Найбільш популярні види бордюрів для садових доріжок: опис + фото

Для того що б садова доріжка, зроблена своїми руками, набула закінченого вигляду і могла гармоніювати з іншими елементами ландшафтного дизайну, необхідно викласти її кордонів бордюр. На сьогоднішній день існує безліч варіантів бордюру для садової доріжки, тому не складе праці піти в будівельний магазин і вибрати відповідне обрамлення для доріжки. Зараз ми надамо вам найбільш популярні види бордюрів, які можуть вписатися практично в будь-садовий стиль.

Класифікація бордюрів для садових доріжок

Бордюр для садовой дорожки

Бордюр для садової доріжки

Крім декоративної функції, бордюр має ще такі важливі переваги, як:

  • Запобігає розповзання мощеної доріжки по сторонам
  • Захищає садову доріжку від проростання в неї трави, яка межує з обох сторін
  • Запобігає стік води і розмитого ґрунту на садову доріжку під час дощу або поливу газону
  • Виходячи з вищевказаних переваг, продовжує термін служби садової доріжки

Отже, далі будуть представлені бордюри, від найдешевших і простих у використанні, до складних і більш унікальним.

Пластиковий бордюр

Пластиковий бордюр є найбільш дешевим і простим обрамленням для садової доріжки. Незважаючи на це, свою основну функцію пластиковий бордюр виконує добре, при цьому доріжка не розповзається і має строгі контури. Перевага пластикового бордюру полягає в тому, що він є непримітним і підходить для садів будь-якого стилю.

Серед основних переваг пластикового бордюру слід виділити:

  • Висока довговічність пластику
  • Зручність монтажу/демонтажу бордюру
  • Має високу міцність
  • Стійкий до незначних механічних впливів
  • З допомогою пластикового бордюру можна зробити звивисті контури садової доріжки

Так само слід звернути увагу на те, що пластиковий бордюр не вимагає попередньої підготовки грунту (риття траншеї, створення дренажної подушки тощо). Що б зафіксувати бордюр на ґрунті необхідно скористатися спеціальними якірними штифтами, які передбачені конструкцією виробу.

Якщо говорити про недоліки пластикового бордюру, то до них належить той факт, що виріб не є екологічно чистим, а також те, що пластиковий бордюр не підкреслює красу садової доріжки і не підвищує її декоративність, він тільки створює непримітне обрамлення.

Металевий бордюр

Металевий бордюр, так само як і пластиковий, є непримітним обрамленням садової доріжки. Виходячи з цього достоїнства і недоліки металевого бордюру аналогічні пластикового.

Металлический бордюр

Металевий бордюр

Слід зазначити, що конструкція металевого бордюру трохи інша і являє собою стрічки із сталі, алюмінію або міді, які заглиблюються в грунт по контуру садової доріжки і захищають доріжку від проростання бур'янів і газонної трави.

Вид неприметного металлического бордюра

Вид непримітного металевого бордюру

Заглиблювати стрічку необхідно мінімум на 10 см в грунт, що б зверху залишалося не більше 2 см непримітного металевого бордюру.

Дерев'яний бордюр

Починаючи з цього бордюру для садових доріжок, далі підуть більш складні і креативні обрамлення, які не тільки захищають доріжку від розповзання, але і покращують її декоративний вигляд.

Деревянный бордюр

Дерев'яний бордюр

Дерев'яні бордюр може бути представлений чим завгодно: поздовжньо розташовані застругані бруски, вбиті кілочки одного діаметра і навіть звичайні дошки, укладаються вздовж доріжки.

Простой деревянный бордюр из досок

Простий дерев'яний бордюр з дощок

Створюючи дерев'яний бордюр необхідно включати фантазію і створювати креативні ідеї, тим більше що дерево піддається обробці матеріалами для ландшафтного дизайну, а також випалу, фарбування і т.д.

Слід зазначити, що дерев'яний бордюр має істотний недолік - його довговічність не перевищує 10 років, і то, якщо деревину заздалегідь обробити антисептичними засобами, а також укладати на спеціальний гідроізоляційний шар.

