Природний камінь як матеріал для ландшафтного дизайну ділянки

На сьогоднішній день в ландшафтному дизайні ділянки існує численна кількість матеріалів для прикраси території. Найбільш популярним і простим у використанні вважається природний камінь. Про те, як прикрасити садовий ділянку за допомогою каменів, ми зараз і поговоримо.

Природний камінь як матеріал для ландшафтного дизайну

Природним каменем прийнято прикрашати такі садові стилі та ідеї:

Природный камень как материал для ландшафтного дизайна

Природний камінь як матеріал для ландшафтного дизайну

Використовуються для цього природні камені різного кольору і розміру: від кам'яної крихти до валунів.

Перевага прикраси садової ділянки камінням полягає в тому, що за даними матеріалом не потрібен ретельний догляд, камені можна переносити з місця на місце, а так само додатково розфарбовувати або складати композиції у вигляді візерунків на газоні.

Підійдуть камені в абсолютно будь садовий стиль, головне правильно підібрати форму і розмір.

Приміром, у природний сад необхідно встановлювати камені різної форми і розміру, в хаотичному порядку, що б здавалося, що рука людини тут не брала участь.

Японський сад взагалі складається виключно з каменів і хвої, але слід враховувати, що камені необхідно використовувати незвичайної форми і забарвлення, в цьому є якась філософія, про яку ми говорили у відповідній статті - японський сад каменів.

Зараз ми розглянемо найбільш популярні кам'яні матеріали для ландшафтного дизайну, при цьому спираючись на коротку інформацію про них та невеликий фотоогляд.

Галька

Галька

Галька

Галька - це найбільш поширений вид природного каменю, який представляє собою омиті річками і морями, гладкі і круглі камінчики.

У ландшафтному дизайні гальку застосовують для оконтурювання клумб, прикраси альпійської гірки і інших всіляких садових ідей.

Найбільш широко галька застосовується в створенні популярного дизайнерського рішення - сухого струмка, який на 100% складається з цього матеріалу.

Забарвлення гальки це різні відтінки сірого, зеленого і темно-синього кольору.

Плитняк

Плитняк

Плитняк

Плитняк так само широко використовується в ландшафтному дизайні, як декоративний матеріал. Даний камінь являє собою відносно тонкі пластини, мають широку колірну гаму (залежно від того, який камінь).

За допомогою плитняку прийнято створювати садові доріжки, майданчики для відпочинку, підпірні стінки та інші конструкції, які терплять механічний вплив.

Черепашник

Ракушечник

Черепашник

Черепашник являє собою пористий камінь пісочного кольору. Вони широко застосовуються в будівництві та ландшафтному дизайні ділянки, оскільки міцний і має гарний зовнішній вигляд.

Найбільш часто дизайнери використовують черепашник для створення підпірних стінок.

Так само черепашником застеляють зони біля берегів і декоративні пляжі.

Валуни

Валуны

Валуни

Валуни є природними каменями найбільшого розміру. Їх використовують для облаштування все того ж японського кам'яного саду і альпійської гірки, основні елементи.

Недолік дизайну ландшафту ділянки за допомогою валунів це те, що вони мають величезну вагу ( від 500 кг і вище).

Колір валунів так само різний і залежить від природи каменю.

Ландшафтні камені

Ландшафтные камни

Ландшафтні камені

Ландшафтні камені використовуються як матеріали середнього розміру для альпійських гірок і кам'яних садів. Відмінність ландшафтних каменів від всіх інших полягає в тому, що дані камені не випробувані природними катаклізмами (абразивним дією вітру і обмиванням води), саме тому межі каменів більш гострі і рваною форми.

Декоративний пісок

Декоративный песок

Декоративний пісок

Декоративний пісок являє собою природний камінь найменшого розміру. Колірна палітра декоративного піску досить різноманітна: червоний, бірюзовий, білий, коричневий і т.д.

Використовується декоративний пісок в якості матеріалу для засипання простору між великими каменями щілинами на тротуарній плитці і т.д.

Декоративна крихта

Декоративная крошка

Декоративна крихта

Якщо декоративний пісок утворюється в результаті природних процесів, то декоративна крихта - це результат цілеспрямованого механічного дроблення природного каменю.

Що стосується решти: кольори і області застосування, то вони такі ж як і в декоративного піску.

Як ви бачите, природний камінь є дуже навіть непоганим матеріалом для ландшафтного дизайну, тому може дуже яскраво прикрасити садовий ділянку будь-якого розміру і стилю.

Рекомендуємо так само ознайомитися зі статтею: створення сяючих каменів своїми руками!

Сподобалася стаття? Натисни на найкрасивішу кнопку! Будь першим!