Зміст
- Пісочниця для дітей своїми руками
- Облаштовуємо пісочницю з «родзинкою»
- Інструкція з побудови відкритої пісочниці для дітей
- Інструкція з побудови закритою пісочниці для дітей
- Облаштовуємо дитячий майданчик гойдалками
- Будиночок для дитячого майданчика
- Вимоги до безпеки при побудові дитячого майданчика своїми руками
- Фото приклади дитячих майданчиків
Пісочниця для дітей своїми руками
Існує два види пісочниць: відкриті і закриті, далі ми розглянемо інструкцію з побудови обох варіантів, але для початку розкриємо вам кілька оригінальних ідей, якими можна доповнити конструкцію пісочниці.
Облаштовуємо пісочницю з «родзинкою»
Для того, що б пісочниця була унікальною і відрізнялася від свого традиційного виконання з чотирьох дощок, можна використовувати наступні оригінальні ідеї:
- Робимо пісочницю своїми руками, яка буде легко монтуватися/демонтуватися. Для цього підбираємо 30-40 приблизно однакових пеньків, обробляємо їх антисептичним засобом і вкопують у грунт. Форма пісочниці може бути найрізноманітнішою, а для того що б зробити її більш корисною для дітей, вибирайте пеньки більшого діаметра (вони створять невеликі доріжки, по яких дитина зможе бігати).
- Використовуючи стару шину від трактора можна зробити пісочницю у вигляді парусника. Для цього підбираємо дерев'яну палицю, яка послужить щоглою, закріплюємо її до шини і прикрашаємо у вигляді парусника.
- Так само пісочницю можна зробити у вигляді столу. Навіть виробники дитячих пісочниць іноді приходять до такого незвичайного рішення. Пісочниця-стіл стане так званим робочим місцем дитини, де малюк буде комфортно створювати свої будиночки з піску.
Існує ще багато варіантів створення дитячих пісочниць своїми руками, в інтернеті надано безліч оригінальних ідей, якими можна скористатися, головне, що б було бажання зробити такий варіант дитячого майданчика своїми руками.
Інструкція з побудови відкритої пісочниці для дітей
- Готуємо місце для пісочниці. Головне, що б дитина завжди був під наглядом дорослих, тому рекомендується споруджувати пісочницю навпаки кухонних вікон або на передньому ділянці присадибної території.
- Вириваємо яму для майбутньої пісочниці. Рекомендовані розміри 2*2*0,4 метра (де останнє - глибина)
- Створюємо подушку з гальки, щебеню або дрібного будівельного бута - вона послужить дренажною системою
- По кутах ями вбиваємо 4 дерев'яних бруска, які стануть опорними стовпами конструкції.
- З кожної сторони прибиваємо по одній обструганной дошці. Дошки необхідно заздалегідь просочити антисептичну захисним засобом і за бажанням пофарбувати.
- Для створення сидіння, на ребрах прибитих дощок горизонтально кріпимо ще 2 або 4 дошки (дивлячись, скільки крамничок ви побажаєте).
- У готову конструкцію пісочниці засипаємо 15-20 сантиметрів піску. Рекомендується використовувати магазинний пісок, річковий або кар'єрний, тому що вони мають найменшу кількість будівельних відходів у вигляді скла, каменів і т.д. Перед тим як засипати пісок, його необхідно протрусити через сито з дрібною сіткою.
Інструкція з побудови закритою пісочниці для дітей
Для створення закритої пісочниці необхідно мати:
- 8 обструганих дощок, довжиною 1,2 метра (у попередньому варіанті використовувалося 4 шт.)
- Дерев'яний брус довжиною 1 метр (розпилюється на кілочки)
- Дверні петлі
- Лист фанери
- Агроволокно
Переходимо до побудови закритою пісочниці своїми руками:
- Початок побудови закритою пісочниці аналогічно попередньому варіанту (відкритої пісочниці): повторюємо пункти 1-5 без змін.
- Приступаємо до нововведень: до опорних брусків прибиваємо ще один ярус дощок (над нижнім)
- Виготовляємо кришку пісочниці. Для цього міряємо боку конструкції і вирізаємо відповідні розміри листа фанери.
- Розрізаємо готовий лист фанери навпіл, прикрутивши до нього шарнірні петлі.
- До бортів пісочниці закріплюємо агроволокно, яке необхідно розстелити на дні пісочниці.
- Приєднуємо обидва листа фанери по різні борту пісочниці за допомогою петель, тим самим фіксуючи агроволокно. Кришка пісочниці готова.
- Офарблюємо готову пісочницю яскравою фарбою, засипаємо в неї пісок і запрошуємо дітей випробувати споруду.
Перевага закритою пісочниці полягає в тому, що він закривається (з вечора до ранку), захищаючи пісок від потрапляння сміття, що усуває клопоти по догляду за пісочницею.
Облаштовуємо дитячий майданчик гойдалками
Гойдалка для дітей
Для того, що б дитяча площадка була більш різноманітною, рекомендується встановлювати простенькі споруди для дітей - невисокі гойдалки у вигляді казкових тварин: ослика, поні, овечки і т.д.
Зробити дитячий майданчик з качалочкою своїми руками досить просто, інструкція наступна:
- Озброюємося наступними матеріалами: бетонний розчин, велика пружина, лопата і фігура тварини, на якому буде сидіти дитина
- Вириваємо яму під фундамент
- Заливаємо розчин і вставляємо в нього один край пружини, на глибину, яка забезпечить стійкість при впливі на неї ваги малюка.
