Пісочниця для дітей своїми руками: все про садової будівництві.

Песочница для сада своими рукамиОднією з найпростіших садових будівель, яка не тільки прикрасить територію, але і принесе задоволення для дітей, є пісочниця. Для того, що б змайструвати пісочницю своїми руками не потрібні великі грошові витрати або багато часу, тому будь-який бажаючий може втілити дитячу мрію в реальність, тим більше, що коли діти виростуть, пісочниця послужить клумбою для квітів або декоративним ставком.

Загальні відомості про пісочниці для садової ділянки

YouTube Трейлер
Матеріал для виготовлення пісочниці, як правило, дерево, але іноді для її оконтурювання використовують інші матеріали, наприклад, природний камінь або цегла. Недоліком такої «облицювання» пісочниці є високий травматизм. Так само оптимальним варіантом є пластикова пісочниця, яка останнім часом набирає все більшу популярність.

Що стосується габаритів пісочниці, то прийнято дотримуватися таких розмірів: 1,2 м*1,2 м; 1,5м*1,5м; 1,8м*1,8м, які будуть залежати від кількості дітей. Висота пісочниці повинна становити не менше 20-30 см. Якщо ви володієте великою садової територією, можна облаштувати її пісочницею, розмірами 2м*2м або 3м*3м, доповнивши композицію зеленою травою і невеликим містків. Така садова споруда зробить територію піщаним раєм для дітей.

Конструкція пісочниці являє собою вміст (пісок) і контури у вигляді стінок. Стінки пісочниці потрібні для того, щоб пісок не змішувався з грунтом в процесі гри дітьми. Рекомендується засівати територію біля стінок низькорослої рослинністю у вигляді газонної трави і конюшини, які є стійкими до витоптування і володіють підвищеною густотою пагонів.

Важливою вимогою при створенні пісочниці є її безпека, міцність і довговічність. Тому необхідно уникати гострих кутів у конструкції пісочниці, а також слідкувати за кріпленням і загальним виглядом складових елементів.

Розташування пісочниці і якість піску

Детская площадка с песочницей

Дитячий майданчик з пісочницею

При створенні пісочниці необхідно враховувати багато організаційних питань, таких як: матеріал для створення, тип конструкції, форма і розмір, а також розташування на присадибній території. Що стосується останнього, то необхідно поставитися до цього фактору дуже серйозно. Рекомендується враховувати такі моменти при виборі місця розташування пісочниці:

  1. Пісочниця повинна знаходитися в постійному полі зору дорослих. Краще всього розташовувати її навпроти кухонних вікон.
  2. Не споруджують пісочницю поблизу дерев, тому що вона постійно буде засмічена сухими гілками, опалим листям і пташиним послідом. Ще один несприятливий фактор такого розташування - це постійна тінь, з-за якої пісочниця не зможе швидко висихати після дощу.
  3. Подбайте, що вкривала тінь пісочницю помірна кількість часу. Найкраще - це час з обіду до вечора. Вранці необхідно, що б сонячні промені потрапляли на місце дитячого майданчика. Що б створити тінь для певного часу дня, потрібно правильно розташувати пісочницю біля тенту, дерева, будинку або іншої споруди.

Ще одна важлива вимога - це якість піску в дитячій зоні. Краще всього використовувати білий річковий пісок, який можна придбати в більшості будівельних магазинів. Якщо немає можливості обзавестися таким піском, при виборі іншого піску дотримуйтесь наступних правил:

  1. Звертайте увагу на те, що пісок не був призначений для приготування розчину або роботи з цеглою, оскільки такий пісок здатний зіпсувати одяг і навіть руки.
  2. Просеивайте пісок через дрібну сітку, тому що дуже часто в ньому може знаходиться значна кількість сторонніх матеріалів, таких як: камені, уламки скла, будівельні відходи тощо

Поглиблення конструкції пісочниці

Під час власноручного створення пісочниць можна відступати від загальноприйнятих правил і експериментувати з габаритними розмірами конструкції, а також з особливостями установки в земну поверхню.

Пісочницю можна встановлювати на фундамент/траву і поглиблювати у грунт, такий варіант є досить ефективним. Все що потрібно - це збільшити висоту бортів з звичних 30 см до 40-45 див. Така висота не буде перешкодою для малюка, а її користь стане явно помітною. Давайте розглянемо особливості побудови такої пісочниці:

При створенні поглибленої пісочниці необхідно встановлювати спеціальний дренаж для дощової води. Цим дренажем послужить утрамбований 15-сантиметровий шар каменів або гальки, який повинен розташовуватися в самому низу. На дренаж необхідно покласти агроволокно або щільну поліетиленову плівку, в якій через кожні 10 см потрібно зробити отвори. На агроволокні створюють фундамент, який в подальшому служить захистом від проростання трави, проникнення комах і зарытия піску у грунт, внаслідок ігри дітей у пісочниці.

