Класифікація воріт і хвірток
За матеріалом
Насамперед слід вибрати матеріал, придатний композиції садової ділянки. Він не тільки повинен впадати в очі, але і поєднуватися з усіма садовими будівлями, огорожами та малими архітектурними формами, які перебувають на території будинку.
Краще всього вибирати дерев'яні або металеві хвіртки і ворота, тому вони гармонійно поєднуються з кожним садовим стилем. Їх переваги так само в довговічності, міцності і доступною ціною. Тим більше, що дерев'яні і металеві хвіртки з воротами можуть дуже ефектно виглядати з кам'яною або цегляною огорожею.
Дерев'яні вироби коштують на порядок дешевше металевих, а естетичний вигляд у них ні чим не гірше. Хоча якщо замовити дерев'яні ворота з хвірткою, оформлені різьбленими візерунками, їх ціна може бути набагато вище, ніж у всіх інших, тому що вид примірника буде унікальний і дуже вражаючий. Ковані ворота з хвірткою теж виглядають дуже багато, але і ціна у них відповідна. Оптимальним співвідношенням ціни і якості вважаються ворота з профнастилу, які останнім часом стали дуже популярними. Для виготовлення воріт з хвіртками так само використовується сітка-рабиця на рамі, пластик металеві прути.
За розміром
Розмір воріт в першу чергу залежить від розмірів машини, яка буде заїжджати у двір. Якщо в'їжджати буде легковий автомобіль, ширина воріт повинна становити не менше 2,6 метрів, якщо вантажівка, тоді як мінімум 3,4 м. Висота воріт залежить від конструкції виробу і ніяк не вплине на в'їзд транспорту. Стулки повинні бути на висоті не менше 15 см від землі, що б, коли випаде сніг, вони легко могли відкриватися.
Ширина хвіртки стандартна - 1метр, але за бажанням можна вносити коректування. Висота хвіртки повинна бути трохи вище огорожі або на його рівні. Якщо хвіртка буде нижче огорожі, естетичний вигляд буде безглуздим.
За способом відкривання
Що стосується хвірток, то вони, як правило, розпашні, а ось ворота можуть бути не тільки орними, але і відкатами, розсувними, підйомними. На сьогоднішній день дуже популярним є автоматичний механізм відкривання/закривання стулок. Розглянемо принцип дії відкатних та розпашних воріт, тому вони є більш популярними.
Що краще розпашні або відкатні ворота?
Розпашні ворота є класичним варіантом, який зустрічається у більшості дачників. Їх перевага полягає в наступному:
- Простота експлуатації
- Гідна функціональність
- Простий ремонт і обслуговування
- Доступна ціна
- Служать для промислового використання (тому що не вимагають дбайливого відношення до себе).
- Різноманітність розмірів і кольорів
Розпашні ворота підійдуть саме тим господарям, яким потрібні ворота, а не гонитва за модою.
Відкатні ворота є прикладом слогану «Все геніальне просто». Їх конструкція представляє собою консольні ворота з прихованим механізмом - роликами, які і дозволяють без зусиль відкривати/закривати ворота. Перевага відкатних воріт полягає в надійності і зручності експлуатації. Так само існують автоматичні відкатні ворота, які взагалі не змусять людину застосовувати силу при відкритті. Застосовують відкатні ворота в тому випадку, якщо автомобіль часто виїжджає/заїжджає на територію, в основному це відбувається на автобазах, заводах та інших підприємствах.
Хвіртка і ворота: фото приклади оригінальних дизайнерських рішень
Якщо ви не знаєте, як прикрасити свою хвіртку та ворота, що б на них обов'язково звернули увагу оточуючі, пропонуємо вам ознайомитися з оригінальними фото прикладами хвірток і воріт для заміського будинку.
Як зробити дерев'яну хвіртку своїми руками?
Варто зауважити, що дана робота буде під силу людині, яка має досвід слюсарної та столярної роботи. Часу піде не багато, матеріальних коштів так само, а от гарний настрій при вигляді плоду власної праці ви будете отримувати щодня.
Перше що потрібно для того, що б зробити дерев'яну хвіртку своїми руками це вибрати правильний сорт дерева. Рекомендується зупинитися на модрині, дубе або кедрі. Відразу ж необхідно обробити дошки антисептиком, що б захистити їх від гниття й шкоди комах. Якщо дотримуватися всіх рекомендацій і правил при створенні дерев'яної хвіртки, вона прослужить вам як мінімум 10 років.
