Технологія створення візерунків з мозаїки своїми руками

Мозаїкою в стародавні часи було прийнято прикрашати палаци і замки вищих ланок суспільства. На сьогоднішній день за допомогою мозаїки можна прикрасити власний дачну ділянку, при цьому зробивши малюнок унікальним, а значить і дачну ділянку неповторним. Мозаїка добре виконує декоративну функцію і може сміливо вважатися матеріалом для ландшафтного дизайну. Зараз ми поговоримо про те, як зробити мозаїку на дачній ділянці своїми руками.
 • Стаття
 • Відео

Мозаїка в саду своїми руками

Що б прикрасити сад мозаїкою не обов'язково бути «майстром на всі руки», достатньо лише ознайомитися з простою технологією, включити свою фантазію і креативне мислення.

Мозаика в саду своими руками

Мозаїка в саду своїми руками

Створення мозаїки в саду своїми руками може прикрасити такі елементи садового декору, як:

 • Садова доріжка. Якщо на перетині декількох доріжок створити мозаїку з яскравим орнаментом, то доріжка буде виглядати ще привабливіше і дозволить зробити прогулянку по саду більш незвичайною. Садову доріжку можна повністю прикрасити мозаїкою, по всій довжині, але в цьому випадку процес створення доріжки буде дуже трудомістким.

  Мозаика возле садовой дорожки

  Мозаїка біля садової доріжки

 • Садові споруди. Стіни садових будівель можна облагородити оригінальної мозаїкою, створивши образи тварин, пташок, казкових героїв і т.д. Головне не перестаратися і не зробити загальну композицію занадто наляпистою.

Для створення мозаїки рекомендується використовувати камені не більше ніж чотирьох колірних відтінків. Краще всього використовувати 3 або 2.

 • Дно басейнів, фонтанчиків та інших штучних водойм. Часто доводиться зустрічати на дні міських фонтанів різних рибок, медуз і русалок з керамічної плитки. Так чому б і собі не зробити дане прикраса для водойм? Це не складно, головне стежити за чистотою води, інакше ваш твір мистецтва ніхто не оцінить.

  Мозаика в украшении фонтанов на даче

  Мозаїка в оздобленні фонтанів на дачі

Як ви бачите, існує багато варіантів садових споруд, до яких можна застосовувати мозаїку, зроблену своїми руками.

Украшение мозаикой водоема

Прикраса мозаїкою водойми

Що стосується матеріалів для створення мозаїки, то вони можуть бути найрізноманітнішими. Найбільш популярними матеріалами для мозаїки вважаються керамічна плитка, шматочки мармуру, маленькі дзеркальця, бите скло кольорових пляшок, декоративний гравій, кварцит, граніт і навіть цегла. Тобто ви бачите, що є, де розгулятися.

Вимоги до мозаїці в саду

Існує кілька основних вимог, яких потрібно дотримуватися для того, що б мозаїка в саду прослужила не один десяток років. Отже, необхідно дотримувати наступні вимоги:

 • Матеріал для мозаїки повинен відповідати навантажень, які покладаються на украшаемую майданчик. Якщо це садова доріжка, то можна застосовувати дзеркальця або бите скло, тому при найменших навантаженнях (проїзд вантажний тачки або біг по доріжці) матеріал може тріснути, і ви не тільки зіпсуєте мозаїку, але і зможете поранитися.
 • Як вже говорилося раніше, не використовуйте більше 4 кольорів в одному візерунку без крайньої потреби
 • Правильно підбирайте розмір візерунка, тому що від цього залежить весь загальний вигляд композиції. Якщо площа більша, то і візерунок повинен бути відповідний (наприклад, заїзд для машини, можна викласти мозаїкою діаметром 1 метр). Якщо ви хочете прикрасити фонтанчик мозаїкою, краще викласти 2-3 маленьких візерунка однієї тематики.
 • Не тільки до розміру мозаїки, але і до розміру складових її матеріалів додаються особливі вимоги. Якщо ви хочете зробити складний візерунок, необхідно використовувати дрібні камінчики, і, навпаки, для створення простого, але масштабного орнаменту (наприклад, звичайні кола або хвиля) необхідно використовувати великі природні камені.

