Прикрашаємо перголу своїми руками: фото дерев'яних пергол, що використовуються в ландшафтному дизайні

Пергола є садової спорудою, яка служить для підтримки декоративних кучерявих рослин. Прикраса садової ділянки з допомогою перголи стане дуже розумним і незвичайним варіантом, тому що на сьогоднішній день далеко не всі дачники облаштовують ділянку цією спорудою. Про те, як зробити дерев'яну перголу своїми руками ми вже говорили, тепер хочеться детальніше розібратися в деяких нюансах облаштування перголи і розглянути фото приклади дизайну даних садових будівель.

Призначення перголи в ландшафтному дизайні ділянки

Виды деревянных пергол для дачи

Види дерев'яних пергол для дачі

Крім того, що пергола служить для забезпечення правильного росту витких рослин, вона так само має наступні переваги, які застосовуються в ландшафтному дизайні саду:

 1. З допомогою перголи можна заховати садові споруди, які погіршують загальний вигляд території: хозблоки, підсобки, курники і т.д.
 2. Перголу використовують для зонування садової ділянки
 3. Дана споруда може створити дуже привабливу родзинку саду - зелений коридор
 4. Дерев'яна пергола ефектно прикрасять садову ділянку і доповнить такі садові стилі, як кантрі, пейзажний, мінімалізм і т.д.
 5. Тінь від перголи захистить в жарку літню погоду
 6. Сама споруда стане гарним місце для усамітнення
Зеленый коридор из пергол

Зелений коридор з пергол

Вибираємо місце розташування перголи на дачній ділянці

Даного розділу було приділено увагу, тому що безліч людей постійно цікавляться питанням «Де краще розмістити перголу?». Відповідь проста - де завгодно. Дерев'яна пергола не завадить на передньому ділянці, над садовими доріжками, патіо, за житловим будинком, на задньому дворі і т.д.

Для того, що б місцерозташування перголи вабило до себе гостей дачі, облаштуйте поруч з будівлею зону відпочинку у вигляді столика і стільців, басейну або невеликої відкритої альтанки з барбекю.

Відповідні рослини для перголи

Выбираем растения для перголы

Вибираємо рослини для перголи

Ясна річ, що для облаштування перголи необхідно вибирати в'юнкі рослини, а от які саме, ми вам зараз розповімо.
Найбільш популярним рослиною для перголи є культурний і дикий виноград, який висаджували ще в часи Римської імперії (власне звідти і пішла традиція спорудження цієї будівлі).

Крім винограду рекомендується висаджувати такі рослини, як:

 • Клематиси
 • Настурції
 • Хміль
 • Лимонник китайський
 • Жимолость
 • Древогубец
 • Актиндия
 • Вьюнки

Дані рослини вимагають до себе рясний полив і регулярні підгодівлі спеціальними мінералами, які продаються в магазинах, що продають рослини.

Фото приклади використання дерев'яних пергол в ландшафтному дизайні садової ділянки

Для того, що б ви могли самостійно прикрасити дачну ділянку дерев'яними перголами, які виконані із застосуванням різних конструкцій і сортів дерев, надаємо вам кілька оригінальних фото прикладів дизайну садових пергол:

Як ви бачите, садові перголи є дуже гарним доповненням дачної ділянки, тому ми настійно рекомедуємо зробити дану споруду своїми руками, тим більше, що цей процес не займе багато часу і грошей! Рекомендуємо ознайомиться зі статтею про те, як зробити терасу своїми руками!

 

Сподобалася стаття? Натисни на найкрасивішу кнопку! Будь першим!