Створюємо поверхню патіо своїми руками: вибір відповідного місця і матеріалу для мощення

Що б насолоджуватися відпочинком на дачній ділянці, необхідно облаштувати на прибудинковій території зони відпочинку. Найбільш популярними на сьогоднішній день вважаються декоративні альтанки, тераси і патіо. Якщо з створенням альтанки і тераси все зрозуміло, тому що конструкція часто монолітна і робиться з одного і того ж матеріалу, то патіо є більш креативним видом зони відпочинку на відкритому просторі і вимагає до себе підвищену підготовку підстави. Що б зробити основу необхідно правильно підготувати територію і вибрати підходящий матеріал для мощення, якраз про це ми зараз і поговоримо!

Що таке патіо?

Патіо називається один з видів зони відпочинку на дачній ділянці, який являє собою невеликий дворик з садової меблями і зоною барбекю або мангалом.

Патио на даче своими руками

Патіо на дачі своїми руками

Зазвичай патіо облаштовують у сонячній частині двору, де споруджують невеликий навіс, що дозволяє комфортно відпочивати від міських проблем в будь-який час дня і ночі. Процес створення патіо своїми руками є досить трудомістким і найскладніше - це зробити підставу у вигляді мощення тротуарної плитки, природного каменю, декинга, бруківки або чого-небудь іншого за бажанням.

Зараз ми поговоримо про те, як правильно вибрати місце для патіо, а так само яким матеріалом вимощують основу даної зони відпочинку! Отже, розглянемо все по порядку.

Вибираємо місце для патіо

Дачна ділянка поділяється на функціональну частину території, де знаходиться гараж, госпблок, купи компосту, невеликий склад будматеріалів і т.д., та частина, на якій господарі відпочивають. До останньої частини відносяться сад декоративних рослин, басейн, фонтанчики та інші аксесуари, які прикрашають ландшафтний дизайн і дозволяють максимально комфортно відпочити, саме сюди не завадило б помістити патіо.

Патио возле жилого дома

Патіо біля житлового будинку

Насамперед, розташування патіо повинно задовольняти 3 головні вимоги:

  • Захист зони відпочинку від зайвих поглядів сусідів і проходять мимо двору людей
  • Вид з патіо повинен бути красивим, що відпочиваючи в саду, ви могли спостерігати за всіма пам'ятками вашій території
  • При спорудженні на патіо мангала і місця для смаження м'яса (зони барбекю) необхідно подбати про те, щоб дим не потрапляв у будинок або на місце, де сушитися одяг, інакше все буде пахнути багаттям.
  • Патіо має перебувати з боку, яка захищена від поривів вітру і пекучих сонячних променів. Найкраще поєднувати патіо з будівництвом - житловим будинком, тому ви забезпечите швидкий доступ до кухні, на якій будуть готуватися страви для приємного проведення.

Виходячи з цього, слід зазначити, що найкраще облаштовувати або патіо на задньому дворі, в саду, або примикаючи зону відпочинку до житлового будинку. І той і той варіант буде досить непоганим, тому тут все залежить від вашого смаку і переваг.

З чого зробити підстава для патіо?

Патіо складається з декількох основних функціональних вузлів: підстава патіо, навіс, меблі і підводить до зони відпочинку садова доріжка (якщо патіо знаходиться в саду). Виходячи з цього, слід зазначити, що першим ділом, матеріал для мощення патіо повинен бути аналогічним або поєднується з садовими доріжками, тоді тільки вся композиція буде гармоніювати.

Комфортное патио своими руками

Комфортне патіо своїми руками

Найбільш популярними матеріалами для мощення патіо і садових доріжок є тротуарна плитка, природний камінь або більш простий і дешевий метод - заливання бетону.

Недолік звичайних матеріалів для мощення полягає в тому, що їх необхідно пиляти по краях, що б зробити патіо оригінальної неправильної форми (у вигляді кола, овалу або шестикутника), а це веде до величезної кількості відходів матеріалу, за який вже сплачені гроші.

Що стосується звичайного заливання бетону, то це більш простий і дешевий варіанти, але у такому разі патіо теж буде виглядати дешево і не про яке креативному прикрасі території не може бути й мови.

Ми ж рекомендуємо вам трохи розтратитися і зробити підстава для патіо з тротуарної плитки, яка володіє високою міцністю, довговічністю і чудовим зовнішнім виглядом!

Процес мощення підстави для патіо своїми руками складається з наступних етапів:

  1. Створюємо креслення патіо. Це необхідно для того, що б знати точні розміри зони відпочинку, а так само підбити кошторис на необхідні будматеріали, які потрібно брати з невеликим запасом.
  2. Вибір відповідної території. Про це ми говорили трохи вище, тому зупинятися і повторювати все заново не варто.
  3. Підготовка і розмітка території. Місце для нього необхідно очистити від садового сміття, чагарників і т.д. Якщо поверхня не рівна, її необхідно вирівняти. Далі, використовуючи дерев'яні кілочки і мотузку, розмічаємо кордону майбутнього патіо. Звертаємо вашу увагу на те, що якщо патіо буде споруджуватися однією конструкцією з будинком, необхідно робити його основу (патіо) нижче на 15 см, ніж рівень гідроізоляції споруди.

    Подготовка и разметка территории

    Підготовка і розмітка території

  4. По контурах патіо забиваємо так звані еталонні кілочки, за рівнем яких буде створюватися висота поверхні патіо. Рекомендується вбивати додаткові кілочки по всій площі патіо через кожні 1,5 - 2 метри. Для того, що б рівень всіх кілочків був однаковий, укладаємо на них довгу дошку, на яку зверху ставимо будівельний рівень, яким і контролюємо горизонтальність. При необхідності кілочки сильніше заганяють в грунт, або, навпаки, дістають.
  5. По всій розміченій площі патіо знімаємо шар грунту (близько 35 см).
    Котлован для патио

    Котлован для патіо

    . У утворився котлован вытаптываем дно і засипаємо в нього дренажну подушку: 15 см щебеню і 10 см піску, які заливаємо водою і ретельно утрамбовується. Дренажна подушка повинна бути горизонтальною, тому на верхній шар піску буде проводитися мощення тротуарної плитки. Додатково можна залити бетонну стяжку, але в цьому випадку глибина котловану повинна бути ще більше і додатково доведеться споруджувати опалубку.

  6. Приступаємо до мощення тротуарної плитки. Даний процес докладно викладено в советующей статті, тому повторюватися не будемо, краще перейдемо та ознайомтесь. Слід лише звернути увагу на те, що поверхня патіо повинна бути строго горизонтальною, а з ухилом 1-2 градуси, який забезпечить мимовільний стік дощової води з зони відпочинку, адже калюжі нікому не потрібні!
  7. Обладнайте патіо спеціальними дренажними канавками, по яким буде здійснюватися стік води. Ширина канавки повинна становити 0,4 м, а глибина не більше 10 див. Дренажну канавку вимощують тим же матеріалом, який використовується для мощення поверхні патіо.
  8. За бажанням прикрашаємо патіо декоративними садовими рослинами, зоною барбекю і саморобної садової меблями. Дуже хороша ідея - встановити на патіо крісло-качалку, яку легко зробити своїми руками.
Патио с зоной барбекю

Патіо з зоною барбекю

Ось і все, патіо готово! Як ви бачите, основна складність полягає у створенні поверхні патіо своїми руками. І хоча цей процес досить витратний і трудомісткий, відпочинок в саду всі перекриє, адже в даному випадку мета виправдовує засоби!

 

Сподобалася стаття? Натисни на найкрасивішу кнопку! Будь першим!