Облаштовуємо свій приватний будинок автоматичними розсувними і відкотами воротами, зробленими своїми руками

Найбільш популярним видами воріт є розпашні та відкатні ворота. Їх перевага в зручності, яке можна ще більше збільшити, використовуючи автоматику. Для того, що б самостійність встановити автоматичні ворота будуть потрібні певні навички, без яких цей процес буде досить тривалим, а то і взагалі потерпить невдачу.

Вибір між відкатними і розпашними воротами

Про те, які ворота є кращими: відкатні, або розпашні варто розмірковувати, проаналізувавши переваги і недоліки кожного з видів.

На сьогоднішній день популярність відкатних воріт завоювала першість, відсунувши звичні для всіх розсувні ворота.

Откатные ворота

Відкатні ворота

Перевага розпашних воріт лише в тому, що вони мають більш просту конструкцію, але все ж відкатні ворота вважаються кращими з-за того що вони не мають обмеження верхнього і нижнього отвору, який важливий для великогабаритних автомобілів.

Недолік відкатних воріт - це існуючі витрати на фурнітуру і комплектуючі механізму відкатки, однак через явних переваг цей мінус вважається мало вагомим.

Распашные ворота

Розпашні ворота

Підвівши підсумок можна сказати, що з урахуванням зручності експлуатації воріт рекомендується вибрати відкатні ворота з вбудованою автоматикою, про яку ми зараз і поговоримо.

Як зробити автоматичні розстібні ворота своїми руками

Основні плюси розпашних воріт

Автоматически распашные ворота

Розпашні ворота автоматично

Розпашні ворота є більш звичними для дачників і мають ряд переваг:

 • Простота конструкції
 • Невисока собівартість створення
 • Тривалий термін експлуатації
 • Відсутність додаткових витрат на запчастини

Недолік у розпашних воріт один, і то не дуже суттєвий - у зимовий час необхідно зачищати місце для відкриття воріт від снігу.

Використання орних воріт здійснюється в тому випадку, якщо на ділянці немає місця для відкотних системи.

Інструкція зі створення автоматичних розпашних воріт

Схема автоматических распашных ворот

Схема автоматичних розпашних воріт

Насамперед необхідно встановити опорні стовпи. Для цього вириваються ями, глибиною 1-1,5 метра, в них встановлюються стовпи і заливаються бетоном. До повного застигання розчину необхідно почекати близько 7 днів.

Стовпи можу бути як металеві, так і дерев'яні. Рекомендоване поперечний переріз з урахуванням необхідно стійкості має становити не менше 100*100 мм.

Якщо ви хочете використовувати бетонні стовпи обкладені цеглою, фундамент слід проармувати.

Всі елементи конструкції розпашних воріт необхідно заздалегідь очистити, обробити антикорозійним засобом і пофарбувати, що ворота не піддавалися гниття і прослужили якомога довше.

Про те, як зробити розпашні ворота своїми руками ви можете ознайомитися в цій статті, інструкція надана в останньому підзаголовку.

Після того, як конструкція воріт буде встановлена на опорні стовпи, переходимо до вибору та встановлення системи автоматизації. Для цього спочатку потрібно підібрати електропривод, враховуючи такі параметри:

 • Лінійні розміри стулок
 • Вага воріт
 • Довжина від середини дверної петлі до бічної стіни

Автоматичне відкривання воріт може здійснюватися як всередину гаража, так і назовні, але з урахуванням того, що найчастіше розміри гаража маленькі, рекомендується використовувати останній варіант.

На дизайн і загальний вигляд електроприводу не варто звертати увагу, тому що він буде знаходитися всередині двору і навряд чи стане сильно кидатися в очі оточуючим, тим більше що розміри приводів приблизно однакові.

Для того що б вибрати і встановити автоматику для відкриття/закриття воріт краще скористатися допомогою спеціалістів, тому їх послуги не стануть надто дорогі, а якість роботи ви відчуєте відразу.

Як зробити автоматичні відкатні ворота своїми руками?

Автоматически откатные ворота

Відкатні ворота автоматично

Принцип роботи

Принцип роботи відкатних воріт полягає в наступному: напрямна рейка, приварена до рами воріт рухається по роликовим візкам, закріпленим на бетонному фундаменті.

Напрямна рейка являє собою квадратну трубу, захищає візки від бруду, води і снігу.

Роликовий візок являє собою механізм з 7-8 роликів, які складаються з підшипників у металевій обоймі.

Термін експлуатації відкатних воріт становить 15 років при дбайливому ставленні до них.

В комплект фурнітури для відкатних воріт входить:

 • 2 роликові візки
 • Верхні підтримуючі ролики
 • Уловлювачі
 • Напрямна з заглушками для торців
 • Накатная візок

Установка автоматичних відкатних воріт

Схема автоматических откатных ворот

Схема автоматичних відкатних воріт

Монтаж відкатних воріт починається з установки опорних стовпів за технологією, аналогічної зазначеної вище (розпашних воріт).

Далі необхідно зробити фундамент під зсувні ворота. Рекомендується використовувати швелер, шириною 20 см і арматуру (14 мм). Арматуру необхідно різати на метрові шматки і приварювати до стінок швелера - це створить основну конструкцію.

Після цього вириваємо яму для швелера (глибина ями 1,5 метра, ширина-не менше 40 см, довжина - половина ширини воріт) заливаємо все бетонним розчином і укладаємо швелер. Необхідно, що б швелер був в рівень з дорогою і ні в якому разі не виступав.

Тепер створюємо раму воріт. Для цього використовуємо металевий профіль 60*30мм. За допомогою зварювання створюємо каркас воріт, обшивають його профнастилом або полікарбонатом і приступаємо до з'єднання з відкотних механізмом.

Першим ділом виставляємо ролики на швелер, на ролики накочується захисну раму, яку в подальшому приварюють до воріт.

Слід звернути увагу на те, що всі побудова і установку необхідно робити, використовуючи будівельний рівень, тому перекошена конструкція швидко виведе ворота з ладу.

Після того, як ворота будуть готові, встановлюємо автоматику і насолоджуємося комфортним використанням автоматичних відкатних воріт зроблених своїми руками!

Рекомендуємо так само ознайомитися зі статтею про те, як зробити каналізацію для будинку своїми руками!

Сподобалася стаття? Натисни на найкрасивішу кнопку! Будь першим!