Вибір і самостійна установка заглибного насоса для дачної ділянки. Особливості різних видів насосів.

Найчастіше, в літній час у власників дачних ділянок виникає проблема з водою. Джерелом проблеми є той факт, що не завжди до будинку централізовано підведений водоканал. У цьому випадку кожен дачник по-своєму вирішує цю проблему: хто бурить свердловини, хто риє колодязь, хто запасається величезними цистернами з водою. У будь-якому випадку буде необхідний спеціальний насос, який здійснить транспортування води до потрібного місця (городу, будинку, літнього душу і т.д.).

Насос для дачиЩо стосується оснащення будинку цистернами води, то витрачати привізну воду може кожен, тим більше істотний недолік такого рішення - це те, що вода в жарку погоду швидко псується і набуває неприємного запаху. Колодязь або свердловина стануть кращим рішенням у забезпеченні дачної ділянки водою. Що б вирити колодязь необхідно заздалегідь продумати його розміри, мінімальна глибина для колодязя - 9 метрів, у разі якщо водою необхідно оснастити котедж - не менше 20 метрів. Хот на перший погляд спорудження колодязя здасться дешевим заняттям, не варто забувати про витрати на обладнання для відкачування води, яка як раз і принесе чималі витрати.

Види насосів

Различные виды насосов

Різні види насосів

Занурювальні і поверхневі насоси

Що стосується останніх, вони зазвичай встановлюються на поверхні і з-за того, що їх потужність не велика, подача води з глибини не можлива.

Насоси, які занурюються у воду, з такою проблемою не стикаються, сфера їх застосування не знає кордонів. Такі агрегати здатні перекачувати та відкачувати воду, а також подавати її в систему водопостачання. Різні водоспади і фонтани, прикрашають садовий ділянка, також користуються допомогою заглибних насосів. Ще один плюс таких пристроїв - «розумний полив», який дозволяє господарям дачі забути про самостійне поливу городу.

Свердловинні і колодязні пристрою відкачування води

Колодязні електроприлади влаштовані так, що отвір для забору води розташоване знизу. Це необхідно для того, що б насос охолоджувався при зануренні у воду (відповідно перегрів не виникає). Існують моделі насосів, оснащені поплавковими вимикачами, які вимикають насос при відсутності води в ємності.

Що стосується свердловинних пристроїв для подачі води, то з таким завданням може впоратися будь-погружной насос. Свердловини вважаються кращим варіантом для дачної ділянки. Глибина буріння залежить від якості води. Якщо вода насичена домішками різних металів, глибина свердловини повинна бути не менше 60 метрів. Необхідно встановлювати фільтри очищення води, які впораються з забрудненої рідиною і зроблять її придатною для вживання. Для того що б спочатку отримувати чисту воду і заощадити на покупці фільтрів, необхідно бурити свердловину на глибину від 110 до 140 метрів. На такій глибині характерна велика тиск струменя, а значить, буде потрібно потужний пристрій для подачі води на поверхню. З глибиною розібралися, а от яким повинен бути діаметр свердловини? Оптимальний діаметр становить лише 3-4 дюйма.

Ще один плюс свердловинного споживання води це те, що механічні домішки ніяк не заважають роботі насоса. Іноді такі насоси можна також використовувати для горизонтальної перекачування води з річок або озер (цей метод використовується, навіть якщо водойма знаходиться далеко від будинку).

Відцентрові і вібраційні насоси

Вібраційні насоси часто використовують для оснащення колодязів, тому що вони добре справляються з таким обсягом робіт при своїй малій вартості і потужності.

Що стосується відцентрових насосів, вони є досконалими пристроями, які можуть застосовуватися не тільки в колодязях, але і свердловинах. Поділяються такі пристрої на 2 види:

  • Шнекові (відносно недорогі насоси, здатні прокачувати рідина з домішками до 300г/м3)
  • Вихрові (потужні агрегати, що реагують на всі домішки у воді)

Як відкачати воду з допомогою насоса?

Как откачать воду с помощью насоса?

Як відкачати воду з допомогою насоса?

Іноді виникає потреба не тільки в підведення води до будинку, але і, навпаки, в позбавленні ділянки від непотрібних скупчень рідини (наприклад, каналізації). Для такої роботи підійде садовий насос або ще краще пристрій - дренажний занурювальний насос.

Насос може не тільки чистити каналізацію, але і сушити підвал, прибрати брудну воду з басейну, а також очистити колодязь від глини і піску. Невеликі розміри, невисока ціна і рідкісна потреба в обслуговуванні фахівцем дозволяє придбати такий агрегат для свого садової ділянки.

