Капітальний цегляний гараж своїми руками: будівництво від фундаменту і підлоги до стін і даху

Кирпичный гараж с двумя воротамиГараж є однією з тих дачних будівель, яка просто необхідна людині, яка має особистий автомобіль. Машина з гаражним зберіганням прослужить на порядок довше, тому що кузов не буде підгнивати в зимовий період, а в літній час фарба не буде вигорати на сонці. Конструкція гаража для автомобіля не така вже й складна, але фахівці кажуть, що багато будівельники-новачки допускають величезну кількість помилок, внаслідок чого споруда служить не більше 10 років. Про те, як правильно зробити гараж для машини своїми руками ми зараз і поговоримо. Далі на відео детально все розказано.

З якого матеріалу краще побудувати гараж?

Найбільш популярними матеріалами для будови будинків і споруд є цегла, метал, дерево і популярний на сьогоднішній день піноблок.

Гараж рекомендується будувати з цегли або споріднених йому шлакоблоку та піноблоку. Для того, що б ви зрозуміли, чому цегляний гараж буде краще, надамо вам невеличке роз'яснення у вигляді переваг/недоліків існуючих будматеріалів для гаража.

Гараж з дерева - швидко, просто, дешево

Деревянный гараж своими руками

Дерев'яний гараж, зроблений своїми руками

Дерев'яний гараж є найбільш неприйнятним варіантом для зберігання машини, т.к . має наступні недоліки:

  • Займистість матеріалу. Один сірник і ваш дерев'яний гараж за лічені хвилини перетворитися на купу попелу. Що б боротися з цим недоліком рекомендується використовувати антисептичні засоби, що захищають від самозаймання деревини.
  • Слабка водостійкість. Деревина дуже добре вбирає вологу, поетом через кілька сезонів після побудови дерев'яний гараж почне гнити, якщо його завчасно не просочити водовідштовхувальним засобом.
  • Низька довговічність конструкції. Як би ви не намагалися захистити дерев'яний гараж від гниття, вогню, ураження грибком і комахами за допомогою різних засобів, все одно термін експлуатації дерев'яного гаража не перевищить 20 років (і це з урахуванням того, що ви будете постійно витрачати гроші на його захист і підтримку).
  • Слабка захищеність конструкції. Якщо ви збираєтеся зберігати в дерев'яному гаражі дорогу іномарку, навряд чи споруда зможе захистити автомобіль від рук зловмисників, тому звичайна пила і сокира здатні зруйнувати конструкцію.

Це ми привели вам найбільш вагомі недоліки дерев'яного гаража, а от наступні переваги:

  • Теплоізоляція. Одним з найбільш вагомих плюсів деревини є високий коефіцієнт збереження тепла, який значно перевищує цегляна споруда, хоча поступається пеноблоковому,
  • Простота монтажу. Зібрати дерев'яний гараж можна за тиждень (це з урахуванням того, що більшу частину часу буде застигати фундамент).
  • Дешевизна. На відміну від цегли та інших будматеріалів, деревина є більш доступним і дешевим матеріалом.
  • Відсутність особливих навичок будови. Для того, щоб зробити дерев'яний гараж не потрібно мати навички по роботі зі зварювальним апаратом і кладкою цегли, достатньо лише правильно зібрати конструкцію за допомогою пилки, шуруповерта та шурупів.

Гараж з піноблоку - низька ціна та висока якість

Гараж из пеноблока своими руками

Гараж з піноблоку

Піноблок є нововведенням в будівельних матеріалах. За відносно короткий проміжок часу він витіснив метал, дерево і бетон оскільки має такі переваги:

  • Найвищі теплоізоляційні властивості (теплоємність цегли в 1,5 рази менше теплоємності піноблоку)
  • Простота монтажу. Конструкція гаража з піноблоку являє собою конструктор, який дуже швидко збирається.
  • Водостійкість, пожежобезпечність, не піддається атмосферним пошкоджень. Даний матеріал не вимагає додаткової обробки антисептиками і це його вагома перевага.
  • Довговічність матеріалу
  • Економія грошових коштів (зведення гаража з піноблоку на 40% дешевше ніж цегляного гаража)

Серед недоліків гаража з піноблоку виділяють його низьку міцність і той факт, що більшість підприємств надають неякісну продукцію.

