Економ-варіант садової доріжки: дерев'яна доріжка з європіддонів своїми руками

На дворі 21е століття та асортимент матеріалів, з яких можна зробити садову доріжку своїми руками не знає кордонів. Виробники надають широкий вибір плоских природних каменів, а також тротуарну плитку, має гарний декоративний вигляд. Але що робити, якщо товщина гаманця не дозволяє виділити кошти на відносно дорогі матеріали для мощення садових доріжок? Варіантів багато, і один з них це садова доріжка з дерев'яних піддонів - просто, швидко, красиво і дешево, що нам і потрібно!

Дерев'яна садова доріжка з європіддонів

Перше питання, яке у вас виникає: «Де ж взяти ці європіддони?». Відповідь дуже проста - їх валом на будівництвах, оскільки головне призначення європіддонів полягає в транспортуванні цегли та інших будматеріалів до місця будівництва. Думаю, що будівельники будуть не проти, якщо ви полегшите їх роботу і заберете непотрібні європіддони для садових доріжок собі додому.

Деревянная садовая дорожка из европоддонов

Дерев'яна садова доріжка з європіддонів

У порівнянні з іншими матеріалами для мощення, витрати, які на вас покладаються, це доставка європіддонів додому, а якщо у вас до того ж є власний вантажний автомобіль, ці витрати зводяться до мінімуму, що вам і потрібно.

Тепер пояснюємо, чому саме європіддони, а не просто пиломатеріал. Ну, по-перше, тому що це абсолютно безкоштовно, а це вагома причина.

Друга причина полягає в тому, що європіддони виготовляються з досить міцних сортів деревини (сосна, береза, осика), які мають відносно високу довговічність, тим більше, якщо їх розкрити захисними антисептичними засобами.

Как выглядит европоддон

Як виглядає європіддон

Ну і третя причина це те, що європіддони складаються з брусків і дощок, які мають відповідну для садових доріжок довжину/ширину/товщину (стандартними вважаються розміри 800*1200*145 мм або 1000*1200*145 мм). Все що потрібно, це розібрати піддон і розрізати дошки на відповідні відрізки.

Інструменти для створення садової доріжки з європіддонів

Так як довжина дощок, якими буде настилати дерев'яна садова доріжка, становить 80 або 100 см, їх необхідно розпиляти, тому що оптимальна ширина доріжки має становити близько 50 см (цієї ширини вистачить для комфортної прогулянки і переміщення садової візки).

Так само дошки необхідно обшліфувати, обробити захисними засобами і пофарбувати.

Виходячи з цього, нам знадобляться наступні інструменти і матеріали:

  • Молоток з обценьками
  • Цвяхи
  • Ножівка, циркулряка або бензопила
  • Косинець і рулетка
  • Стамеска
  • Електрорубанок
  • Захисне антисептичний засіб або бітумна мастика
  • Фарба
  • Пензлик

Технологія створення дерев'яної садової доріжки

Отже, спочатку розбираємо європіддони на дошки і бруски. Далі всі дерев'яні елементи обробляємо електрорубанком і розкриваємо захисним антисептичним засобом, чекаємо, поки воно висохне.

Першим ділом використовуємо дерев'яні бруски, з яких створюємо лаги для дерев'яного настилу. З кроком в 50 см по всій довжині лагів, які скріплюються уздовж між собою, врезаем бруски такого ж поперечного перерізу (для зміцнення конструкції). Метод кріплення представлений на картинці:

Схема крепления лагов

Схема кріплення лагів

Після цього готовий каркас дерев'яної садової доріжки рекомендується додатково покрити бітумною мастикою, яка, як і антисептик, захищає деревину від передчасного гниття.

Покрываем лаги мастикой

Покриваємо лаги мастикою

Дерев'яні дошки распиливаем на ширину каркаса (а він, як ми домовилися, буде складати 50 см) і розкриваємо з однією з сторін мастикою. Розкрита сторона буде знаходиться між настилом і земною поверхнею (знизу дерев'яної доріжки).

Тепер приступаємо до застиланию каркаса дошками. Для того, що б забезпечити швидкий стік води з доріжки, залишайте невеликі зазори між дошками (від 1 до 2 см). Цвяхи необхідно утоплювати як можна глибше в дошки, тому що капелюшками можна поранити ступню, якщо ходити босоніж по дерев'яних садовій доріжці.

Застилаем каркас досками

Застеляємо каркас дошками

Коли доріжка з європіддонів буде повністю застелена, розкриваємо її фарбою відповідного кольору і чекаємо, поки вона висохне, після чого відразу ж можна приступати до прогулянок по дерев'яній садовій доріжці зробленої своїми руками.

Готовая деревянная дорожка

Готова дерев'яна доріжка

Рекомендуємо вам враховувати маленька, але корисна порада: перед тим як встановлювати лаги настилу на грунт, захистіть її від бур'янів за допомогою гербіцидів або «агроспана» і тоді бур'яни не буде проростати через зазори між дошками, погіршуючи вигляд садової доріжки.

Дерев'яну садову доріжку, зроблену своїми руками можна додатково прикрасити, висадивши поруч декоративні рослини або встановивши малі архітектурні форми відповідного стилю!

Сподобалася стаття? Натисни на найкрасивішу кнопку! Будь першим!