Технологія створення бетонних плит для садової доріжки своїми руками

Садова доріжка з бетонних плит буде зручна і в той же час добре доповнить композицію ландшафтного дизайну садової ділянки. Зробити бетонні плити своїми руками і вимостити ними садову доріжку досить легко і зараз ми вам це доведемо!

Бетонні плити своїми руками

Садовая дорожка из бетонных плит

Садова доріжка з бетонних плит

Перевага бетонних плит для мощення садових доріжок полягає в наступному:

  • висока міцність бетону
  • довговічність бетонних плит
  • простота створення і мощення бетонних плит
  • легкість заміни пошкодженої плити
  • садова доріжка з бетонних плит не вимагає особливого догляду і грошей на підтримку
  • бетонні плити можна креативно прикрасити у процесі створення
  • невеликі грошові витрати на створення бетонних плит і мощення ними садових доріжок

Що б зробити бетонну плиту своїми руками, необхідно всього лише підготувати форму, зробити бетонний розчин і залити його у форму. Після того, як бетонний розчин повністю схопитися (це займає близько 3 днів, залежно від погодних умов) можна приступати до мощення садових доріжок з бетонних плит. Зараз ми більш детально розглянемо етапи створення бетонної плити своїми руками.

Для того, що б зробити бетонну плиту нам знадобляться наступні матеріали та інструменти:

  • Дерев'яний брус перетином 50*50 мм
  • Молоток (металевий і киянка)
  • Цвяхи
  • Сталевий лист
  • Складові бетонного розчину: цемент, вода, пісок, гравій і суха суміш для бетону
  • Матеріали для декорування плитки (колірні пігменти, бита керамічна плитка, невеликі природні камінці і т.д.)
  • Арматура (на ваш вибір, або прути діаметром 5 мм, або армована сітка)

Створення формочки під бетонну плиту

Формочка под бетонную плитку

Формочка під бетонну плитку

Формочка під бетонну плиту створюється виходячи з майбутніх розмірів плити. Що стосується розміру бетонної плити, то він визначається по ширині садовій доріжці. Ми рекомендуємо створювати форму, розмірами не менш 50*50 см, що б процес лиття плит не був тривалим, а садова доріжка була комфортною для переміщення. Можна робити трапецієподібну форму, круглу, прямокутну і т.д., тут все на ваш смак.

Отже, беремо дерев'яні бруски, распиливаем на відповідні відрізки і скріплюємо цвяхами - формочка готова. Найкраще зробити відразу кілька формочок, що б одночасно виготовляти 2-3 бетонні плити.

Далі формочка кріпиться до сталевого листа. Для того що б готова бетонна плита добре відставала від формочки, внутрішні сторони дерев'яних брусків необхідно пофарбувати фарбою (бажано масляною).

Можна просто зробити формочку для бетонних плит, не використовуючи сталевий лист. Для цього необхідно підшукати рівну поверхню, натягнути на неї поліетиленову плівку і зверху покласти формочку з брусків. Як тільки розчин буде залитий, чекаємо, що б плита стверділа, після чого одну з сторін формочки рассоединяем долотом. Після цього знову скріплюємо формочку і повторюємо процедуру. При такому циклі однієї формочки може вистачити на 10-12 рассоединений/з'єднань.

Створення бетонного розчину

Найбільш відповідним співвідношенням матеріалів для бетонного розчину є наступне: 1 частка цементу/2 частки піску/4 частки гравію або щебеню). Рекомендується також використовувати готову бетонну суміш, яка продається в сухому вигляді, але тільки вона буде коштувати дорожче, ніж власноручного приготування.

Для того що б добре замішати бетонний розчин краще придбати бетономішалку, або зробити її своїми руками, це не так складно.

Вручну бетонний розчин теж можна замішати, використовуючи корито і лопату, але в даному випадку це займе більше часу і сил.

