Як правильно зробити літню кухню своїми руками: інструкція по створенню і проект літньої кухні

Дачна ділянка служить для заміського відпочинку, який віддаляє від всіх рутинних міських проблем. Насамперед, приїхавши на дачу, ми влаштовуємо барбекю і для того, що б комфортно приготувати вечерю і поспілкуватися в сімейному колі або з друзями) нам знадобиться спеціально відведене місце на садової території. Літня кухня є якраз тією спорудою, яка включає в себе і місце для вечері і приміщення для готування їжі. Про те, як зробити літню кухню своїми руками ми зараз і поговоримо!

Види літньої кухні для дачі

Існує два основних види літніх кухонь для дачі залежно від ступеня відкритості кухонного простору: відкриті і закриті.

Открытая летняя кухня

Відкрита літня кухня

Відкриті літні кухні нагадують веранду або альтанку. Основними елементами такої кухні є навіс (дах), пристосування для приготування їжі (плита), кухонні меблі (стіл, лавки, стільці) і мийка для посуду. Матеріал для побудови кухні в основному служить дерево, хоча для облицювання використовують цеглу, а для фундаменту природний і штучний камінь.

Відкриту літню кухню можна розміщувати в таких місцях, як територія біля басейну, садовий ділянку, або прибудова до будинку. Така садова споруда може гармонійно доповнити композицію ландшафтного дизайну всієї садової території (існують варіанти літніх кухонь в альпійському, кантрі і морському стилі). Перевага відкритої літньої кухні полягає в тому, що створюється ефект свободи і близькості до природи, за рахунок того, що відсутні стіни.

Що стосується закритих літніх кухонь, вони являють собою окремо стоять будиночки, що нагадують повноцінний житловий будинок. У зимовий час така споруда не використовується, тому її можна використовувати як тимчасову комору. Матеріал для будівництва закритої літньої кухні - це гіпсокартон, вагонка або фанера, хоча деякі господарі використовують і піноблок, цегла, камінь, що б надати споруді ще більший термін служби. У літній час таку кухню можна використовувати як нічліг для гостей, а якщо ви мисливець-аматор, є варіант, що кухня послужить таверною або мисливським будиночком.

Закрытая летняя кухня

Закрита літня кухня

Проект літньої кухні на фото прикладах

Дані фото приклади проекту літньої кухні допоможуть вам підібрати дизайн для вашого садового стилю:

Будівництво літньої кухні своїми руками

Варто відразу звернути увагу на те, що будівництво літньої кухні своїми руками являє собою досить трудомісткий процес, що займає не один день вільного часу. Але все ж нічого складного в цій споруді немає, і зараз ви в цьому переконаєтеся.

Для початку вибираємо підходяще місце для будівництва літньої кухні. Так як цій споруді необхідна електромережа, водопостачання і водозлив, розміщувати її необхідно поблизу будинку, що б підведення всіх комунікацій було простіше і швидше. Вимоги до правильного розміщення кухні наступні:

  • Відстань до найближчих легкозаймистих споруд повинна становити не менше 10 метрів
  • Місце для літньої кухні повинно гармонійно вписуватися в загальну садову композицію
  • Щоб уберегтися від попадання прямих сонячних променів, встановлюйте літню кухню відкритою частиною на північ або поряд з високими деревами.
  • Розташовувати кухню необхідно на невеликому ухилі, для забезпечення самостійного стоку дощової води

Як тільки розібралися з майбутнім місцем розташування літньої кухні, приступаємо до підготовки майданчику і заливці фундаменту. Спочатку необхідно розрівняти обрану поверхню. Якщо ви збираєтеся побудувати відкриту літню кухню, досить зняти 15-сантиметровий шар землі, засипати його піском, добре утрамбувати і застелити дошками, цеглою або тротуарною плиткою.

Поверхность для летней кухни

Поверхня для літньої кухні

Для закритої літньої кухні необхідно спорудити надійний фундамент. Якщо кухня буде зроблена з цегли, потрібно залити стрічковий фундамент, якщо каркас кухні буде дерев'яний, достатньо спорудити стовпчастий фундамент (цегляні або кам'яні стовпчики). Периметр фундаменту має бути ширший запланованої споруди на 10 див. Спочатку потрібно зняти шар ґрунту товщиною до 50 см, далі засипати піщану подушку (15 см), втрамбувати її та звести фундамент. Підлогу необхідно засипати 15-сантиметровим шаром щебеню (на 15 см піску) і залити бетонними розчином.

Як тільки фундамент застигне, переходимо до стін. Для того що б побудувати цегляну стіну використовують звичайну кладку, товщина стіни повинна становити цегла або півцеглини. Зведення дерев'яного каркасу буде набагато швидше. Потрібно всього лише побудувати балкову конструкцію з бруса, з'єднати всі елементи металевими кутниками з саморізами і обшити лицьову частину дошками 20 мм товщиною), а внутрішню частину вагонкою або гіпсокартоном.

Далі переходимо до даху. Вид даху для літньої кухні може бути односхилий, двоскатний або плоский. Якщо літня кухня буде використовуватися взимку, слід утеплити кришку мінеральною ватою або пінополістиролом. Покрівельним матеріалом даху може бути шифер, металочерепиця або профнастил, краще всього використовувати той же матеріал, що використовувався для даху будинку. У разі, якщо замість даху використовується навіс, можна перекрити літню кухню полікарбонатом, гофрованим склом або толем.

Кроем крышу на летней кухне

Кроєм на дах літньої кухні

Ось вже і підійшли до фінішної прямої, залишилося тільки вставити вікна і вибрати кухонні приналежності. Ясна річ, що вікна необхідні для закритого варіанта літньої кухні. Кріплення вікон необхідно здійснювати за допомогою силіконових прокладок, що б здійснити ще кращу герметизацію. Дуже красиво виглядатимуть великі вікна від підлоги до стелі), тим більше вони зможуть пропускати більше світла, роблячи кухню просторіше і вільніше.

Залишається останнє питання: «що вибрати: плита чи піч?». Ясна річ, що газова (електрична) плита зручніше і послужить для щоденного приготування їжі, але все ж стара російська піч на дровах не тільки підкреслить унікальний дизайн, але і додасть садовому ділянці традиційний давньоруський стиль. Що б побудувати піч, необхідно використовувати вогнетривку цеглу та знати схему вентиляції печі. Так само перевага печі на дровах для літньої кухні полягає в істотній економії енергоресурсів.

Фінальні штрихи - прикрашаємо літню кухню за смаком

Для початку слід вибрати оздоблювальні матеріали для літньої кухні. Підлогу можна застелити лінолеумом, керамічною плиткою або дошками, розкритими лаком. Стеля оформляємо обробленими деревом. Стіни так само обшиваємо дошками чи за бажанням гіпсокартоном. Навіси можна відокремлювати декоративними оградках (наприклад, різьблений підставкою для квітів).

Вариант дизайна летней кухни

Варіант дизайну літньої кухні

Головною прикрасою літньої кухні є піч, яку маємо за одну із стінок споруди. На додаток до печі рекомендується облаштовувати кімнату кованими предметами, фігурками з різьбленого дерева, глиняним посудом і схожими аксесуарами для доповнення композиції.

Прикраса літньої кухні своїми руками не тільки зробить її унікальною і неповторною, але і відображає внутрішній світ господарів.

Рекомендуємо до прочитання статтю, як зробити садові гойдалки своїми руками!

Сподобалася стаття? Натисни на найкрасивішу кнопку! Будь першим!