Мінімийка для автомобіля - поради з вибору мінімийки, а також створення пристрою своїми руками

Кожен сумлінний автовласник ретельно стежить за зовнішнім виглядом свого автомобіля, адже саме те, як виглядає транспортний засіб зовні і буде говорити багато про його господаря. Погані погодні умови, які створюють бруд і калюжі на дорогах, роблять «залізного коня» забрудненим і не привабливим (і не важливо «жигулі» це або Феррарі), саме тому не завадить придбати минимойку для автомобіля.

Минимойка для автомобиляАвтомобільна мінімийка не тільки дозволить вам зберегти сімейний бюджет (адже мити авто слід не рідше ніж раз на тиждень, а сучасні автомийки - послуга не з дешевих), але й уберегти покриття машини від неякісних миючих засобів автомийок (тому часто використовуються дешеві кошти, що псують кузовний лак). Саме з-за цього придбання або створення власними руками особисто мінімийки стане дуже корисною складової вашого гаража.

Принцип роботи автомобільної мінімийки

Принцип работы автомобильной минимойки

Принцип роботи автомобільної мінімийки

Як ви вже здогадалися, приставка «міні» означає компактність розмірів миття автомобіля. Невеликі розміри і мобільність дозволяють перевозити мийку в багажнику при поїздці на природу/дачу/ по роботі, а той факт, що використовувати її можна де і коли завгодно, залишає стаціонарні автомийки на крок позаду.

Принцип роботи мінімийки не дуже складний. Основна робота припадає на насос, який створює певний тиск води. Працює такий насос від невеликого електродвигуна. Створене тиск води перекачується по шлангу до сопла (його діаметр приблизно 0,7 мм). Ну і не важко здогадатися, що дуже високий тиск у поєднанні з дрібним діаметром сопла створюють потужний струмінь води, яка, власне, і видаляє з кузова автомобіля забруднення будь-якої складності.

Види і основні характеристики мінімийок

Для класифікації мінімийок, використовують їх основні параметри, на підставі яких і створюється градація рівнів (від початкового до вищого). До таких параметрами ставляться:

  • зручність застосування
  • якість очищення
  • Виконання

Що б ви розуміли, різниця між рівнями початковий і вищий, так само істотна, як і різниця між старою шваброю і новеньким миючим пилососом.

Побутове пристрій - мінімийка початкового рівня

Для таких мінімийок характерна очищення невеликих забруднень автомобільного кузова. Розміри, як не дивно, істотно малі, а потужність коливається від 1,3 до 1,6 кВт. Істотний недолік таких мийок це те, що користуватися ними дозволяється не частіше, ніж раз на тиждень, а час разової експлуатації не повинно перевищувати півгодини. У разі порушення правил користування минимойкой початкового рівня, відбудеться швидкий знос щіток, після чого всі пристрій перестане функціонувати. Єдиний плюс таких мийок - маленька вартість.

Середній рівень мінімийки

На відміну від мінімийок початкового рівня, ці мінімийки є більш витриманими щодо строку експлуатації (ресурс користування становить 1200 годин), а також мають переважно високу потужність ( до 3 кВт), внаслідок цього і продуктивність пристрою буде вище. Також можна забути про ліміти використання мийки, адже нею можна користуватися при найменшій необхідності, а значить, і автомобіль буде чистий щодня.

Вищий рівень - всі максимально можливі функції в одному пристрої

Мінімийки вищого рівня прийнято називати мінімийками екстра-класу. Набір функції такого пристрою створює найбільший комфорт при використанні. Такі мийки здатні працювати протягом довгого проміжку часу, витримувати великі навантаження, а так само змивати забруднення будь-якої складності. Ними можна не лише мити кузов машини, але і садові доріжки, бордюри, килими, огорожі і т.д. Що стосується швидкості очищення, вона в 5 разів швидше, ніж у мийок початкового рівня. Така перевага істотно заощадить ваш час!

Пример минимойки экстра-класса

Приклад мінімийки екстра-класу

Зручне рішення для автолюбителя - мийка від прикурювача

мойка от прикуривателя

мийка від прикурювача

На сьогоднішній день ринки з запчастинами та аксесуарами для автомобілів переповнені різними цікавими пристроями, що працюють від прикурювача в машині. Одне з таких зручних пристроїв - мінімийка для автомобіля, яка здатна працювати від 12В. Невеликі габарити дозволять безпроблемно перевозити її в багажнику машини, а потужності агрегату вистачить для того, що б усунути з машини пил і невеликі забруднення. Безумовно, така мийка сильно поступається мийкам екстра-класу середнього рівня, але за то вона ідеально підійде для людей, які постійно перебувають у дорозі.