Види пісочниць

Пісочниця може бути як стаціонарна (споруджується в одному місці на довгий час), так і мобільна (розбірна, здатна швидко демонтуватися для переміщення на інше місце).

Для створення стаціонарної пісочниці не буде потрібно багато часу. Таку садову будівництво в силах зробити навіть майстер-аматор. Все що потрібно - це підібрати рівні, обстругані дошки і зібрати їх під прямим кутом в прямокутник або квадрат. Товщина дощок повинна задовольняти умови жорсткості і міцності конструкції, тому слід вибирати дерев'яну дошку, товщиною не менше 32мм. Ще один плюс такої дошки - це низька ймовірність розтріскування під час монтажу пісочниці.

Стационарная песочница для детей

Стаціонарна пісочниця для дітей

Що б створити розбірної короб пісочниці потрібно включити фантазію. Існуючих варіантів «пазлів» для короба дуже багато. Принцип побудови полягає в правильному підборі пропилу, однакових по довжині і ширині. Рекомендується облаштувати мобільний пісочницю місцями для сидіння, які будуть розташовуватися по її периметру. Ребра дощок слід відшліфувати і трохи закруглити, щоб уникнути присутності небезпечних гострих кутів.

Дуже яскравим прикладом конструкції переносний пісочниці є використання однакових за розміром спилов дерев або стовпчиків, які виступають в якості бортиків. Їх перевага полягає у швидкому монтажі/демонтажі, простотою збирання та ефективності використання дітьми (оскільки колоди мають великий діаметр, діти зможуть за ним бігати і стрибати). Гострі кути так само необхідно як слід обточити. Єдиний нюанс у встановленні такої пісочниці - це попередня обробка розпилів: те місце, яке увійде в землю необхідно просмолити, а лицьову частину покрити лаком (він захистить від комах і вологи). Перевага такої пісочниці - це різноманітність форм і розмірів, які будуть залежати тільки від вашої фантазії.

Переносная песочница, сделанная из бревен

Переносна пісочниця, зроблена з колод

Спорудження пісочниці дахом і навісом від сонця

Як вже згадувалося раніше, не потрібно розташовувати пісочницю поряд з деревом або під відкритими сонячними променями, таке розташування тягне за собою постійний сміття в пісочниці, а також негативну дію жаркого сонця на слабенький дитячий організм. Якщо інших варіантів немає, крім даних, не турбуйтеся, тому що така нехитра споруда як кришка для пісочниці, допоможе вам позбутися від неприємних проблем. Існує три основних види захисту, які можна легко змайструвати своїми руками, а саме:

  • Звичайна кришка для пісочниці. Найпростіший варіант, який являє собою групу дощок, збитих в один квадрат, накриває пісочницю після того як у ній діти пограють. Перевага кришки полягає в тому, що сміття і дощова вода не будуть потрапляти на вміст пісочниці, але все ж є істотний недолік - кришку необхідно кудись дівати під час дитячих ігор (а це не завжди зручно), а так само той факт, що кожен день вам доведеться знімати/ставити кришку.
песочница с обычной крышкой

пісочниця із звичайною кришкою

  • Кришка, яка може трансформуватися в лавочку або полицю. Такий вид кришки є більш зручним (не потрібно постійно знімати і куди дівати кришку) і в той же час функціональним. Єдиний недолік такого виконання - складність побудови механізму.
Песочница - трансформер

Пісочниця - трансформер

  • Поліетиленовий навіс для пісочниці. Якщо пісочниця буде розташовуватися під відкритим сонцем, її необхідно спорудити спеціальним навісом, що б діти не отримали сонячний удар. Висота навісу повинна перевищувати ріст дітей, що б умови розваг були комфортними. Один з найпростіших варіантів навісу є придбання і установка звичайного пляжного парасольки. Погодьтеся, і просто, і дешево, і зручно! Так само можна використовувати своєрідний тент - натягнути на раніше споруджені бруски для навісу білу тканину, яка відмінно відштовхує сонячне світло. Не можна сказати, що створення навісу є чимось складним і трудомістким. При бажанні така робота стане під силу навіть недосвідченому в будівництві господареві.
Песочница с навесом

Пісочниця з навісом

Бажаємо вам побільше оригінальних ідей щодо власноручного створення садових будівель, а так само рекомендуємо ознайомитися з такою статтею, як садове освітлення своїми руками. Пам'ятайте про те, що головне-це безпека створеного елемента саду, тому ставитеся до роботи з відповідальністю!

Сподобалася стаття? Натисни на найкрасивішу кнопку! Будь першим!