Навіс для машини з полікарбонату, профнастилу та дерева своїми руками.

При проектуванні дачної ділянки невід'ємним елементом подвір'я є гараж для машини. Він захисти машину від поганих погодних умов і рук зловмисників. Проблема гаража в тому, що заїзд у нього займає певний час і якщо машину необхідно поставити на пів годинки (наприклад, заїхати додому на обід), ця споруда буде дуже незручною. Саме тому рекомендується спорудити навіс для машини, які не тільки заощадить ваш час на парковку автомобіля, але і дозволить друзям залишити машину, коли вони будуть у вас в гостях. Розглянемо, як правильно побудувати навіс для машини своїми руками, а так само який покрівельний матеріал доцільніше використовувати.

Особливості конструкції навісу під машину

Існує два основних види конструкції навісу під машину: стаціонарний і прибудова до будинку.

Прибудова навісу під машину до стіни будинку займає менше часу і якщо правильно вибрати будівельний матеріал, гармонійно доповнить дизайн всього садової ділянки. Що б закріпити навіс, необхідно одну його частину прикріпити до стіни, а другу встановити на опорні стовпи (мінімум 2). Для того, щоб конструкція була стійка, стовпи бетонують або встановлюють на створену раніше бетонну площадку. Матеріалом для каркаса і опорних стійок послужить профіль металевий або дерев'яний брус. Якщо загальний садовий декор вимагає певний матеріал, опори можна виготовити з бетону, каменю або цегли, які підходять майже до всіх садовим стилям.

Пристройка навеса под машину к стене дома

Прибудова навісу під машину до стіни будинку

Для того, що б зробити стаціонарний навіс під машину, всю конструкцію необхідно встановити на опорні стійки, їх повинно бути не менше 4. Рекомендується встановлювати опори з кроком в 1-1,5 м, в залежності від ваги покрівельного матеріалу і всієї конструкції в цілому.

Стационарный навес под машину

Стаціонарний навіс під машину

На форму майбутньої конструкції впливає матеріал каркаса: він може бути дерев'яним або металевим, в залежності від цього вигляд даху може бути прямою, хвилеподібний, сферичний або у формі арки.

Габарити навісу під машину можуть бути різні: на одну машину, на 2, або на невеликий автопарк.

Розміри навісу для машини

Размеры навеса для машины

Розміри навісу для машини

Розміри навісу для машини залежать від розмірів і кількості автомобілів, які будуть в ньому перебувати. Приміром, якщо навіс розрахований на одну машину довжиною 4 м, довжина навісу повинна бути як мінімум 5 м, а ширина 2,5 м. Якщо ви власник джипа або мінівена, розміри навісу повинні становити: ширина - 3,5 м, довжина - 6,5 м.

Що б правильно розрахувати висоту навісу, необхідно враховувати висоту машини з розташованим на ній вантажем на верхньому багажнику (на той випадок, якщо під час сильної зливи вам знадобиться що-небудь перевезення). Слід зауважити, що надто високий навіс для машини це теж погано, тому виникає ймовірність попадання косих опадів під навіс, а також здатності поривів вітру трясти дах. Рекомендована максимальна висота навісу становить 2,5 метра.

Як побудувати навіс для машини - покрокова інструкція

Для того, що б побудувати навіс для машини своїми руками, необхідно лише мати мінімальні навички роботи з молотком і пилкою. Від типу покрівельного матеріалу, конструкція навісу не залежить, тому в більшості випадків інструкція по створенню навісу для машини своїми руками має наступну послідовність:

Крок 1 - Закладаємо фундамент

Фундамент для навеса под машину

Фундамент для навісу під машину

Існує кілька варіантів фундаменту для навісу. Найпростіше придбати готові фундаментні блоки і за допомогою кронштейнів і куточків прикріпити до них опорні стовпчики.

Інший варіант фундаменту так само досить простий: викопуємо ями (приблизно 1 м завглибшки) в які вставляємо опорні стійки і бетонуємо за допомогою розчину. В цьому випадку можна так само замостити майданчик під навісом за допомогою тротуарної плитки.

Якщо раптом ви вирішили залити майданчик бетоном, тоді одночасно заливайте і опорні стійки.

Крок 2 - Збираємо каркас

Каркас деревянного навеса для машины

Каркас дерев'яного навісу для машини

Якщо в якості фундаменту ви вибрали готові фундаментні блоки, каркас дозволяється монтувати відразу ж після фіксації опорних стійок.

У тому випадку, якщо ви віддали перевагу бетонному майданчику, необхідно почекати, поки розчин повністю застигне (близько 1 тижня). Не варто забувати, що в жарку погоду незастывшую майданчик потрібно поливати рідиною, що б не утворилися тріщини у фундаменті.