Тепер найголовніше: кількість води в бетонному розчині. Слід відзначити, що ідеальна частка води в розчині повинна становити ¼ ваги цементу, але навряд чи ви зможете добре перемішати розчин, тому допускається виливати трохи більше води (40% від ваги цементу).

Якщо ви замішуєте бетонний розчин вручну, необхідно спочатку перемішати сухий матеріал до однорідної маси, після чого потроху доливати воду. Надлишок води значно зменшує міцнісні властивості бетонного виробу. Ідеальним вважається розчин, який стискаючи в кулаці, утворює форму, яка не розтікається і не сиплеться.

Заливання розчину у форму і армування бетонних плит

Готовые бетонные плиты

Готові бетонні плити

Отже, переходимо до основного етапу створення бетонних плит своїми руками. Спочатку встановлюємо форму і замішуємо розчин. Далі в формочку заливаємо половину необхідного розчину. На розчин укладаємо прути арматури (сітки) і доливаємо частину бетонного розчину.

Добре, звичайно, заливати бетонні плити на вибростолах, які ретельно утрамбуют розчин у формочці і приберуть зайві порожнечі з нього. Дана технологія використовується для створення бетонних плит європарканів.

Якщо у вас немає можливості використовувати вібростоли, то хоча б утрамбуйте розчин саморобною дерев'яною трамбуванням кельмою і вирівняйте поверхню.

Як тільки формочки будуть залиті, залишаємо вироби на кілька днів, що б розчин схопився і затвердів. Зазвичай достатньо почекати 2-3 дні. Все це час необхідно по кілька разів на день змочувати бетонні вироби для того, що б вони не потріскалися в жарку погоду. Якщо немає можливості змочувати бетонні плити, то хоча б накрийте їх вологою тканиною.

Прикраса бетонних плит

Для прикраси бетонних плит можна використовувати кілька ідей.

Перша полягає в тому, що при створенні бетонного розчину в суміш додається колірний пігмент, який додасть бетонній плиті оригінальний забарвлення. Найбільш популярними колірними пігментами для бетонних виробів вважаються умбра коричнева і мінеральні барвники охра.

Другий спосіб - викласти на бетонній плиті мозаїку з природних камінчиків або битою керамічної плитки. Дану процедуру необхідно здійснювати під час заливання бетонних плит. Після того, як розчин буде залитий у форму, чекаємо кілька годин, що бетон трохи схопився, і викладаємо візерунок на плиті, трохи пристукуючи матеріал для прикраси киянкою.

Технологія мощення бетонних плит в саду своїми руками

Для того, що б вимостити садову доріжку з бетонних плит необхідно виконати наступні кроки:

  1. Готуємо місцевість. Прибираємо садовий сміття, видаляємо чагарники, які заважають, прибираємо камені і т.д.
  2. Розмічаємо кордону садової доріжки. Для цього використовуємо дерев'яні кілочки і мотузку або просто отсыпаем кордону піском.
  3. По розміченій площі знімаємо 10-сантиметровий шар ґрунту. У утворився котлован утрамбовуємо дно і засипаємо в нього 5 см піщаної подушки.
  4. Укладаємо бетонні плити від однієї сторони доріжки до іншої. Зазори між плитами повинні бути не більше 3 см Що б плити щільно сіли в пісок, подстукиваем їх киянкою. Стежимо за тим, що б доріжка була рівна, для цього або підсипаємо пісок під плити, або навпаки прибираємо зайве.
  5. Засипаємо зазори піском, утрамбовується і змітаємо віником зайве.

Ось і вся технологія мощення бетонних плит в саду своїми руками. Як ви бачите, нічого складного немає, головне знати ази, які ми вам надали.

Звертаємо вашу увагу на те, що якщо ви вирішили створити доріжку з бетонних плит на газоні, необхідно просто вирізати в газонної трави майданчики під бетонні плити, засипати шар піску і покласти плиту на підготовлене місце!

 

 

Сподобалася стаття? Натисни на найкрасивішу кнопку! Будь першим!