Інструменти і матеріали для створення мозаїки своїми руками

Собівартість простий мозаїки є досить низькою, що дозволяє зробити її практично без матеріальних витрат. На дачній ділянці знаходиться багато підручних засобів, які підійдуть для створення мозаїки своїми руками.

Отже, що б зробити мозаїку нам знадобляться:

 • Матеріал для мозаїки (природний камінь, скельця і т.д.)
 • Складові цементно-піщаного розчину: пісок, цемент, вода
 • Армована сітка, площа якої дорівнює площі мозаїки, діаметр прутів сітки повинен становити 1 мм
 • Матеріали для опалубки: листи фанери або дошки дерев'яні
 • Щебінь
 • Будівельний рівень
 • Мотузка і дерев'яні кілочки
 • Молоток (залізний і киянка)
 • Кельма
 • Розшивка

Технологія створення мозаїки своїми руками

Як ми вже говорили, що б зробити мозаїку своїми руками, буде потрібно не так багато часу та грошових витрат. Головна проблема це малюнок, який потрібно створити, ось з ним вам доведеться поморочитися, тому що створена мозаїка буде прикрашати територію понад 10 років, і хотілося б, щоб малюнок весь цей час радував очі.

Мозаика для восточного сада

Мозаїка для східного саду

Отже, спочатку рекомендується створити начерки майбутнього візерунка. Для цього на папері малюємо бажані візерунок і в той же час візуально показуємо, як і де буде лягати матеріал для мозаїки. Якщо малюнок буде масштабним, рекомендується спочатку викласти його просто на земній поверхні, перед тим як приступати до створення мозаїки на бетонному розчині.

Далі використовуючи мотузку і дерев'яні кілочки, розмічаємо кордони майбутньої мозаїки (в нашому випадку мозаїка круглої форми створюється просто на земній поверхні в саду). Для розмітки ми просто вбиваємо один кілочок по передбачуваному центру мозаїки, прив'язуємо до нього мотузку з другим кілочком на кінці. Натягуємо мотузку, яка буде радіусом окружності, і просто отчерчиваем коло.

На розміченій території знімаємо шар грунту на глибину 12 см, дно вирівнюємо і ретельно утрамбовується.

Після цього створюємо опалубку, в нашому випадку опалубку краще робити з тонких листів металу, які можна гнути. Опалубка буде круглої форми.

В опалубку отсыпаем шар щебеню (не більше 5 см) і заливаємо цементно-піщаним розчином (близько 3 см завтовшки). Укладаємо армовану сітку і заливаємо ще 3 см розчину зверху неї.

Вирівнюємо поверхню кельмою і залишаємо основу під мозаїку на невеликий проміжок часу, що б розчин схопився.

Як тільки трохи волога випарується, приступаємо до створення візерунка з мозаїки. Матеріал укладають на розчин і підбиваємо гумовим молотком, що б камінчики надійно поглибилися. Коли візерунок буде повністю створений, використовуючи розшивку, закладаємо розчином всі стики і залишаємо мозаїку висихати.

Через пару днів мозаїка, створена своїми руками, висохне, і ви зможете насолоджуватися своїм творінням!

Мозаика на зоне отдыха

Мозаїка на зоні відпочинку

Рекомендуємо ознайомиться з відео-уроком створення мозаїки своїми руками:

Як зробити мозаїку своїми руками?
YouTube Трейлер

Ось і весь процес створення мозаїки своїми руками, як ви бачите, нічого складного немає, так що придумайте малюнок і відобразіть його в своєму саду!

Як зробити мозаїку своїми руками?
YouTube Трейлер
Сподобалася стаття? Натисни на найкрасивішу кнопку! Будь першим!