.
  2. Прямолінійність. Якщо взяти, приміром, садові доріжки, то вони не повинні бути звивистими і заплутаними, обов'язково необхідно робити їх рівними, контури підкресленими і кількість таких доріжок не повинна перевищувати 2-3. В цьому і полягає прямолінійність мінімалізму - кожен елемент ділянки чіткий і виразно підкреслений.
  3. Простота і довговічність матеріалів. У мінімалізмі не вітається зайва фактурність матеріалів. Матеріалом мощення повинні виступати плити або бетон, в рідкісних випадках дерево (якщо цього вимагає композиція).
  4. Сходи. Дуже важливим елементом декору в мінімалізмі є сходи. З допомогою них з'єднують перепади між рівнями, причому форма сходів допускається різноманітна (гвинтові, прямокутні, зі зсувом).
  5. Стримані кольори. Варто відразу звернути увагу на те, що в мінімалізмі головне форма і матеріал елементів декору, а колір відіграє другорядну роль. Головне що б забарвлення елементів не був надто яскравим і не кидався в очі. Допускаються білий, бежевий, теракотовий і сріблястий кольори.
  6. Водойма. Використання водойми позитивно відбивається на будь-якому садовому стилі мінімалізм не виняток. Головне, що б форма водойми задовольняла критерії, тобто допускається прямокутні, овальні або круглі контури водойми.

Рослинний світ

Растительный мир минимализма

Рослинний світ мінімалізму

При виборі рослин для «мінімалістичного саду» слід пам'ятати про те, що колір не повинен бути яскравим, а форма рослини має бути виразною. Тому ідеально підійдуть в такий сад хвойні дерева (пірамідальні, голуби і сріблясті ялини), а так само туя, клен, кипарис і ялівець. Так само не поганим варіантом озеленення саду в'юнкі рослини, особливо дівочий виноград. Якщо в композицію додати газон, це тільки ще більше прикрасить сад, без різних доповнень. Не завадять злакові, мохи і папороті. Допускається і навіть вітається створення квітника за допомогою рослин в контейнерах (тільки не забуваємо, що форма горщика повинна бути строго геометрична, а матеріал - кераміка або бетон).

Лаконічні прикраси для саду в стилі мінімалізму

Лаконичные украшения для сада в стиле минимализма

Лаконічні прикраси для саду в стилі мінімалізму

Лаконичные украшения для сада в стиле минимализма

Якщо все робити з урахуванням міри і смаку, тоді можна додати в сад такі прикраси, як:

Меблі для саду

Мебель для сада

Меблі для саду

Що стосується меблів, то до неї так само необхідно поставитися в стилі мінімалізму. Необхідно вибирати просту і легку меблі, яка гармонійно впишеться у садовий декор. Матеріал меблів повинен бути пластик чи алюміній.

 

Сподобалася стаття? Натисни на найкрасивішу кнопку! Будь першим!