Гараж з металу як швидкий економ варіант

Металлический гараж своими руками

Фото приклад металевого гаража

Металевий гараж є не дуже вдалим варіантом, тому що конструкція будівлі буде мати наступні недоліки:

  • Слабка теплоємність. Гараж з тонких металевих листів практично не буде тримати температуру в приміщенні.
  • Пошкодження корозією металу. Даний недолік можна усунути, використовуючи антикорозійні засоби та періодичну фарбування гаража.
  • Дизайн металевого гаража рідко гармонує в садовому стилі.
  • Потреба в зварювальному апараті та навички роботи з ним.

Достоїнствами металевого гаража є його відносно невелика вартість та швидкість зведення.

Гараж з цегли як завжди надійно і дорого

Кирпичный гараж своими руками

Фото приклад цегляного гаража зробленого самостійно.

Ну ось ми і підійшли до найбільш поширеного виду гаража - з цегли. Перевагами цегляного гаража є:

  • Висока міцність і надійність конструкції
  • Довговічність матеріалу (більшості старих будівель з цегли понад 400 років)
  • Вогнестійкість і вологостійкість конструкції
  • Естетичний зовнішній вигляд, який впишеться практично в будь-садовий стиль
  • Цегляні стінки можна легко обробити штукатуркою

Недоліками цегляного гаража є високі матеріальні витрати на зведення конструкції і потреба в роботі фахівця, тому кладка цегли є складним процесом, що вимагає маєток певних навичок.

Де краще розмістити гараж?

До розміщення гаража необхідно поставитися дуже серйозно. Рекомендується встановлювати гараж з боку двору, що прилягає до проїзної частини або дорозі, що б можна було зручно поставити автомобіль, просто відкривши ворота. Перед гаражем рекомендується зробити невеликий заїзд, вимощений з тротуарної плитки.

Найкраще робити гараж прибудовою до будинку, що б ви могли контролювати безпеку автомобіля.

Розміщуючи гараж, обов'язково зробіть функціональне освітлення, яке посилить безпеку. Рекомендується встановлювати світильники з датчиком руху, які сповіщатимуть вас про те, що хтось знаходиться біля гаража.

Традиційним варіантом розташування гаража на дачній ділянці є передній двір (куті).

Відео інструкція як зробити цегляний гараж своїми руками

Ми розглянули матеріали для виготовлення гаража, місце його установки, тепер можна переходити до інструкції з побудови гаража на дачній ділянці. В нашому прикладі буде розглянута покрокова інструкція по будівництву цегляного гаража своїми руками.

Крок 1 - Готуємо місцевість і заливаємо фундамент

Як зазвичай при будівництві чого-небудь в саду, необхідно підготувати місцевість, а саме вирівняти її і позбавити від садового сміття. Гараж вимагає обов'язково рівною території, тому всі ямки і горбики слід обов'язково розрівняти.

Як тільки поверхня підготували, переходимо до фундаменту. Для зведення фундаменту дозволяється застосовувати всі види фундаменту: блочний, стрічковий, стовпчастий, залізобетонний, плитковий, гвинтовий, монолітні, пальовий і т.д.

Фундамент для гаража

Фундамент для цегляного гаража

В нашому випадку буде використовуватися стрічковий фундамент, тому що він є стійким і не дуже дорогим.

Перед тим як приступати до заливання фундаменту, розмічаємо територію, для цього використовуємо кілочки і мотузку. Далі вириваємо траншею і створюємо дренажний шар: утрамбовуємо 10 см щебеню і 5 см піску.

Після цього встановлюємо у траншею арматуру (не більше 10 мм діаметру) і приступаємо до заливання бетонного розчину. Для розчину рекомендується вибирати цемент марки М200.

Як тільки буде залитий фундамент, залишаємо розчин на кілька днів, що б він засох, і приступаємо до кладки цоколя гаража.

Крок 2 - Створюємо цоколь

Цоколь являє собою нижню частину коробки гаража, яка викладається з цегли на висоту від 20 до 60 див. Призначення цоколю - захистити майбутній гараж від вологи, холоду, перепаду температур та інших несприятливих природних дій.

Цоколь для гаража

Цоколь для гаража

Цоколь рекомендується створювати з керамічної цегли на висоту в 2 ряди (з урахуванням швів висота цоколя буде становити близько 35 см, чого цілком достатньо).

Цеглу необхідно укладати на цементний розчин, товщина швів повинна бути від 5 до 7 див.

Обов'язкова вимога при зведенні цоколя - його рівність, для цього використовують будівельний рівень і натягають шнур.

