Вимоги до складових елементів вольєр для собаки
1. Розмір вольєра. Житло для пса повинно бути комфортним, тому розмір потрібно підбирати виходячи з росту собаки. Приміром, якщо висотка холки тварини становить 50 см, площа вольєра повинна бути не менше 6 кв.м., якщо зростання собаки складе 65 см, мінімальна площа повинна бути 8 кв.м., а якщо висота холки перевищує 65 см, вольєр повинен мати площу не менш як 10 кв.м.. ці параметри відносяться до собак, які знаходяться у вольєрі цілодобово. Якщо ви здійснюєте щоденні прогулянки з вихованцем, площа вольєра можна скоротити на 1-2 кв.м..
2. Підлога для собаки необхідно робити під невеликим ухилом у бік фасаду для того, щоб дощова вода не застоювалася в місцеперебування собаки. Матеріал для підлоги - це найчастіше асфальт або бетон. Останній легко зробити своїми руками. Що б уникнути ревматизму лап вихованця, який виникає в результаті настывания бетону, необхідно зробити невеликий дерев'яний настил із дощок розмірами не менше 2*2 метри.
3. Стінки вольєр для собаки необхідно робити з металевої сітки, що б тварина могла бачити загальну картину території і повідомляти господарям про появу сторонніх на присадибній території. Решітка повинна складатися з труб, які необхідно обов'язково позбавити від іржі, прогрунтувати, пофарбувати і надійно приварити до каркаса. Важливо знати, що оцинковані труби будуть шкідливими для собаки, а занадто тонкі металеві труби зіпсують зуби вихованця, тому що він буде їх гризти. Ґратами необхідно робити лицьову частину вольєра, інші три стіни краще обшити дошками чи шифером, що б собака не перебувала під постійним впливом поривів вітру.
4. Двері вольєра повинна відкриватися всередину, що б собака її не вибив. Забезпечте надійну засувку для собачого вольєра, інакше собака зможе відкрити його і піддати небезпеці відвідувачів будинку.
5. Дах вольєр для собаки може бути виготовлена з будь-якого існуючого покрівельного матеріалу: профнастилу, шиферу, металочерепиці і т.д. Не здійснюйте кріплення даху за допомогою цвяхів.
6. Будка для собаки обов'язково повинна бути присутня у вольєрі. Її призначення - захистити собаку від зимових морозів, проливного дощу і сильних поривів вітру.
Вимоги перед створенням вольєра своїми руками
- Не економте місце, але й не перестарайтеся! Всередині вольєра має бути достатньо місця для проживання собаки і в той же час не дуже багато, бо зайвий простір буде заважати концентрації тепла в зимовий час і собака почне замерзати.
- Створюйте будку зі знімним дахом для того що б було зручно чистити будку і діставати вихованця якщо він захворіє.
- Дах будки повинна бути плоскою і з невеликим нахилом, тому що найчастіше собака сидить на даху, переглядаючи всю присадибну територію.
- Яким би не було покрівельне покриття, воно повинно мати підставу з дощок для теплоізоляції.
- Стіни будки потрібно робити з хвойного дерева, оскільки воно забезпечує оптимальний мікроклімат
Будуємо вольєр для собаки своїми руками
Справжній господар приватного будинку повинен обов'язково вміти створювати садові споруди своїми силами. Для того, що б створити вольєр для собаки своїми руками, необхідно вміти користуватися зварювальним апаратом і мати мінімальні навички столярної справи. Що стосується дизайну вольєра, його можна вибрати за допомогою фото, яких валом в інтернеті, а от покрокову інструкцію створення вольєру ми вам надамо. Отже:
Для початку створіть креслення вольєр для собаки, на якому потрібно розставити всі необхідні розміри складових елементів. Як говорилося раніше, мінімальний розмір вольєра повинен бути 2 на 4 метри (а краще 2,5 м на 6 м).
Довжину вольєра потрібно розділити на 3 частини: перша - зимник або будка (1,5 м), друга - поміст (1,5 м) і третя - відкритий майданчик (не менш 1 м).
Приступаємо до підлог. Всі підстава заливається бетоном, а далі, зимник і поміст необхідно застелити дошками. Якщо замість зимника встановлюється будка - дошки в цьому місці не потрібні. Відкрита поверхня залишається бетонної.
Між бетонною основою і настилом з дощок залишайте повітряну подушку товщиною в 5 см, що б забезпечити нормальну вентиляцію (для цього додайте до настилу ніжки). До будки пред'являється така ж вимога, тому її зручно просто ставити на цеглу.
Якщо ви проживаєте в умовах сильних морозів, утеплювати стіни будки за допомогою споруди подвійних стінок, порожнечу між якими заповнюйте скловатою або іншим теплоізоляційним матеріалом.
Якщо у вашому регіоні спостерігаються сильні пориви вітру, оббейте зовнішню сторону будки продуваються матеріалом.
Відстань між трубами вольєра має становити 5 см, якщо собака маленька і 10 см, якщо собака велика.
Коли вольєр для собаки буде готова, приступайте до його встановлення. Необхідно що б розташування вольєра гарантувало комфортне проживання вихованця і взимку і влітку. Рекомендується встановлювати вольєр для собаки на південно-східній стороні, тому північна частина буде приносити багато снігу взимку, а південна спеку влітку.
Фото вольєрів для собак оригінального виконання
Що б розширити ваші уявлення про те, яким може бути вольєр для собак, надамо вам декілька фото-варіантів оригінального житла для домашніх вихованців:
Радимо так само до прочитання статтю про те, як правильно вибрати садову лавку
для дачної ділянки.