Збирати каркас рекомендується з металевого профілю або дерев'яних балок. Рекомендується вибирати матеріал для каркаса з меншою площею поперечного перерізу, ніж у опорних стовпів, оскільки навантаження на каркас буде менше.

Спочатку потрібно зв'язати між собою стійки і зверху на них зафіксувати поперечні балки. Після цього потрібно зібрати крокви і набити обрешітку.

3 крок - Монтаж покрівлі навісу

Ну і, врешті-решт, приступаємо до установки покрівельного матеріалу навісу для машини. Існує кілька популярних варіантів виконання покрівлі, які ми зараз і розглянемо.

Навіс для машини з полікарбонату

Навес для машины из поликарбоната

Навіс для машини з полікарбонату

Даний покрівельний матеріал може бути як мобільний, так і монолітний, основна різниця в наступному:

  1. З-за того, що в стільниковий полікарбонат є внутрішні порожнечі, він легше і зручніше в монтажі. Перевага монолітного полікарбонату в тому, що він може витримати більшої ваги сніжної маси.
  2. Стільниковий полікарбонат дозволяється встановлювати на тонкі опори і каркас. Недолік монолітного покрівельного матеріалу - потреба в міцному каркасі, який на порядок складніше монтувати.
  3. Вартість стільникового полікарбонату менше, але і термін експлуатації теж менше.

Після того як вибрали тип полікарбонату приступаємо до його встановлення. Для початку заміряємо розміри каркасу, а після цього за допомогою ножівки або електроінструменту відрізаємо потрібний розмір листа полікарбонату.

Слід звернути увагу на те, що при встановленні стільникового полікарбонату потрібно стежити за тим, що б канали листа знаходилися строго перпендикулярно землі (в цьому випадку волога, яка проникає всередину листа, буде самостійно виходити назовні). В іншому випадку через деякий проміжок часу всередині аркуша будуть утворюватися бульбашки вологи, які швидко взаємодіють з пилом і надають покриттю неестетичний вигляд. Що б очистити порожнечі буде потрібно багато часу.

Звертаємо увагу на те, що монолітний полікарбонат з такою проблемою не пов'язаний.

Повертаємося до встановлення покрівлі. Як тільки ви нарізували листи полікарбонату, переходите до засверливанию отворів для кріпильних елементів. Дану процедуру необхідно зробити до монтажу листів, що б не пошкодити їх. Важливий момент - діаметр отворів повинен бути трохи більше, ніж діаметр саморізів .такий строительский прийом використовується з-за того, що в жарку або холодну погоду полікарбонат розширюється і стискається, тому якщо зробити отвори строго під діаметр саморіза, під час звуження пластику можуть тріснути місця кріплення. Великі отвори так само шкідливі, оскільки в них може потрапляти волога і бруд, що б цього уникнути, під час кріплення використовуйте гумові прокладки (між матеріалом покрівлі та саморізом) або герметик.

Для того, що б закрити нижні краї полікарбонату використовують перфоровану стрічку, для верхніх - цільну стрічку.

Дерев'яний навіс для машини

Деревянный навес для машины

Дерев'яний навіс для машини

Ясна річ, що повністю дерев'яний навіс для машини це абсурд, тому дошки будуть пропускати через себе вологу. Під навісом з дерева припускають, що дерев'яними будуть елементи каркаса, опорні стовпчики і обрешітка. Покрівельним матеріалом послужить той же полікарбонат або шифер.

У випадку якщо ви все ж хочете зробити суцільний дерев'яний навіс для машини, покрівлю необхідно зробити з щільно укладених один до одного дощок, які надалі обробляють водозахисної сумішшю.

Навіс для машини з профнастилу

Навес для машины из профнастила

Навіс для машини з профнастилу

Навіс для машини з профнастилу так само є непоганим варіантом. При монтажі профлиста слід враховувати наступні нюанси:

  1. Укладання листів проводиться внапуск
  2. Для кріплення листів необхідно вибирати оцинковані саморізи. Для того, що б уникнути подряпин під час прикручування саморізів, використовуйте гумові шайби, прокладки.
  3. Фіксація листа здійснюється за крайнім кутах, тільки після цього по всій поверхні

Проекти навісів для машини

Фото приклади навісів під машину своїми руками

Для того, що б допомогти вам вибрати оригінальний дизайн для навісу під машину, пропонуємо ознайомиться з вже існуючими оригінальними ідеями:

Ось власне і все, що хотілося розповісти про те, як побудувати навіс для машини своїми руками. Рекомендуємо прочитати статтю: як зробити минимойку для автомобіля.

 

Сподобалася стаття? Натисни на найкрасивішу кнопку! Будь першим!