Барбекю в альтанці своїми руками: відповідні матеріали для оформлення печі барбекю

Заміська дача служить не тільки для того, що б вирощувати овочі і фрукти, але і для відпочинку від постійних міських турбот. Однією з садових будівель, яку обов'язково потрібно спорудити на дачній ділянці є альтанка, яка відноситься до традиційним елементом саду європейських країн. Наш народ трохи удосконалив цю споруду, облаштувавши її не тільки барбекю, але і мангалом, для того, що б відпочинок був максимально комфортним і насиченим.

Вибираємо дизайн альтанок з барбекю

Для початку необхідно вирішити, у який час ви будете користуватися альтанкою. Якщо перевага віддається літнього сезону, достатньо спорудити легку альтанки з барбекю і мангалом, а якщо ви любитель відпочити в сезон осінніх дощів і весняного пробудження природи, необхідно створювати альтанку з склінням і фундаментом, що б погодні умови ніяк не вплинули на ваш відпочинок.

Одна из вариаций беседок с барбекю

Одна з варіацій альтанок з барбекю

Для того, що б правильно вибрати дизайн альтанки з барбекю, потрібно спочатку визначитися з її складовими. Існують наступні варіації альтанок з барбекю:

 • Тераса з мангалом
 • Тераса з мангалом, казаном і каміном
 • Тераса з мангалом, російською піччю і духовкою
 • Тераса з мангалом, російською піччю і коптильнею
 • Тераса з мангалом, казаном і духовкою
 • Тераса з мангалом, казаном та вертепом

Популярніше всього варіант «альтанка-барбекю з російською піччю», тому що функціональність даної споруди дозволить і погрітися біля вогню, і відпочити і прикрасити садову територію. Головне, що б піч розміщувалася в центрі альтанки або на її задній стіні, що б конструкція виглядала привабливо і сприяла зручному приготування їжі.

Беседка с барбекю

Альтанка з барбекю

Оригінальний дизайн альтанці додадуть не лише її складові, але і сам зовнішній вигляд, для цього необхідно використовувати різноманітні декоративні матеріали для оздоблення печі і альтанки, а так само встановлювати поруч з будівлею малі архітектурні форми і рослинність у вигляді живоплоту і вазонів з квітами.

Барбекю в альтанці: вибираємо матеріал для створення печі барбекю

На сьогоднішній день існує широкий асортимент матеріалів для створення барбекю в альтанці, які здатні підійти до смаку будь-якому дачникові. Найбільш популярними вважаються базальт, природний камінь, шамотна цегла, глина, вермикуліт, мідь, нержавіюча сталь, талькохлорид і т.д. Так само можна здійснювати комбінування матеріалів, завдяки якому піч барбекю знайдуть унікальний дизайн. Розглянемо переваги найпопулярніших матеріалів, для створення печі барбекю в альтанці.

Базальт

Базальт

Базальт

Базальтом називається гірська порода, яка утворилася в результаті виливу магми. Перевага цього матеріалу у наступному:

 • Широкий діапазон кольорів від чорного до сіро-зеленого)
 • Низька температура плавлення
 • Висока твердість і міцність
 • Стійкість до хімічного впливу
 • Високі електроізоляційні властивості

Піч для барбекю, виготовлена з базальту буде дуже гарним вибором, тому що даний матеріал є найкращим для кладки печі, а його вигляд додасть облицюванні приємний колір.

Глина

Глина є лідером серед матеріалів для кладки печей. Глиняний розчин використовують для виготовлення червоної цегли, тому що вона має високу вогнетривкість і міцність. Її так само додають в розчин при кладці вогнищ і печей різного виду. Якщо ви вирішили виготовити піч для барбекю з глини, знайте, такий варіант прослужить вам довго, тим більше при її спорудженні значно збережуться грошові кошти.

Натуральний камінь

Барбекю из натурального камня

Барбекю з натурального каменю

Безумовно, натуральний камінь є найбільш привабливим обробним матеріалом. Піч для барбекю можна оформити, використовуючи травертин, мармур або граніт. Переваги даних каменів у наступному:

 • Різноманітність колірної гами (найчастіше зустрічається чорний, коричневий і сірий колір)
 • Відмінність форми, розміру і обробка плитки
 • Висока морозостійкість і міцність
 • Довговічність матеріалу
 • Простота у догляді

Недоліком цих матеріалів є те, що вони можуть служити тільки як облицювання печі для барбекю, а не основою її конструкції (оскільки мають високу теплопровідність), тим більше ціна у натурального каменю досить висока, а значить, не кожен зможе дозволити собі таку розкіш.

Якщо використовувати граніт як печі для обігріву, перший недолік послужить дуже хорошим плюсом.

Оформляємо барбекю в альтанку своїми руками

Для того, що б оформити барбекю в альтанці своїми руками, необхідно правильно підібрати комбінацію матеріалів. Якщо ви хочете зробити альтанку з барбекю «під старовину», використовуйте поєднання каменю і деревини. Дерев'яні елементи конструкції являють собою стільницю, полички, окремі елементи вогнища. Перевагу віддавайте таким сортам дерева, як дуб, кедр, бук і в'яз (оскільки вони є більш твердими). Що б захистити деревину від займання використовують антипірени, а для того, що б запобігти гниття і ураження грибком, дерево розкривають спеціальними захисними засобами.

Металеві елементи печі для барбекю можуть бути виготовлені з міді та нержавіючої сталі. Перший варіант зробить піч старовинним, а сталь навпаки додасть вогнища сучасний вигляд.

Як метал, так і дерево найкраще доповнити каменем, що дизайн печі для барбекю був невідпорним.

Фото приклади альтанок з барбекю

Якщо ви мрієте про альтанки з барбекю, але, на жаль не здатні зробити її своїми руками, завжди можна звернутися до допомоги фахівців, а так само в спеціалізовані магазини, які надають вже готові елементи конструкції(витяжки, каміни тощо). Перевага в побудові барбекю в альтанці своїми руками полягає в значній економії грошей, а так само в усвідомленні того, що дана садова споруда була зроблена власними руками, що завжди піднімає настрій!
Бажаємо вам натхнення на самостійну будівництво всіх елементів саду і рекомендуємо прочитати статтю про те, як зробити літню кухню своїми руками!

Сподобалася стаття? Натисни на найкрасивішу кнопку! Будь першим!