Особливості роботи насосів в залежності від виду робочого колеса

Існує 4 основних види робочого колеса насосів для очищення і подачі води:

  • Насоси з багатоканальним робочим колесом, які служать для відкачування слабо забрудненої води (наприклад, дощовий). Розмір частинок, які здатний пропустити через себе насос, становить не більше 10 мм, у разі, якщо частки будуть більше - агрегат швидко виходить з ладу.
  • Насоси з одноканальним робочим колесом. Як правило, могутніше і здатні пропускати частки більшого розміру (можлива навіть перекачування фекальних відходів).
  • Насос з відкритим робочим колесом - служить для очищення брудної води, причому робить це швидко і без проблем. Використовують такий агрегат для очищення стічних ям та каналізацій.
  • Дренажний насос - вважається найбільш витривалим і вигідним приладом для очищення брудної води. Такий насос має ріжучий механізм, який встановлюється на вході і з допомогою подрібнювача розбиває великі частки на більш дрібні.

Що стосується конструкції всіх цих насосів, то слід зазначити, що більшість сучасних агрегатів оснащені автоматикою, яка не дозволяє їм працювати в холостому режимі. Зовнішній вид насосів визначається матеріалом, з якого вони зроблені. В основному це пластик, нержавіюча сталь або чавун. Чавунні насоси здатні переробляти частинки розміром до 35 мм, які можуть становити ¼ від загального обсягу рідини.

Принцип роботи насоса полягає в тому, що колесо з лопатями, що знаходиться усередині насоса, що обертається, внаслідок чого вода наповнює агрегат і за допомогою створеної відцентрової сили рідина надходить по трубах до точок забору.

Як правильно вибрати насос?

YouTube Трейлер

У будь-якого насоса існує дві основні характеристики, які впливають на його ціну - це напір (характеристика, яка показує, як високо апарат здатний виштовхнути воду) і кількість рідини за одиницю часу (переважно за 1 хвилину).

Що стосується шуму, створюваного насосом, то відразу слід звернути увагу на те, що НТП ще не дійшов до створення абсолютно безшумного насоса, тому вдень роботу агрегату приглушують різні повсякденні звуки (шум листя, чирикание птахів тощо), а от вночі його робота може злегка заважати міцному сну.

Для того, що б правильно вибрати насос для свого будинку, необхідно спочатку розрахувати щоденний витрата води. У середньому, одній людині предостатньо 1000 літрів води на день, тому з допомогою нескладних арифметичних дій можна з'ясувати, скільки води потрібно для всієї сім'ї за добу. Так само необхідно додати до отриманого результату кількість води, потрібний для поливу (2000 літрів на добу буде достатньо).

Що стосується втрат, то необхідно враховувати той факт, що при доставці рідини безпосередньо до будинку, втрати напору складуть 1 метра на 10 метрів трубопроводу.

Що б визначити потрібний напір необхідно до висоті будинку додати 6 метрів, отриманий результат помножити на 1,15 (коефіцієнт можливих втрат). Якщо насос застосовується в свердловині, необхідно до підсумкового числа додати її глибину.

Як самостійно встановити насос?

Как самостоятельно установить погружной насос?

Як самостійно встановити насос?

Що б не ризикувати, радимо вам не пошкодувати грошей і найняти для такої роботи професіоналів в цій справі. Але якщо ви людина з технічною спеціальністю і просто хороший господар, спробуйте встановити насос на дачі своїми руками!

Для початку виміряйте манометром тиск і спеціальними щипцями споживаний струм. Після цього засічіть час для повного наповнення ємності, об'єм якої ви знаєте - це покаже вам витрата води.

Далі вивчіть схему підключення насоса, техніку безпеки і прикладені до агрегату документи.

Пример схемы подключения насоса

Приклад схеми підключення насоса

Тепер вам знадобиться кабель, страхувальний трос, скоби, муфти і труба. Якщо насос буде служити для поливу, не забудьте так само шланг необхідної довжини.

Тепер переходимо до підключення і опускання насоса. Спочатку з'єднуємо агрегат з трубою за допомогою муфт. Після цього електричний кабель необхідно приєднати скобами до труби. Ні в якому разі не можна опускати і піднімати насос за кабель, для цього призначений страхувальний трос!

Тепер приступаємо до самого відповідального моменту - опускання насоса. Робити це потрібно акуратно і плавно. Як тільки опустили насос, перевірте його на безпеку (заземлення, ізоляції тощо). Якщо все в порядку, включайте насос і дайте йому час попрацювати в холосту, потім вже можна підключати навантаження!

Сподобалася стаття? Натисни на найкрасивішу кнопку! Будь першим!