Корисні поради про те, як правильно створити бетономішалку своїми руками

У будівництві ніяк не обійтися без цементно-піщаних та інших видів розчину, створення яких є тяжка праця в перенесенні сипучих, їх створенні та доставці до місця роботи. Завдяки створенню такого дива техніки, як бетономішалка, робота будівельників стала набагато простіше і швидше.

Бетономешалка для дачиПристрої для змішування бетону, а простими словами «бетономішалка» являє собою ємність, в яку поміщаються необхідні інгредієнти розчину і надалі змішуються до однорідної маси. Ціна бетономішалки відносно не висока, тому є сенс поповнити нею свій ряд техніки для саду, а тим більше, якщо намічається чималий ремонт! Так само існує варіант власноручного створення такого пристрою. Не будемо витрачати часу і перейдемо до особливостей вибору бетономішалки, а також до корисних порад створення її своїми руками.

Особливості різних видів бетономішалок, а так само нюанси їх роботи

Пример бетономешалки, подходящей для дома

Приклад бетономішалки, підходящою для дому

Пример бетономешалки, подходящей для строительных предприятий

Приклад бетономішалки, підходящою для будівельних підприємств

Розміри і форми бетономішалок бувають самі різні, в залежності від роду застосування агрегату. Для дому ідеально підійде компактна міні-бетономішалка, розрахована на невелику кількість розчину. Якщо це підприємство, що займається будівельними роботами дачних ділянок або офісних будівель, слід вибирати професійні бетономішалки, що представляють собою величезні пересуваються бетонозмішувачі.

Існує 2 принципу дії бетономішалок:

  • З гравітаційним перемішуванням
  • З примусовим перемішуванням

Пристрої першого типу являють собою ємність, міцно закріплену на землі. Засипаний інгредієнти не рухаються всередині ємності, а ось робочого органу бетонозмішувача - лопаті, перемішують всю суміш.

Що стосується бетономішалок з гравітаційним перемішуванням, то суть їх полягає в тому, що барабан пристрою, всередині якого знаходяться спеціально розміщені лопаті, що обертається, тим самим змушуючи суміш багаторазово падати з однієї лопаті на іншу, поступово перетворюючись на однорідну консистенцію.

Необхідно також відзначити кілька важливих функцій бетономішалок, які зустрічаються на багатьох моделях:

  1. Існують конструкції бетономішалок, які дозволяють повертати барабан по горизонтальній осі, тим самим надаючи можливість висипати готовий розчин в тачку.
  2. Не завадить і така функція бетономішалки, як самостійна завантаження сировини в барабан з подальшою вивантаження суміші. Це полегшить процес будівництва і збереже ваше здоров'я від «тяганину» важких відер.
  3. Деякі бетономішалки легко розбираються, тому якщо ви збираєтеся придбати її додому, зверніть увагу на влаштування такої конструкції, ця функція дозволить заощадити місце на вашому споруду для зберігання садового інвентарю.

Існуючі пропорції для виготовлення бетонної суміші

В будівництві дуже важливо знати, як правильно приготувати так званий «заміс». Для приготування одного кубічного метра бетону слід використовувати приблизно 125 літрів води. Цей момент є дуже важливим, оскільки надлишок рідини знизить міцність кінцевого продукту.

З водою розібралися, тепер переходимо до наступної складової розчину - піску. Пісок повинен бути з невеликою кількістю зерен, розмірами до 5 мм. Кількість піску в розчині - 40% від загальної маси. Рекомендується використовувати разом з піском гравій або щебінь, які зроблять розчин міцніше. Співвідношення пісок, гравій повинно бути не менше, ніж 1:1,2. У разі використання щебеню - 1:2.

Так само слід звернути увагу на те, що як вода, так і пісок обов'язково повинні бути чистими. Вода ні в якому разі не повинна бути з масляними домішками, а пісок з шматками сміття. Ще один момент з приводу води - влітку вона може бути холодною, а ось взимку рекомендується додавати в розчин воду, нагріту до 40 градусів.

Як зробити бетономішалку своїми руками?

Как сделать бетономешалку своими руками?

Як зробити бетономішалку своїми руками?

Для того що б власноруч виготовити бетономішалку, вам знадобляться такі матеріали, як:

  • Ємність для розчину
  • Електродвигун
  • Два підшипника
  • Привідний вал
  • Елементи побудови каркасу і лопатей (швелери, куточки і т.д.)

Ємність для розчину відмінно послужить пластмасова або металева бочка об'ємом в межах 200 літрів. Приводний вал, найчастіше, роблять з металевої труби. Що стосується матеріалів для створення каркаса конструкції лопатей, ними стануть різні металеві куточки, швелера і обрізки арматури.

Так як основну роботу буде виконувати електродвигун, при його виборі не варто економити. Рекомендується встановлювати приводний електродвигун зі швидкістю обертання не менше 1500 оборотів в хвилину при потужності від 2200 Вт. Швидкість обертання приводного валу повинна бути не більше, ніж 48 оборотів в хвилину, а отже, необхідний додатковий редуктор або відповідні шківи пасової передачі.

Отже, починаємо побудову бетономішалки. Для початку вирізаємо в бочці отвір для приводного валу і закріплення ємності з допомогою болтів. Після чого вирізаємо люк для завантаження складових суміші (він може бути розміщений збоку, розміри - 25*30 см). Краї люка обшивають гумою і потім встановлюють кришку люка, яку закріплюють шарнірами через болти. Що б не відкрився люк під час роботи бетономішалки, необхідно, що б кришка ретельно прилягала до гумі, тому рекомендується встановлювати фіксують куточки на стяжних болтах.

Всередині бочки встановлюють хрестовину з лопатями, яку створюють з швелерів і куточків, з'єднаних зварюванням. Що б розчин рівномірно вымешивался, рекомендується залишати невеликий зазор (приблизно 10-15 мм) між лопатями і стінками резервуара.

Так само слід створити механізм перекидання резервуара з готовим розчином, а також механізм переміщення всього агрегату. Це лише полегшить вашу роботу і зробить її швидше.

Ось ще оригінальні відео ролик, що наочно демонструє бетономішалку, створену своїми руками:

YouTube Трейлер

Рекомендуємо, так само, ознайомиться з такими статтями, як: мінімийка для автомобіля і снігоприбирач своїми руками.

Сподобалася стаття? Натисни на найкрасивішу кнопку! Будь першим!