Як зробити каналізацію в приватному будинку своїми руками: інструкція по створенню каналізаційної ями.

Існує три найважливіші завдання, які потрібно вирішити при будівництві приватного будинку. Перша - це якісне водопостачання ділянки, для задоволення гігієнічних потреб та поливу садової території. Друга - електропостачання будинку й саду функціональним освітленням. Ну і нарешті, третя полягає в оснащенні території каналізаційної ямою, про яку ми зараз і поговоримо.

Навіщо потрібна каналізація в приватному будинку?

Фото канализации в частном доме

Фото каналізації в приватному будинку

Якщо ви живете в квартирі, питання про те, навіщо потрібна каналізація в приватному будинку, у вас навряд чи виникне, тому що у всіх квартирах присутній стік води в центральний колектор, який обслуговує ЖКГ.

У приватному будинку така розкіш рідко присутній, тому для забезпечення комфорту необхідно зробити каналізацію своїми руками. Для початку слід визначити вид майбутньої каналізації: общесплавная або роздільне. Перша являє собою загальну вигрібну яму, в яку будуть надходити не тільки побутові стоки, але й дощова або тала вода. Роздільна каналізація є більш раціональною, тому що вона складається з окремих водостоків, а значить стає легше підтримувати робочий стан каналізації і суттєво скоротяться витрати на очищення стічних вод.

Перед тим як починати будувати каналізацію в приватному будинку своїми руками, потрібно скласти необхідний проект і визначити коло завдань, який буде виконувати каналізація. Існує дві ситуації пов'язані з проектуванням трубопроводу для каналізації, а саме:

  1. Будинок має раковину і душ, туалет знаходиться на вулиці. У цьому випадку немає необхідності здійснювати роботи по прокладці складного трубопроводу із створенням очисної споруди. Необхідно просто вивести стічну трубу з будинку на вулицю і змонтувати найпростішу систему для очищення стічних вод (каналізаційну яму).
  2. Будинок має не тільки раковину з душем, але і унітаз. В цьому випадку потрібно створити надійну систему очищення стічних вод, що б виключити забруднення даної водою всього ділянки. Для цього застосовують септики, про які ми поговоримо трохи пізніше.

Розглянемо детальніше дані ситуації, що б зрозуміти, як здійснити монтаж каналізації в приватному будинку.

Монтаж каналізації в приватному будинку

Що б побудувати каналізацію своїми руками необхідно придбати:

  • Кришка для залізобетонних кілець з отвором для люка
  • Залізобетонні кільця (як мінімум 2)
  • Люк
  • Щебінь
  • Цементна суміш, яка послужить герметиком
  • Труби різного діаметру (рекомендується вибирати діаметр 50 та 110 мм)

Для початку необхідно вирити яму, в яку помістяться залізобетонні кільця. Далі за допомогою крана опускаєте кільця на дно, поставивши їх один на одного. Дно треба відсипати шаром щебеню для поліпшення дренажних властивостей. Після цього ставимо наверх залізобетонну кришку і вмонтируем в неї люк. Всі шви і стики замазуємо цементною сумішшю. Не забуваємо завчасно створити у верхньому залізобетонному кільці отвір для труби, у якій діаметр 110 мм (вона є головною), до неї вже примыкается стічна труба з дому (50 мм діаметра). Для монтажу каналізації в приватному вдома потрібно не так багато часу, а служити вона буде не один десяток років.

Канализация в частном доме из железобетонных колец

Каналізація в приватному будинку із залізобетонних кілець

Проблемою даного варіанту каналізації може бути малорассасывающая глиняний грунт і високий рівень грунтових вод, в результаті чого очисна споруда буде швидко заповнюватися.

Відео монтаж каналізації в приватному будинку
YouTube Трейлер

Монтаж каналізації з септиками

Монтаж канализации с септиками

Монтаж каналізації з септиками

Даний спосіб застосовується, якщо будинок оснащений унітазом. Для цього каналізацію оснащують спеціальним пристосуванням - септиком. Септик являє собою трикамерну ємність, в яку потрапляє стічна вода з дому і, проходячи через всі 3 камери, від води відокремлюється твердий осад, після чого вона відводиться на фільтраційну або поглинаючу майданчик.

Для внутрішньої системи водостоку використовують як 110-і так і 50-міліметрові пластикові або чавунні труби. Труби більшого діаметру підключають до туалету, а меншого - до раковини, ванни, умивальника.

Вимоги до прокладання труб наступні:

  • Глибина залягання труб в грунті повинна становити не менше 1 метра (для запобігання промерзання)
  • Уникайте поворотів труби, тому в таких місцях відбувається застій стічних вод
  • Глибина входу труб у вигрібну яму залежить від відстані будинку до даного очисної споруди.

Монтаж каналізації в приватному будинку з використанням септика необхідно виконувати, дотримуючись кількох корисних порад:

  1. Обсяг септика необхідно обчислювати за спеціальною формулою: той обсяг води, який використовують сім'я протягом доби потрібно помножити на 3.
  2. Відстань від будинку до септика має становити від 5 до 20 метрів.
Монтаж канализации в частном доме с септиками

Монтаж каналізації в приватному будинку з септиками

Слід зауважити, що на сьогоднішній день існує великий асортимент різних септиків, відмінність яких полягає у наступному:

  • Добова продуктивність агрегату
  • Величина максимально допустимого залпового скиду
  • Матеріал виготовлення септика
  • Величина максимально допустимої короткостроковій навантаження

У разі якщо без поворотів труби ніяк не обійтися або довжина зовнішньої каналізації більше ніж 25 метрів, необхідно споруджувати оглядовий колодязь. З його допомогою можна швидко здійснити роботи з ремонту та обслуговування проблемної ділянки, якщо той засмітиться.

Смотровой колодец для канализации

Оглядовий колодязь для каналізації

Вибір місця розташування каналізації в приватному будинку

Выбор месторасположения канализации в частном доме

Вибір місця розташування каналізації в приватному будинку

При ретельному підході до вибору місця розташування каналізації в приватному будинку її ефективність буде набагато вище. Існують такі нюанси, на які потрібно звертати увагу при виборі місця майбутньої каналізації для дому:
1. Ступінь ухилу земельної ділянки

2.Удобный доступ машини-асенізатора до каналізації

3. Значна віддаленість (як мінімум 5 метрів) від дому, різних садових будівель, огорожі та системи водопостачання.

Хоча побудувати каналізацію в приватному будинку своїми руками не так вже й просто, це не означає, що даний процес не можливий без допомоги фахівця. Інформації, яку ми вам надали, цілком вистачить, що б самостійно зробити таку садову споруду, головне поставитися до цього серйозно. Бажаємо вам натхнення на спорудження різних садових будівель своїми силами і рекомендуємо ознайомитися зі статтею про те, як зробити вольєр для собаки своїми руками!

Сподобалася стаття? Натисни на найкрасивішу кнопку! Будь першим!