Технологія кругового мощення садової доріжки і заїзду під машину за допомогою бруківки

Найбільш популярними і якісними матеріалами для мощення доріжок є тротуарна плитка та бруківка. Вони мають високу міцність і досить гарний зовнішній вигляд. Єдина проблема полягає в тому, що монотонні рівні доріжки може зробити кожен і вони вже «приїлися» до дачних ділянок. В такому випадку розв'язати проблему можна, якщо використовувати звивисте або круговий мощення матеріалу та садової доріжки. Технологія трохи складна, але зараз ми постараємося вам все зрозуміло викласти.

Підготовка підстави під мощення доріжки

Насамперед слід зазначити, що технологія підготовки грунту під круговий або звивисте мощення плитки зовсім не відрізняється від звичної підготовки грунту під рівну садову доріжку.

Круговое мощение площадки

Круговий мощення майданчики

Для початку слід зробити невеличку геологічну розвідку грунту садової ділянки, що б зрозуміти наскільки високо знаходиться водоносний горизонт і які породи складають ґрунт.

Зараз не будемо говорити про те, що потрібно спроектувати доріжку, підбити кошторис на будматеріали, закупити все необхідне, очистити територію і розмітити кордони майбутньої доріжки, тому про це ми вже багато разів говорили. Краще більш докладно зупинимося на підготовці основи під мощення, перейшовши від геологічної розвідки до риття котловану під доріжку.

Глибина котловану повинна становити 25 см при нетвердих породах у вигляді чорнозему або глини. Цієї глибини буде достатньо для того, що б зробити дренажну подушку, залити бетон (якщо це потрібно) та здійснити мощення плиткою. Якщо грунт на вашій ділянці тверда, то глибину котловану, можна трохи зменшити.

Дно котловану вирівнюємо і ретельно утрамбовується. Слід зазначити, що якщо ви вирішили укладати плитку не тільки для садової доріжки, але і для заїзду під машину, технологія подальшої підготовки підстави трохи змінюється, зараз ми вам надамо два варіанти підготовки.

Креативное мощение  по кругу

Креативне мощення по колу

Підготовка підстави під садову доріжку

Після того, як ви утрамбували дно котловану, переходимо до наступних етапів. Спочатку рекомендується встановити в котлован бордюри та зливні труби, які зверху мають решітки для стоку води з поверхні доріжки. Сама доріжка повинна бути під невеликим нахилом в одну зі сторін або в дві сторони (кут нахилу не більше 2 градусів).

Бордюри встановлюємо строго по країв котловану, а впритул до них монтуємо зливну систему, яка повинна спрямовуватися до каналізації. Призначення бордюр - це не тільки утримання плитки від розповзання в сторони, але і декоративне підкреслення краси садової доріжки.

Далі створюємо дренажну подушку під садову доріжку. Для цього використовуємо щебінь, яким отсыпаем шар в 10 сантиметрів. Поверх щебеневої подушки отсыпаем ще 5 см, але вже суміші піску з цементом, у співвідношенні 5:1. Дану суміш ще прийнято називати гарцовкой, нею засипають бетонні стяжки під доріжку (але тільки не 5, а 3 см). Тепер всю дренажну подушку ретельно утрамбовується і при необхідності ще підсипаємо гарцовки. Після цього можна приступати до мощення доріжки, але у нас ще є варіант підготовки підстави під заїзд для машини, про який ми теж хотіли розповісти.

Підготовка підстави під заїзд для машини

Отже, ми створили котлован, дно якого вже утрамбована. Так як в даному випадку, навантаження на доріжку будуть більш значними (вага машини в 20 разів більше ваги людини), підстава під заїзд повинно бути більш міцним і стійким до механічних впливів.

Для створення міцної основи спочатку отсыпаем близько 5 см піщаного шару. Далі необхідно залити шар бетону, товщиною в 20 см. Для цього майструємо дерев'яну опалубку. Слід зазначити, що для збільшення міцності, так званого фундаменту під заїзд, необхідно в бетонний шар укласти прути арматури. Рекомендується використовувати арматуру А3 завтовшки 12 мм

Перед тим як заливати бетон, з боків майбутнього заїзду не забудьте встановити зливні труби (ще їх називають зливову каналізацію). При контакті з бетонним розчином зливову каналізацію краще «сядуть» і акуратніше будуть виглядати в підсумку.

Так само не забуваємо про те, що заїзд для машини повинен бути під ухилом вправо або вліво, у бік лівневок, що б вода не збиралася на заїзді. Ухил знову-таки повинен складати близько 2 градусів, що б без вимірювальних інструментів досягти такої величини необхідно одну кордон майданчики робити вище іншого з розрахунком 2 см на 1 м довжини.

Якщо ви збираєтеся укладати бруківку на бетонну стяжку, пам'ятайте про те, що необхідно відсипати 3 см гарцовки поверх бетону.

Технологія мощення бруківкою по колу

Слід зазначити, що круговий мощення бруківкою не зовсім підходить для садових доріжок, оскільки дана технологія вимагає великої площі мощення (а якщо бути точніше, діаметра майданчики). Садові доріжки рекомендується укладати не колами з бруківки, а хвилями і іншими видами орнаменту, які так само добре виглядають і представляють одну і ту ж технологію мощення.

Одразу звертаємо вашу увагу на такі особливості технології мощення бруківкою по колу:

  1. Вам все одно доведеться підрізати плитку, але не багато. Тому обов'язково придбайте болгаркою і кругом по каменю перед початком робіт.
  2. Не обов'язково робити майданчик у вигляді кола. Можна експериментувати, створюючи більш складні і креативні форми.
  3. Дана технологія підходить не тільки для мощення бруківкою, але і для мощення тротуарною плиткою.
  4. Мощення проводиться до центру кола (!)

Отже, переходимо до самої технології:

Для початку необхідно зробити саморобний циркуль. Неважливо, як він буде виглядати, головне, що б можна було провести окружність великих розмірів. Для створення циркуля можна використовувати дерев'яні рейки, скріплені цвяхами.

Циркулем проводимо окружність в центрі майданчика, або на місці де бажаєте зробити коло. Пам'ятайте, що хвиля складається з кіл, які прилягають один до одного, тому якщо бажаєте зробити хвилясту садову доріжку, циркуль так само вам знадобиться.

Приступаємо до мощення бруківкою або тротуарною плиткою. Як говорилося раніше, мощення має проводиться до центру кола, тому беремо матеріал і укладаємо його за межі кола, рухаючись ряд за рядом до центру. Для того, що б ви наочно уявили собі технологію, представимо вам наступні креслення:

Як тільки бажаний візерунок буде створений, шви між плиткою засипаємо піском і ретельно утрамбовується, після чого віником змітаємо залишився пісок.

Ну і, врешті-решт, змочуємо готову поверхню водою, яка змусить цементо-піщану суміш під плиткою (гарцовку) схоплюватися.

Готовая площадка, вымощенная круговым узором

Готовий майданчик, вимощена круговим візерунком

Ось і вся технологія мощення бруківкою по колу своїми руками. Як ви бачите, нічого складного немає, головне максимально задіяти свою фантазію і креативне мислення!

Рекомендуємо так само ознайомитися зі статтею, як зробити недорогу садову доріжку з європіддонів своїми руками!

Сподобалася стаття? Натисни на найкрасивішу кнопку! Будь першим!