Світяться камені, секрет створення світних камінців своїми руками.

Чергова інновація в дизайні освітлення ландшафту - світяться камені. Їх світло створює ілюзію чарівництва, а вигляд вашого дворового ділянки - епізодом з красивої казки! Зараз ми розглянемо, як власними руками можна зробити настільки красиве доповнення в ваш затишний двір.
Светящиеся камни

Секрет сяючих каменів

Останнім часом все більшу популярність серед освітлення садів заміських дач набирають невеликі декоративні світильники, причому багато з яких працюють на батареях сонячного світла. Це зручно і дозволяє, як завгодно прикрасити ваш двір, не створюючи незручностей. І ось на додаток до світильників прийшли, так звані, світяться камені. В якості матеріалу для таких каменів використовують полімерні пластики з каталізаторами світності. Такий матеріал може накопичувати світло від чого завгодно, то це енергія сонця, то це світло ліхтаря. Час дії таких «світильників» безпосередньо залежить від часу зарядки. Якщо на камінчик потрапляло світло протягом всього дня, то і він буде світити до світанку, і навпаки, якщо він заряджався близько години, приблизно на годину його вистачить вночі.

Розміри і особливості установки каменів, що світяться

Пример светящихся камней

Зараз виробники сяючих каменів надають споживачам камені трьох розмірів: малі (кам'яна крихта), середні ( приблизно як річкова галька), великі ( нагадують валуни).

Що стосується встановлення таких камінчиків, то малі та середні камені досить просто розкласти по території двору, а ось великі, розміром з валуни, необхідно ретельно вдавити в землю (у них немає «дна» і з цього з не великими зусиллям вони впроваджуються в землю). Вдавлюють валуни, що б їх не віднесло вітром, тому що в середині вони порожні і вагою в них не так вже й багато. Перед укладанням в землю, виробники рекомендують покласти всередину валуна аркуш білого паперу або фольгу, при цьому їх якість світіння покращиться.

Камені з використанням світлодіодів

Светящиеся светодиодные камни

Іншим варіантом підсвічування каменів є використання світлодіодів. Харчування відбувається з електромережі через знижувальні трансформатори. Термін служби таких каменів близько 100 000 годин, що відповідає 27 років при 10 годинній роботі кожен день. Єдиним і в той же час вагомим недоліком є те, що такі камені не передбачають заміну світлодіода, тому що конструкція спроектована повністю герметично. Так само на відміну від каменів з використанням полімерного пластику з каталізатором світності, який не потребує прокладання кабелю під землею, світлодіодні камені пов'язані з цим трудомістким процесом.

Використання сяючих каменів

Потрібно зауважити, що світяться в нічний час доби камені, вдень не відрізняються від природних каменів, тому можна з легкістю розмістити такі камені навколо будь-якого об'єкта саду (фонтан, кущ, декоративне дерево). Ефектно виглядають садові доріжки, прикрашені такими каменями (краще всього посипати їх камінчиками маленького та середнього розміру).

Переваги сяючих каменів

  • Крім того, що світяться камені стильно прикрасить ваш двір, можна виділити такі вагомі переваги:
  • Довгий термін служби
  • Велика економія енергії ( все що потрібно цим камінчиках - сонячна енергія)
  • Простота у догляді (при забрудненні достатньо лише вимити їх звичайним миючим засобом)
  • Висока стійкість до ударів, великим навантаженням, високої і низької температури

Виготовлення світних камінців своїми руками

YouTube Трейлер

Безумовно, хоч виробника і намагаються приховати таємницю каменів, що світяться, не видаючи секретів, власними руками такі камені зробити дуже навіть просто. Для цього вам знадобляться природні камінці (наприклад, галька) і люмінесцентна фарба. Фарбу слід вибирати з найбільшою зносостійкістю. Далі обробіть лицьову сторону каменів фарбою, ретельно зафарбувавши тріщини і надколи, і розкладіть камені по своїх місцях. Світитися вони будуть близько 13 годин, що не поступається ринкових пропозицій.

 

Сподобалася стаття? Натисни на найкрасивішу кнопку! Будь першим!