Як зробити навіс з полікарбонату своїми руками з фото і відео прикладами

Полікарбонат є інноваційним матеріалом в будівельній галузі. За свій недовгий час перебування на світовому ринку він вже встиг витіснити такі популярні матеріали, як скло, плівку і навіть дерево. У перший час дачники вибирали полікарбонат для побудови парників і теплиць, тому даний матеріал добре пропускає сонячні промені, легко монтується і володіє високою міцністю. Однак через короткий проміжок часу дизайнери ландшафту садової ділянки звернули увагу на ще декілька дуже корисних плюсів полікарбонату, які допомогли їм у дизайнерській справі: матеріал легко гнеться, утворюючи напівкруглі конструкції, а також має широкий спектр різних колірних відтінків. Завдяки таким перевагам полікарбонату, на сьогоднішній день можна спостерігати, як майже всі заміські новобудови яскраво доповнені козирками з кольорового пластику. Розглянемо особливості стільникового полікарбонату, а також інструкцію по створенню навісу з полікарбонату своїми руками.

Застосування полікарбонату для покрівлі

Дачну ділянку можна облаштувати спорудами з полікарбонату, такими як:

Навіс для будь-якої конструкції може бути як окрема споруда, так і прибудова до будинку.

Прилаштовують навіс до будинку в тому разі, якщо на цьому місці потрібно захист від негативної дії атмосферних опадів. Наприклад, для того що б захистити вхідні двері від спекотного сонця, або уникнути появи калюж і кучугур снігу на відкритій балконних майданчику.

Навес в качестве пристройки к дому

Навіс в якості прибудови до будинку

Окремо стоять навіси з полікарбонату використовуються у якості навісу для машини (захищають автомобіль від снігу, граду і дощу) або навісу для басейну (створюють тінь у зоні купання і захищає басейн від опалого листя та іншого сміття).

Стационарный навес

Стаціонарний навіс

Особливості установки навісу з полікарбонату своїми руками

Навес из поликарбоната своими руками

Навіс з полікарбонату

Так як стільниковий полікарбонат є дешевше і зручніше в монтажі, ніж монолітний полікарбонат, його частіше використовують на дачній ділянці. Для того що б конструкція з даного матеріалу прослужила довше, а монтаж був швидше необхідно враховувати наступні особливості установки навісу з полікарбонату своїми руками:

  1. Стандартні листи з полікарбонату мають наступні розміри: довжина 6 або 12 метрів, ширина 2,1 метра. Напрямок каналів - вздовж аркуша. Знаючи ці параметри необхідно завчасно розраховувати розміри конструкції навісу таким чином, щоб відходів було якнайменше.
  2. Для того що б поєднати листи полікарбонату використовують спеціальний будівельний профіль, довжина якого 6 метрів.
  3. Торці навісу закриваються торцевим профілем, довжина якого 2, 1 метра.
  4. Для створення конструкції напівкруглої форми потрібно згинати аркуш поперек довжини йдуть каналів, тому при згинанні листів вздовж, утворюється залом, який в подальшому може тріснути.
  5. Монтаж листів повинен здійснюватися таким чином, що б канали розташовувались перпендикулярно до земної поверхні. В іншому випадку в порожнечі листа будуть потрапляти волога і пил, які не тільки зіпсують зовнішній вигляд навісу, але і стануть причиною руйнування полікарбонату (тому в зимовий час волога всередині листів замерзає і, розширюючись, руйнує канали).
  6. Верхній край аркуша необхідно заклеїти цілісної захисною стрічкою, яка не допустить потрапляння мошкари, бруду і вологи в порожнечі листа.
  7. Нижній край листа закривається перфорованою плівкою, яка дозволяє волозі виходити назовні і в той же час не допускає потрапляння комах і пилу в порожнечі листа.
  8. Під час свердління дірок під кріпильний саморізи, діаметр отворів необхідно робити трохи більше, ніж діаметр саморізів, для того що б полікарбонат міг «грати» (розширюватися або звужуватися) під час зміни температури і при цьому не тріскатися. Слід враховувати, що занадто великі отвори будуть негативно позначатися на конструкції, тому що у них будуть потрапляти волога і пил. Що б це запобігти використовують гумові прокладки, які встановлюються між листом і кріпильним саморізом.
  9. Для різних форм конструкції використовують різну товщину листів полікарбонату. Рекомендується використовувати такі розміри:
  • Площа навісу велика, форма похила - необхідно використовувати листи, товщиною 1 див.
  • Для арочних конструкцій достатньо, що б товщина листа була 0,8 див.
  • Для невеликих навісів товщина листа повинна складати 0.6 див.
  • Для горизонтального навісу застосовують більш міцні і товсті листи полікарбонату -1,6 см завтовшки, тому навіс повинен буде витримати навалу снігу в зимовий час.

Дані особливості установки навісу з полікарбонату своїми руками необхідно враховувати до монтажу навісу, тому що в готовій конструкції що-небудь змінити буде на порядок складніше.

Інструкція по створенню навісу з полікарбонату своїми руками

  • Спочатку споруджуємо каркас для навісу з полікарбонату, на нього в подальшому закріпляться листи. Кращий матеріал для каркаса - оцинкований профіль.
  • Далі переходимо до установки опорних стійок, які зроблять конструкцію більш стійкою. Кожну опорну стійку необхідно встановити в яму (глибиною 1-1,5 метра) і забетонувати. Відстань між опорними стояками має бути не більше 2 метрів, незалежно від кількості стійок.
  • У тому випадку, якщо опори виготовлені з дерев'яного бруса, перед тим як їх встановлювати, необхідно заізолювати нижню частину бруса від дотику з бетоном і грунтом, що дерево не піддавалося гниття.
  • Переходимо до установці поперечних опор. Надаємо навісу форму арки, згинаючи опори, після чого з'єднуємо їх між собою розпірками.
  • Підганяємо розміри аркушів полікарбонату під розміри готової конструкції. Якщо лист довша або ширше потрібного, його обрізають за допомогою ручної пилки.
  • Надаємо полікарбонату форму дуги. Для цього прикріплюємо до нього профіль, робимо на профілі надрізи через кожні 5 см і згинаємо лист. Що б аркуш більше схилявся необхідно збільшити глибину надрізу профілю.
  • Фіксуємо готові листи на каркас за допомогою саморізів і термошайб. Відстань між отворами має становити 30 див.
  • Проклеюємо всі краї стрічкою
Відео урок - самостійне створення навісу з полікарбонату
YouTube Трейлер

Креслення навісів з полікарбонату

Дані моделі навісів можливо підійдуть і вашому дачній ділянці, тому рекомендуємо ознайомитись з детальними кресленнями:

Фото приклади оригінальних дизайнерських рішень навісів з полікарбонату

Для того, що б ви переконалися в привабливості навісу з полікарбонату, пропонуємо вашій увазі декілька фото прикладів навісів, які були оформлені за участю дизайнерів:

Рекомендуємо ознайомиться зі статтею про те, як зробити літню кухню своїми руками!

Сподобалася стаття? Натисни на найкрасивішу кнопку! Будь першим!