Так само цоколь необхідно утеплювач, зробити до нього водовідлив, систему вентиляції і гідроізоляцію. Для гідроізоляції краще всього використовувати руберойд або бітумну мастило. Утеплення проводиться зовні за допомогою пінополістиролу, який наклеюється на зовнішню сторону цоколя.

Для вентиляції необхідно створювати в цоколі віконця, шириною 15 см на відстані 3 метри одна від одної.

Водовідлив цоколя прибере зайву вологу, тим самим продовжить термін служби гаража. Для водовідливу використовують планки з металу, які продаються в магазині.

За бажанням готовий цоколь можна прикрасити за допомогою оштукатурювання або сайдінга.

Крок 3 - Кладка стін

Що б конструкція була стійкою необхідно правильно укладати цегляну стіну, для цього потрібно дотримуватися трьох основних правил кладки цегли:

  1. Цеглу необхідно укладати строго горизонтально. Будь-які відхилення спричинять за собою проблеми в майбутньому. Навантаження повинна поширюватися перпендикулярно поверхні цегли.
  2. Бічні грані цегли повинні бути строго перпендикулярні нижніх рядів, які вже укладені.
  3. Вертикальні шви цегли (сусідніх) не повинні збігатися. Для цього цеглини зсуваються один щодо одного «в півцеглини».
Укладка кирпичных стен для гаража

Укладання цегляних стін для гаража

Що б гараж був теплий, рекомендується викладати стіни в півтори цегли, додатково оштукатурив їх у майбутньому й утепливши.

Так само не варто забувати про товщину швів між цеглою - вона повинна бути однакова по всіх рядах і стін.

Для того щоб розчин був пластичним необхідно дотримуватися пропорцію: 3 частини піску на 1 частини цементу.

Етапи кладки цегли наступні:

  1. Настилаємо на цоколь руберойд (для гідроізоляції)
  2. Викладаємо кути гаража (кілька рядів)
  3. На кутах і через кожні 10 метрів прямої ділянки встановлюємо порядовки
  4. Для контролю кладки натягуємо шнур
  5. Цільними цеглою викладаємо тичковий ряд зовнішньої версти
  6. Викладаємо внутрішню версту
  7. Викладаємо забутку

Крок 4 - Настилаємо дах у гаражі і заливаємо бетонну підлогу

Підлога

Заливаем пол в гараже

Заливаємо підлога в гаражі

Першим ділом заливаємо підлогу бетонним розчином. Даний варіант є найбільш простим і дешевим для створення підлоги.

Окрім бетонної підлоги існують ще дерев'яна підлога (зашитий дошками), наливний (за допомогою заливання цементного або полімерного розчину) і тепла підлога (створюються стяжки, між якими пропускається подогревочный кабель, на який вымащивается керамічна плитка).

Повернемося до вибраного нами бетонній підлозі. Якщо земна поверхня місця для гаража рівна і відсутній високий рівень ґрунтових вод, бетонна підлога це те, що потрібно!

Для початку зніміть невеликий шар пухкої грунту і засипте вирите місце (глибина не менше 80 см) гравієм і піском (для дренажу). Далі залийте так званий «чорнову підлогу» з використанням металевої сітки 100*100мм. Як тільки розчин застигне, приступайте до утеплення підлоги. Для цього використовується пінополістирол, призначений для підлогового покриття, його товщина повинна бути не менше 5 см.

Ну і, врешті-решт, необхідно провести фінішну стяжку підлоги. Для цього на утеплювач укладається металева сітка, на яку заливається останній шар бетонного розчину (не більше 5 см). Фінішна стяжка повинна проводитися за допомогою рейки-правила і рейок, по яких підлогу вирівнюється.

Як тільки стяжка буде закінчена, залишаємо на підлогу час, поки він застигне і за бажанням фарбуємо його акриловою фарбою - вона не тільки додасть підлозі гарний колір, але і зміцнить верхній шар.

Дах

Правильне створення даху передбачає наступну послідовність робіт:

  • Створюються крокви
  • Укладається шар гідроізоляції
  • Кріпиться покрівельний матеріал
  • Встановлюється теплоізолятор та пароізоляція
  • Готова дах облицьовується з внутрішньої сторони

Форма даху може бути як односхила, так і двосхилий.

Создаем крышу гаража

Установка даху на гараж

Покрівельний матеріал рекомендується підбирати аналогічним тому, яким було перекрито дах житлового будинку і інших садових будівель, для того, що б створювалася гармонія загального садового декору.

Розглянемо варіант створення односхилого даху з полікарбонату

Нахил даху повинен складати не менше 30 градусів.

