Як правильно поводитися з бензопилою? Кілька важливих порад з догляду та роботі з інструментом.

Ще одним важливим інструментом, який необхідний для господаря приватного будинку або дачника, є бензопила. Це пристрій є одним з найбільш травмонебезпечних серед всієї техніки для саду. Причина багатьох бід - не бажання власників вивчення інструкції, а також зайва самовпевненість у своїх силах.

Работа бензопилойБензопила хороша тим, що швидко і безперешкодно може розпиляти будь-яке дерево. Для приватного будинку це дуже вигідна річ, адже процес винищення гнилого дерева або підготовка брусків для лазні з допомогою ручної пилки - процес тривалий і трудомісткий. При виборі бензопили не варто економити кошти, адже дешевий інструмент це не тільки річ недовговічна, але і вкрай небезпечна, а в нашому випадку все дуже серйозно.

Класи сучасних бензопил

На сьогоднішній день існує три основних класу бензопил, а саме:

  • Звичайні побутові пристрої
  • Напівпрофесійні бензопили
  • Професійні бензопили

До першого класу відносяться бензопили, які служать для незначних домашніх робіт. Хоча цей клас бензопил не володіє високою потужністю, з тим, що необхідно зробити вдома, пили справляються на «ура». Побутовий бензопилою можна приготувати дрова, спиляти дерево і т.д. Вона не дуже дорога, економічна і має невелику вагу.

Напівпрофесійні бензопили служать, в основному, для валки дерев. На відміну від побутової бензопили, нею можна проводити ремонтно-будівельні роботи. Істотні недолік пили в тому, що час її роботи в добу не повинна перевищувати 8 годин, цим, власне, вона і відрізняється від професійної пили.

Професійні бензопили служать для довгострокової добової роботи (дозволяється час роботи пилою від 10 до 16 години), причому безперервна робота може досягати 8-9 годин.

Правила користування бензопилою

Правила пользования бензопилой

Правила користування бензопилою

Підготовка до роботи

Перед початком роботи слід повністю перевірити бензопилу на готовність. Для початку перевіряють натяг ланцюга пристрою, необхідно потягнути ланцюг за верхні ланки (потрібно, що б хвостовик вийшов з паза шини на кілька міліметрів). Нижні ланки не повинні провисати, якщо це спостерігається - натягніть ланцюг. Після цього слід потягнути ланцюг, необхідно, що б вона тяглася з легкістю. У разі якщо натяг сильне - послабте трохи ланцюг. Так само необхідно, що б ручка інерційного гальма не стосувалася основний рукоятки. Якщо інерційний гальмо буде зміщений при включенні бензопили, відбудеться висадка зчеплення.

Після перевірки ланцюга пристрою необхідно заправити бензопилу. Для цього слід встановити її на горизонтальній поверхні і залити масло для змащування ланцюга і двигуна, а також паливо. Паливна суміш, що складається з бензину і адгезійного масла, вважається ідеальним варіантом. Що стосується мастила, то її необхідно використовувати спеціальну, для бензопил, тому що складові цієї мастила гарантують довговічність роботи деталей і різального елемента.

Тепер можна запускати бензопилу. Запуск здійснюється при холодному двигуні. Для початку слід покласти пилу на горизонтальну поверхню, гальма вимкнути і включити запалювання. Передню ручку необхідно утримувати рукою, на задню стати правою ногою. Що б запустити пилку потягніть ручку стартера. Вимкніть так само інерційний гальмо і декілька разів натисніть на газ, для того що б двигун трохи прогрілося. Ну і наостанок, перевірте, що б масло надходило на ланцюг, якщо все гаразд, можете приступати до роботи!

Техніка безпеки при роботі з пилою

Техника безопасности при работе с пилой

Техніка безпеки при роботі з пилою

Що б не отримати тяжкі травми під час розпилювання дерев необхідно знати деякі основні правила роботи з бензопилою, а саме:

  1. Пилу необхідно міцно тримати обома руками
  2. Великий палець має лежати під передньою рукояткою пили
  3. Забороняється стояти відразу за бензопилою, трохи збоку від пилки - оптимальне місце.
  4. Спина повинна бути випрямлена
  5. Ноги варто розставляти ширше
  6. Необхідно ставити бензопилу на гальма у разі пересувань (саме нехтування цим правилом призводить до серйозних травм).
  7. Слід починати пиляти кінцем шини
  8. Не пошкодуйте грошей на каску, окуляри та спец одяг, яка захистить вас від різів пилки.

Корисні поради з приводу правильно розпилювання дерев

Валка дерев

Не приступайте до валки дерев поодинці - це вкрай небезпечно. Необхідна наявність хоча б одного напарника. Для початку перегляньте дерево на наявність сухих гілок, які можуть впасти на вас. Далі огляньте місцевість і переконайтеся, що повалене дерево не зашкодить який-небудь поруч стоїть об'єкт і безперешкодно впаде. Приступаючи до роботи, станьте праворуч від дерева, бензопилу тримайте збоку (це знизить навантаження на руки і хребет). Процес валки дерева складається з подпила і основного підпил. Підпил здійснюється під кутом 45 градусів на глибину не більше чверті стовбура, далі здійснюється основний підпил. Коли дерево буде падати, ви повинні швидко вилучити інструмент. Існує багато повчальних відео про те, як правильно валити дерево, не полінуйтеся їх подивитися перед початком роботи.

Обрізаємо гілки

У разі якщо дерево повалено, необхідно стати ліворуч від стовбура і приступати до нижніх гілках. Різати слід носком шини, як верхнім, так і нижнім полотнами ланцюга. Якщо гілка товста і занадто велика, розбийте процес різання на кілька етапів (різати необхідно від кінця гілки до стовбура). Не забувайте враховувати той факт, що стовбур дерева може посунуться, покотитися, а це іноді призводить до травм, тому надійно зафіксуйте дерево перед початком роботи.

Распиливаем стовбур на кілька частин

Распиливаем ствол на несколько частей

Распиливаем стовбур на кілька частин

Після того, як всі обрізані гілки, приступаємо до розкряжуванні стовбура. Тут все просто, необхідно поетапно розпилювати стовбур на невеликі частини. У разі якщо бензопила застрягне, ні в якому разі не намагайтеся її витягнути. Необхідно вимкнути двигун і трохи нахилити стовбур.

Догляд за бензопилою

Після закінчення роботи позбавтеся від тирси і різного сміття на ланцюгу. Далі перевірте натяг ланцюга і стан змащення для двигуна. Так само обов'язково перевірте стан повітряного фільтра, при необхідності почистіть його або поміняйте. Якщо бензопила використовується досить часто - не забувайте міняти такі швидкозношувані деталі як ланцюг, ведуча зірочка і шина.

 

Сподобалася стаття? Натисни на найкрасивішу кнопку! Будь першим!