Необхідні інструменти та матеріали
Перед побудовою хвіртки своїми руками необхідно заздалегідь підготувати всі необхідні матеріали, тому нестача будь-якої з них призупинить процес, а це нам не потрібно. В якості дерев'яних елементів можна використовувати не тільки дошки, але й штахетник, що ми і зробимо.
Отже, матеріали нам знадобляться наступні:
- Штахетник та дошки
- Засувка, дверна ручка, петлі
- Металеві куточки і саморізи по дереву
Що стосується інструментів, нам будуть потрібні:
- Будівельний рівень
- Наждак
- Мотузка
- Електроприлади (дриль, електролобзик, шуруповерт)
- Стамеска
- Рубанок
- Простий олівець
- Ножівка і молоток
Етапи створення хвіртки
1 Для початку необхідно визначити відстань між опорами. Правильно відміряну відстань між опорами забезпечить безперешкодну роботу хвіртки. Опорами є металеві, дерев'яні або бетонні стовпи. Взагалі матеріал опор не важливий, головне, що б він був міцний і стійкий. Що б точно зафіксувати відстань між опорами, їх необхідно покласти на землю і скріпити будь-якими підручними засобами (штахетником або дротом).
2 Тепер переходимо до установки опорних стовпів в землю. Для цього викопуємо ями глибиною 0,8 - 1 метр і підсипаємо у них невеликий шар гальки або битої цегли (що б опори не провалювались у землю). Під час спорудження стовпів необхідно враховувати відстань між нижньою поперечиною хвіртки і земною поверхнею, що б хвіртка вільно відчинялися. Як тільки опори помістили в ями, застосовуємо будівельний рівень, що б вони стояли строго вертикально, далі стовпи фіксують розпірками і заливають цементно-піщаним розчином. Зведення хвіртки необхідно проводити тільки після повного застигання розчину. У разі якщо у вашій місцевості переважає піщаний грунт, необхідно забетонувати проміжок між опорами. Наприкінці даного етапу приварюють петлі до стовпів.
3 На даному етапі виготовляють дверцята. Найперше готують раму-основу, для цього скріплюють чотири дошки під прямим кутом за допомогою металевих кутників. Далі до рами прикріплюють петлі і приступають до перевірки рами, що б вона вписувалася в отвір. Якщо все нормально починайте зашивати всю раму штахетником. Верхню частину хвіртки вирізають електролобзиком у вигляді зигзага, хвилі або просто підрівнюють. Дверну ручку і замок врізають в останню чергу.
4 Цей етап є завершальним, на ньому хвіртку навішують на петлі опор і перевіряють, що б двері вільно відкривалися і закривалися. Що б зафіксувати хвіртку в закритому вигляді закріпіть до краю шматок гуми.
Ось і все, дерев'яна хвіртка своїми руками готова! Обов'язково після установки розкрийте хвіртку лаком або пофарбуйте відповідною фарбою.
Інструкція по установці воріт з профнастилу своїми руками
- До опорних стовпів огорожі з обох сторін приварюють петлі
- Встановлюємо між опорами і стійками воріт металеві прокладки
- Приварюємо шматок труби між верхніми і нижніми стійками воріт. Довжина труби становить відстань між верхніми стійками. Ще одним шматком труби ділимо ворота на 2 рівних частини.
- Для установки висічки у нижній частині воріт приварюють горизонтальну трубу, такі ж труби приварюють в центрі кожної з половинок воріт.
- Розрізаємо ворота навпіл за допомогою болгарки
- Готові половинки воріт видаляємо від фрагментів труб, грунтуємо і фарбуємо
- Коли труби висохнуть, кріпимо їх на саморізи по периметру воріт
- Що б прикрити щілину між стулками, прикріплюємо до однієї із стулок смужку металу. Побудова каркасу завершено!
- До готового каркаса кріпимо листи профнастилу. Кріплення здійснюємо за допомогою алюмінієвих заклепок.
- Встановлюємо до стулок засуви
- Підвішуємо ворота на петлі
Як ви бачите, робота з встановлення дерев'яної хвіртки і воріт з профнастилу досить таки складна і потребує допомоги фахівців. Тому, якщо ви не володієте спеціальними навичками по роботі з деревом і металом, краще не пошкодуйте грошей і зверніться до професіоналів в цій справі, адже хвіртка це обличчя будинку! Але все ж, якщо у вас золоті руки і ви принципово віддаєте перевагу до власноручного створення будь садовому будівництві, тоді бажаємо вам успіхів і безліч креативних ідей! Рекомендуємо ознайомиться зі статтею як зробити пісочницю для дітей своїми руками!