Дерев'яний бордюр відмінно впишеться в кантрі і пейзажний садовий стиль, тим більше, якщо композицію додатково прикрасити дерев'яними аксесуарами: садовими фігурками, колодязем, перголой і т.д.

Ще одна перевага дерев'яного бордюру - це те, що в спеціалізованих будівельних магазинах існує безліч оригінальних дерев'яних планок, які мають невелику ціну.

Звертаємо вашу увагу на те, що дерев'яний бордюр вимагає до себе нетрудоемкую підготовку грунту: зняття шару дерну, створення дренажної подушки і укладання гідроізоляції.

Цегляний бордюр

Цегляний бордюр вважається найбільш популярним і традиційним обрамленням для садової доріжки. Вид цегляного бордюру помітно підкреслить контури садової доріжки і додасть їм більш витончений вид.

Способы мощения кирпичного бордюра

Способи мощення цегляного бордюру

Що б бордюр з цегли прослужив якомога довше, необхідно вибирати облицювальна цегла, який має гарну міцність, морозостійкість та вологозахищеність.

Цегла, як правило, укладаються під кутом по контуру садової доріжки. Крім цього цегельне обрамлення використовують для створення клумб, меж водойм і т.д.

Бордюр з природного каменю

Даний вид бордюру вимагає більш високі грошові витрати, тому що природний камінь є матеріалом не з дешевих. Бордюр з природного каменю ефектно підкреслює кордону садової доріжки і виступає як елемент ландшафтного дизайну присадибної території.

Бордюр из природного камня

Бордюр з природного каменю

Бордюр з природного каменю викладають, використовуючи граніт, мармур, піщаник, черепашник, вапняк, а так само декоративний гравій і гальку

Найбільш вдало поєднувати даний вид бордюру з садовою доріжкою з бруківки, тротуарної плитки та штучного (або навіть природного) каменю.

Бордюр з природного каменя вимагає до себе ретельних підготовчих робіт. Крім основних робіт: риття котловану, створення дренажного шару, трамбування і т.д., необхідно укласти в траншею спеціальний мульчуючий матеріал, який захистить бордюр від проростання трави.

Що б бордюр з природного каменю мав гармонійний вигляд, необхідно підбирати камені одного і того ж розміру і укладати їх впритул один до одного. Якщо з якихось причин утворюється зазор між камінням, його, як правило, засипають камінням більш дрібної фракції.

Зелений бордюр

Зелений бордюр являє собою рослини, висаджені по контуру садової доріжки.

Відразу слід зазначити, що даний вид бордюру вимагає до себе не так багато грошей, як часу на щоденний догляд за рослинами. Процес створення зеленого бордюру є досить трудомістким, і результат можна буде побачити не відразу (рослини будуть поступово знаходити бажаний вид).

Незважаючи на це, декоративний вигляд зеленого бордюру не зрівняється з яким-небудь іншим видом обрамлення садової доріжки, причому зелений бордюр підійде абсолютно будь садовий стиль, головне правильно підібрати рослини.

Що стосується рослин для зеленого бордюру, то вони повинні бути низькорослими, придатними під клімат дачної ділянки, не занадто вимогливі у відході і мають приємний забарвлення.

Ширина і висота зеленого бордюру повинні бути не більше 30 см, якщо ви хочете зробити більш високий бордюр з рослин, це вже буде називатися живою огорожею, висота якої може доходити до 2,5 метрів.

Найбільш популярними рослинами для зеленого бордюру є кизильник горизонтальний і самшит.

Зелений бордюр комбінують з будь-яким видом садової доріжки.

Як ви бачите, на сьогоднішній день існує безліч видів бордюру для садових доріжок, які мають різну ціну, призначення і вигляд, тому при великому бажанні ви можете прикрасити свою садову доріжку абсолютної будь бордюром на ваш смак!

Сподобалася стаття? Натисни на найкрасивішу кнопку! Будь першим!