Як правильно вибрати минимойку?

Пример автомобильной минимойки

Приклад автомобільної мінімийки

Для початку вирішіть для себе, наскільки часто ви будете використовувати мийку. Під час вибору агрегату уважно прочитайте і порівняйте різні характеристики і функції різних мийок. Відразу варто зауважити, що швидкість і якість відмивання бруду залежить від створюваного тиску води, тому необхідно вибирати мийку з тиском від 90 бар. Серед інших важливих характеристик і функцій мийок, виділяють:

Продуктивність мийки

Продуктивність мийки - це характеристика, яка показує, яку кількість води здатний перекачати насос мийки за певну одиницю часу. Продуктивність безпосередньо впливає на силу створюваного напору. Існуючі побутові мийки мають продуктивність близько 612 л/хв.

Технологія забору води

Коли минимойку підключають до водопроводу, відразу ж утворюється мимовільний забір води, який забезпечує моментальне тиск в системі. Тут то і послужить ця функція апарату, що створює тиск при надходженні води в шланг. Тому під час придбання мийки, обов'язково прослідкуйте, передбачена в ній технологія забору води. Слід відразу звернути увагу на те, що в мийках початкового рівня вона відсутня, тому ціна буде трохи дорожче.

Помпа електричного насоса

Від міцності насоса помпи, залежить утворення водяного тиску, тому матеріал помпи повинен бути якісний і міцний. У недорогих моделях миття встановлені головки з пластику, які можуть витримати роботу до півгодини в день при слабкому натиску, а це незначні навантаження. Якщо ігнорувати правила експлуатації - помпа швидко зламається, і тоді слід купувати нову мийку (тому ремонт помпи вкрай невигідний). У разі, якщо помпа зроблена з металу (в основному це силумін або латунь), вона прослужить набагато довше. Виконання з латуні дорожче, але за то помпа буде мати хороші антикорозійні властивості (такі помпи використовують на професійних мийках). Силумін дешевше латуні, але теж досить якісний, тому його і використовують у виготовленні більшої частини агрегатів.

Підігрів води

Важливу роль, в зимовий час, грає температура води, якої ви збираєтеся вимити автомобіль. Так як холодна вода при потраплянні в мікротріщини кузова здатна руйнувати лакове покриття, слід вибирати минимойку з функцією підігріву води, яка вам дуже знадобиться.

Система Total Stop

Ця система служить для автоматичного відключення мийки при опусканні ручки пістолета. Корисність полягає в тому, що при функціонуванні цієї системи значно економиться вода і продовжується термін служби обладнання.

Фільтр мийки

Призначення фільтра (у нашому випадку водного) полягає в очищенні води від бруду і абразивних частинок, негативна дія яких призводять помпу електронасоса до передчасної непридатності. Існують одноразові та багаторазові фільтри. Слід вибирати багаторазові фільтри, тому що вони більш практичні.

Ремонт мінімийки

Як і будь-які інші пристрої, різні моделі мінімийок мають свої слабкі місця. Тому слід заздалегідь постаратися дізнатися у консультанта на різних форумах про те, які критичні місця має обрана вами мийка і які заходи необхідно застосувати заздалегідь. Тим більше, що конструкція для пристроїв мийки автомобіля побудована таким чином, що б максимально полегшити догляд за всім апаратом. Так само слід на етапі придбання мийки поцікавитися про те, де знаходиться сервісний центр по обслуговуванню вашої мийки, а також уточнити умови гарантійного обслуговування.

Як зробити минимойку для автомобіля своїми руками

Що б зробити минимойку власноруч, необхідно трохи часу, а також підручні засоби, які завжди знаходяться в гаражі автолюбителя. Що стосується коштів, то до них відносяться:

Зовнішній електробензонасос (у нашому випадку від автомобіля «Волга»)

Каністра об'ємом 20л

Армований шланг (достатньо буде 5 м)

Хомути, скріплені дротом

Щітка з краном регулювання напору води

Вимикач від світильника

Штекер для автоприкурювача

Хомути для кріплення

Провід для насоса (двожильний). Довжина проводу дорівнює довжині шланги, такий же провід потрібен і для харчування.

Зібрати мобільний минимойку своїми руками не складе проблеми для будь-якого автовласника, зате результат істотно заощадить ваші гроші і принесе задоволення від виконаної роботи. Приклад такої мінімийки можете оцінити на фото:

Как сделать минимойку для автомобиля своими руками

Як зробити минимойку для автомобіля своїми руками

Сподобалася стаття? Натисни на найкрасивішу кнопку! Будь першим!