Першим ділом встановлюємо крокви. Для цього укладаємо на стіни споруди напрямні балки (дерев'яні бруски 100*100мм). Стіни з напрямними балками кріпляться за допомогою анкерів. Крокви кріпляться до напрямних балках так само за допомогою анкерів, але додатково використовується обв'язка дротом. Що б запобігти прогинання крокв, використовують такий інженерний прийом, як додатковий підпір. Відстань між кроквами має становити не менше 0,6 метра. Балки виносяться за контури гаража на 0,5 метра. На крокви нашиваються стругані дошки в перпендикулярному розташуванні, після чого кріпиться покрівельний матеріал.

Утеплення даху проводиться шляхом приміщення мінеральної вати між кроквами або на них. Товщина утеплювача повинна бути не менше 10 см. Поверх мінеральної вати необхідно укласти пароізоляцію, на яку в подальшому кріпиться облицювання даху.

Крок 5 - Встановлюємо гаражні ворота

Вариант гаражных ворот

Варіант гаражних воріт

Для гаража рекомендується використовувати як орні, так і відкатні ворота - і той, і той варіант є хорошим.

Основні вимоги до гаражним воротам наступні:

  • Міцність і зламобезпека. Для задоволення цієї вимоги рекомендується використовувати металеві ворота, товщиною не менше 3 мм
  • Ізоляція від впливу зовнішніх факторів. Для цього використовуються різноманітні гумові ущільнювачі в місці закриття воріт, а так само вертикальні затвори.
  • Простота заїзду. Висота воріт повинна становити не менше 2 метрів для легкових автомобілів і 2,5 метра для вантажних. Ширина воріт розраховуються як сума ширини авто + 60 див.

Насамперед необхідно приварити раму воріт до відкосів внутрішнього отвору гаража. Рама повинна бути встановлена строго по рівню, що конструкція не була перекошена, інакше термін служби воріт і зручність використання залишить бажати кращого. Після того, як рама буде зафіксована, приварюємо до неї петлі і садимо ворота на навіси.

Так само як і дах гаража, ворота необхідно утеплити, що б підвищити теплоємність цегляного гаража, створеного своїми руками, для цього рекомендується використовувати пінополістирол, який клеїться з внутрішньої сторони воріт.

Ось і все, конструкція гаража з цегли створена! Як ви бачите, процес побудови цегляного гаража своїми руками займає досить багато часу і вимагає певних навичок будівництва, тому ми все-таки рекомендуємо скористатися допомогою фахівців.

Будуємо оглядову яму

Ну який же гараж без оглядової ями? Для того, що б можна було самостійно ремонтувати автомобіль і перевіряти його цілісність, необхідно побудувати оглядову яму всередині гаража.

Смотровая яма для гаража

Оглядова яма для гаража

Серед переваг оглядової ями виділяють наступні:

  • Можливість самостійного обслуговування авто, а це значна економія грошей
  • Додатковий заробіток. Якщо ви майстер з ремонту автомобілів, оглядова яма може бути вашим робочим місцем для обслуговування і ремонту чужого транспорту.

Недоліки оглядової ями:

  • Оглядова яма є джерелом вогкості і вологи в гаражі.
  • Якщо місцевість, де розташований гараж, має високий рівень ґрунтових вод, є шанс затоплення гаража.
  • Складність побудови

Розміри ями повинні бути комфортними для роботи в ній, а саме:

  • Ширина: 80 см
  • Висота: зростання господаря + 10 см
  • Довжина: 1 м більше довжини автомобіля

Порядок ведення робіт з будівництва ями наступний:

  1. Вириваємо котлован для оглядової ями, його розміри повинні бути більше розрахункових, тому додається ще ширина стінок і висота підлоги. До ширині потрібно додати 40 см, довжиною 50 см, глибиною 20 див.
  2. Заливається підлогу. Спочатку засипається 10-сантиметровий шар гравію і піску, утрамбовується, на нього укладається металева сітка і заливається бетонний розчин. На застиглий розчин укладається гідроізоляційний шар і проводиться фінішна обробка.
  3. Далі за допомогою цегляної кладки зводяться стіни, і встановлюється страхувальна рейка, яка запобігає випадкове потрапляння коліс в яму під час заїзду.
  4. Поверх ями викладаються товсті дошки, для того що б можна було вільно переміщатися по гаражу.

Рекомендуємо так само ознайомитися з схожою статтею: як зробити навіс для машини своїми руками!

Сподобалася стаття? Натисни на найкрасивішу кнопку! Будь першим!