- Коли бетонний розчин застигне, до верхнього кінця пружини прикріплюємо фігурку (рекомендується обладнати фігуру місцем для сидіння, що б забезпечити безпеку розваги дітьми)
- Спостерігаємо, як дитина радіє веселого проведення часу на дитячий майданчик з гойдалкою, яку ви побудували своїми руками
Класичні гойдалки для дітей
Для того, що б зробити класичні гойдалки для дітей, потрібно трохи часу і підручних засобів. Інструкція з побудови дитячої гойдалки своїми руками наступна:
- Для побудови гойдалки готуємо два 3х метрових дерев'яних бруса, оцинковану трубу діаметром 6-7 см (можна використовувати водопровідну трубу), мотузку, сидіння зі спинкою.
- Першим ділом вириваємо 2 ями, глибиною 60-70 див. В ями встановлюємо дерев'яні бруски (які необхідно завчасно обробити захисним антисептичним засобом) і заливаємо розчином, чекаємо поки застигне.
- Зверху до поперечин закріплюємо оцинковану трубу, до якої за допомогою мотузок кріплять сидіння.
- Для того, щоб сидіння було більш безпечним, кути рекомендується сточити до обтічної форми.
Можна так само зробити конструкцію гойдалки більш міцною, щоб на ній могли покататися і дорослі, причому відразу кілька людей. Для цього замість двох опорних стовпів встановлюємо відразу 6 (по 3 з кожної сторони, складаючи їх пірамідою), така конструкція буде набагато міцніше і стійкіше. Так само замість дитячого сидіння буде потрібно встановити більш містке сидіння, а краще лавочку, що б і дорослі могли посидіти вдвох і дітлахи каталися дружною компанією.
Для того, що б було зручніше сидіти на гойдалках, існує непоганий варіант сидіння - автомобільне колесо, його легко закріплювати до конструкції і воно більш м'яке.
Будиночок для дитячого майданчика
Будиночок для дитячого майданчика є одним з найважливіших і найбільш привабливих аксесуарів, який мріє побачити дитина у себе в саду (і не важливо, скільки дитині років). Для малюка підійде звичайний курінь або тканинна хатинка, а от дітям старше хочеться що б їх будиночок нагадував мініатюру житлового будинку. Для того, що б побудувати перший або другий варіант будиночка, обов'язково необхідно використовувати поради, які ми вам надамо нижче.
Тканинний будиночок для малюка
Даний варіант будиночка може бути звичайною наметом, купленої в магазині або куренем, який можна легко побудувати з гілок, ошлифованных дощок або натягнутих покривал. Обов'язкова вимога при побудові тканинного будиночка - здійснити гарне провітрювання і захистити дитину від жарких сонячних променів, тому будиночок з плівки ні в якому разі не можна споруджувати!
Для того, що б побудувати тканинний будиночок своїми руками, необхідно звести каркас (краще використовувати дерев'яний бруски, тому що металеві труби більш небезпечні для дітей). Рекомендується робити збірної каркас або купувати легкомонтируемые намети, які не сильно відрізняються за ціною від звичайних. Перевага збірного каркаса - можливість швидко прибирати будиночок в погану погоду і встановлювати його назад, коли погода налагодиться.
Якщо матеріальні засоби дозволяють розтратитися на будиночок для дитячого майданчика, то краще вибирати готові тканинні будиночки з додатковими корисними аксесуарами: віконцем, лазівкою, стільчиками, висувним столиком і т.д., хоча ці пристосування не так вже й складно зробити самому, якщо ви володієте розвиненою фантазією.
Будиночок для дітей з міцних матеріалів
Для того, що б будиночок для дитини більш менш нагадував основний будинок, де спить вся сім'я, необхідно зробити його з більш міцного матеріалу, ніж тканина. Краще всього використовувати такі матеріали як пінопласт, дерево, пластик. Вид будиночка може бути самим різноманітним: на дереві, палях, наземний і т.д.
При побудові будиночка на невеликій висоті, необхідно застосовувати драбини, лазівки, канати, за якими діти зможуть забратися всередину.
Для того, що б будинок був комфортним і затишним його можна доповнити столиком, гамаком, гіркою для швидкого спуску на землю, міні-майданчиком для футболу, баскетболу і т.д. Головне, що б дотримувалася безпека розваги в будиночку, на якій ми зараз трохи зупинимося.
Вимоги до безпеки при побудові дитячого майданчика своїми руками
Основними критеріями дитячого майданчика є комфорт і безпека. Що стосується останнього, то для комфортного перебування дітей на дитячому майданчику існує безліч аксесуарів, про яких ми з вами вже говорили, а от до безпеки слід поставитися дуже серйозно, тому діти схильні до падінь і всякого роду травм.
Вимоги до безпеки такі:
- Не рекомендується використовувати кам'яні і металеві елементи при будівництві дитячого майданчика, тому дані матеріали є дуже твердими і можуть заподіяти набагато більше шкоди, ніж дерево, пінопласт, гума і т.д.
- Уникайте гострих кутів конструкції, думаю, пояснювати не варто, чому це слід робити
- Створюйте над дитячому майданчику штучну тінь за допомогою навісів або просто розташовуйте майданчик поблизу дерева, що б під час спекотної погоди дитина не отримав сонячний удар
- Для побудови дитячого майданчика своїми руками використовувати екологічно чисті матеріали
- Як говорилося раніше, місце розташування дитячого майданчика повинно перебувати у полі зору дорослих.
Фото приклади дитячих майданчиків
Радимо так само подивитися фото приклади дитячих майданчиків, які допоможуть вам надихнутися на власноручне створення даної споруди: