Робимо дерев'яну перголу своїми руками: особливості побудови перголи для дачі

Найпростіша пергола являє собою кілька арок, скріплених між собою латами. Призначення даної садової споруди полягає у підтримці виноградників, а так само створення тіні, захист від опадів та поривів вітру. Для того що б побудувати перголу своїми руками не знадобиться багато часу і грошей, тому обов'язково прикрасьте свій садову ділянку цією спорудою.

Основні відомості про перголі для дачі

Матеріал виготовлення перголи

Існує кілька основних матеріалів для виготовлення перголи: метал, пластик, камінь і дерево.

Дерев'яні перголи є найпопулярнішими і естетично привабливими. Для того що побудувати дерев'яну перголу потрібно зовсім небагато часу і сил. Рекомендується виготовляти перголу з найбільш міцних сортів деревесіни: їли, сосни і дуба.

Деревянная пергола своими руками

Дерев'яна пергола своїми руками

Металеві перголи мають головну перевагу - довговічність. Виглядають такі споруди так само привабливо, як і дерев'яні, от тільки необхідно постійно стежити за тим, що метал не поржавів, інакше весь вигляд даного декоративного матеріалу втратить свою привабливість.

Металлическая пергола своими руками

Металева пергола своїми руками

Кам'яні перголи найбільш дорогі і розкішні. Вони підійдуть тільки для великих садових ділянок, тому в невеликих садах перголи будуть виглядати домінуючими і вся краса саду загубиться на їх фоні. Ще один недолік кам'яних пергол - складність їх створення, оскільки для цього доведеться використовувати допомогу спеціалістів по роботі з каменем. Гідність кам'яних пергол - найвища довговічність і доповнення античних садових стилів.

Каменная пергола своими руками

Кам'яна пергола своїми руками

Пластикові перголи гарні тільки своєю дешевизною і різноманітністю колірної гамми. Така споруда не завжди вписуються у садовий декор і іноді здешевлює його вигляд, тому не рекомендується використовувати перголи із пластику.

Дуже правильним рішенням буде комбінування матеріалів при створенні перголи, так споруда знайде свою унікальність і ще ефектніше прикрасить садовий ділянку.

Рекомендується використовувати такі комбінації:

  • Камінь - дерево
  • Кований метал - камінь
  • Метал - дерево
  • Кований метал - дерево з вирізаними візерунками

Нюанси прикраси перголи

Украшение перголы вьющимися растениями

Прикраса перголи кучерявими рослинами

Перед тим, як прикрашати перголу рослинами, необхідно проконсультуватися з фахівцями, або хоча б ознайомитися в інтернеті з доглядом за певними видами рослин, тому що деякі не здатні існувати в різних кліматичних умовах і потребують ретельного догляду.

Для нашого клімату рекомендується використовувати такі кучеряві рослини, як: гліцинії, троянди, хміль, виноград, древогубец і т.д.

Крім рослин, перголу так само необхідно доповнити різними елементами прикраси. Приміром, якщо пергола з каменю (монументальна), добре було б поруч з нею поставити кам'яний фонтанчик або садову фігуру. Дерев'яну перголу яскраво доповнить колодязь або поруч споруджений кам'яний струмок.

Загалом, для того, що б зробити перголу більш красивою і унікальною, потрібно включити фантазію і трохи поекспериментувати. Для того, що б надихнути вас на оригінальна прикраса перголи, надамо вам трохи фото прикладів прикрашених пергол.

Фото приклади дизайну пергол

Як зробити дерев'яну перголу своїми руками?

Виды пергол

Види пергол

На прикладі дерев'яної перголи надамо покрокову інструкцію створення даної споруди своїми руками:

Крок 1 - Готується до роботи

На даному етапі необхідно скласти проект майбутньої перголи, а також озброїться необхідним інструментом і матеріалом.

Проекти пергол можуть бути найрізноманітнішими: з різнорівневою дахом, однорівневою, під нахилом і т.д., тут все залежить від вашої фантазії. Рекомендовані розміри перголи повинні складати: висота не менше 2,5 м, ширина 1,4 м.

Інструменти і матеріали нам потрібні наступні:

  • Лопата
  • Молоток
  • Шуруповерт
  • Цвяхи або саморізи по дереву
  • Антисептичний засіб
  • Фарба і пензлик
  • Бетонний розчин
  • дерев'яний брус не менше 70*70 мм (для опор)
  • дерев'яний брус 50*50 мм (поперечні балки)
  • 2 дерев'яних бруса: 100*50 мм і 100*100 мм (бічні балки)
  • Шпалерні панелі

Крок 2 - Установка перголи

Создание перголы своими руками

Створення перголи своїми руками

Першим ділом обробляємо всі дерев'яні деталі антисептичну захисним засобом і чекаємо, поки воно висохне.

Тепер приступаємо до створення перголи своїми руками. Для початку визначаємо місце для майбутньої споруди, що б вона вписувалася в загальний садовий декор і виконувала певну функцію (підтримувала виноградник або була місцем для усамітнення).

Як тільки визначилися з місцем, приступаємо до риття ям - їх має бути 4 на відстані, що відповідає розмірам спроектованої перголи. Глибина ям повинна становити не менше 60 см, у них встановлюємо опорні бруски, які необхідно забетонувати розчином.

Чекаємо кілька діб, що б опори застигли і переходимо до створення конструкції дерев'яної перголи. Першим ділом кріпимо до опор горизонтальні балки, для цього рекомендується використовувати не тільки саморізи, але і кронштейни, скоби, цвяхи.

Дуже ефективний спосіб кріплення - «шипове з'єднання», коли в торцевій кінець балки вгоняется шип і в місці установки балки створюється отвір для шипа, в результаті чого встановлена балка стане більш стійкою.

До верхніх горизонтальних поперечин прикріплюємо поперечні балки на однаковій відстані один від одного.

Конструкция перголы

Конструкція перголи

Поперечні балки рекомендується прибивати цвяхами, але тільки не під прямим кутом, а на косу, що б зробити максимальну стійкість конструкції поривів вітру.

Фінальний штрих - приєднання до горизонтальних балок шпалерних балок. Слід звернути увагу на те, що кріплення повинно здійснюватися на невеликій відстані від землі, що шпалери не піддавалися гниття при зіткненні з грунтом.

Крок 3 - Прикрашаємо перголу

Пример готовой перголы

Приклад готової перголи

Після того, як дерев'яна пергола буде зібрана її необхідно пофарбувати і облаштувати кучерявими рослинами. Якщо вид перголи все одно буде бідний, не пошкодуйте часу і створіть ще кілька садових фігурок, які обов'язково доповнять садовий декор і зроблять перголу не такий самотній!

Ось побудову дерев'яної перголи своїми руками і завершено! Часу ви витратили не так багато, за те садовий ділянка поповнився ще одним декоративним елементом ландшафтного дизайну.

Рекомендуємо прочитати статтю: як зробити навіс своїми руками!

Сподобалася стаття? Натисни на найкрасивішу кнопку! Будь першим!