Які світильники потрібні для освітлення басейну?

Басейн - предмет розкоші і в той же час спаситель у часи спекотних літніх днів. Останнім часом басейни можна спостерігати в присадибної території майже кожного елітного будинку. Дуже важливу роль в обладнанні басейну грає освітлення басейну. Крім декоративної функції освітлення (різні динамічні підсвічування поверхні з переливом води), підсвічування служить також для безпечного проведення часу в басейні. Тому якщо ваш басейн не оснащений вторинним освітленням, потрібно якомога швидше виправити цю проблему.
  • Стаття
  • Відео

Освещение бассейнаФункціональна і декоративне підсвічування басейну

Що б обладнати басейн декоративним освітленням потрібно не слабо потрудитися. Потрібно враховувати багато нюансів. Наприклад, якщо ви хочете встановлювати підсвічування з зовнішнього боку, необхідно враховувати той факт, що світильники будуть впливати на ландшафтний дизайн біля басейну. Лампи з м'яким розсіюючим світлом зроблять це місце більш затишним і романтичним. Що стосується самих ламп, то вони бувають різних технічних характеристик і кольору. Діляться лампи на дві основні категорії:

  • Лампи з звичайним освітленням (класичні). Як правило, такі лампи створюють спокій і затишок біля басейну.
  • Кольорові лампи, які служать для підсвічування басейну, роблячи його ще більш красивим з допомогою гри тіней і різних переливів.

Типи освітлення басейну

Освітлення в басейні може бути у двох зонах:

  • Верхнє світло
  • Підводний світ

Верхнє світло не робить нічого особливого, тому промені, потрапляючи на поверхню води, не проходять крізь неї, а ось підводний світ робить басейн видовищним (адже кольорові промені, спрямовані з-під води на поверхню роблять навколишню місцевість нової, грає барвами). Для верхнього світла характерні галогенні лампи - у них хороша потужністю освітлення. Але для свого басейну краще купувати світлодіодні лампочки, які мають більшу світловіддачу і низьке енергоспоживання. Що стосується підводного світу, то для нього найкращим варіантом будуть підводні лампи із загартованого скла (їх не так просто розбити при випадковому ударі купаються у воді).

Лампа для подводного освещения

Лампа для підводного освітлення

Виняток взаємодії води і електрики в басейні

YouTube ТрейлерЯк ми знаємо, електрика і вода речі, несприятливі для поєднання, особливо коли мова йде про басейні. Що б виключити проблеми, пов'язані з їх взаємодією, потрібно серйозно ставитися до ілюмінації електроприладів у басейні. Ілюмінація повинна мати високий ступінь захисту від вологи, пилу і механічних ударів. Всі ці показники перебувають у паспорті, що надається з привабливим електрообладнанням. Під час покупки освітлювальних приладів для басейну, потрібно звертати увагу на такий показник, як Index of Protection (абревіатура IP). Показник IP повинен бути не менше 68. Перша цифра «6» відповідає за захист від попадання пилу і сторонніх елементів в електроприлад. Показник «6» буде цілком достатньо для повного захисту. Що стосується другої цифри, в нашому випадку «8», він відповідає за опір обладнання дії вологи. Показник «8» нас цілком влаштовує. Так само слід приділити достатньо уваги на герметизацію проводки та електрообладнання в басейні. Що б швидко і легко усувати неполадки в освітленні, не полінуйтеся при будівництві басейну зробити навколо нього траншею, а всі прилади встановлювати на внутрішню стінку траншеї, тоді монтаж/демонтаж електрообладнання буде справою 5 хвилин.

Інновації або класика?

Подсветка бассейна

Підсвічування басейну

YouTube ТрейлерЯкщо ви віддаєте перевагу зробити з свого басейну щось незвичайне і захоплююче, вам допоможуть оптико-волоконні системи. Такий варіант освітлення басейну є досить дорогим, але він дозволяє монтувати випромінювач на невеликій відстані від води, що виключає контакт електроприладу з водою і збільшує безпеку. Ще одна перевага оптико-волоконної системи - тривалий термін експлуатації (близько 20 років роботи при середній експлуатації лампи).

Якщо вам не по душі всілякі інновації, тоді краще повернуться до класичних підводним прожекторах, які також непогано висвітлюють басейн. Головне що б крок розстановки прожекторів в басейні був рівним, тоді все вийде красиво і гармонійно.

Залишайтеся з нами!

YouTube ТрейлерНа відео: світлодіодне освітлення басейнів

 

Сподобалася стаття? Натисни на найкрасивішу кнопку! Будь першим!