Як правильно зробити цементно-піщаний розчин своїми руками?

Цементно-піщаний розчин є основою як для фундаменту, так і для кладки стін. Дуже часто з-за неякісного розчину споруда через лічені роки починає руйнуватися під дією деформацій. Зараз ми поговоримо про те, як правильно зробити розчин для фундаменту своїми руками, а так само розглянемо вимоги до складових розчину.

Вимоги до складових цементно-піщаного розчину

Цементно-песчаный раствор своими руками

Цементно-піщаний розчин своїми руками

Основними складовими цементно-піщаного розчину є вода, цемент (в'язке) і пісок (заповнювач). Так само в залежності від різних умов, у яких виготовляється цементно-піщаний розчин, рекомендується додавати всякого роду утвердила та інші допоміжні добавки. Для того, щоб розчин був міцним і якісним, насамперед необхідно правильно вибрати його основні складові.

По-перше, вода. Вона повинна бути чистою, вода з-під крана підійде. У воді не повинно бути масляних і кислотних домішок, будівельного сміття та інших забруднювачів.

Що стосується піску, то до нього теж пред'являються особливі вимоги. Пісок не повинен бути змішаний з глиною або іншими породами. Краще всього використовувати річковий пісок.

Цемент необхідно вибирати виходячи з призначення розчину. Якщо надалі він буде служити для заливки фундаменту, то рекомендується вибирати цемент не нижче марки М300, а то і М400. Цемент в паперових мішках не має поганої слави, тому його рекомендується використовувати. Дуже важлива вимога до цементу - купувати його за 1-2 тижні до початку будівництва, тому при тривалих термінах зберігання він починає тверднути і стає непридатним. Якщо ви все-таки купуєте цемент за тривалий термін до початку будівництва, його необхідно ретельно вкрити поліетиленовою плівкою, що б запобігти вплив вологого повітря на матеріал.

Якщо ви вирішили зробити не цементно-піщаний, а бетонний розчин своїми руками, то до нього необхідно додати ще одну важливу складову - щебінь. Призначення щебеню - ще один заповнювач розчину, який не тільки значно заощадить витрата цементу, але і зробить розчин більш міцним. До щебеню пред'являється наступна вимога - розміри часток повинні бути не занадто маленькі, але і не надто великі. Найбільш ідеальний варіант - частинки діаметром 2,5 - 3,5 див.

Так само в цементно-піщаний розчин рекомендується додавати різні допоміжні матеріали.

Приміром, що б зробити розчин більш еластичними, додають миючий засіб не дуже високої ціни.

Так само однією з популярних добавок у цементно-піщаний розчин для кладки стін є барвники. Їх призначення - зробити шов більш темним або світлим, за бажанням власника будівлі. В якості найбільш простий добавки застосовують сажу, але з нею необхідно бути обережним, тому що її надмірна кількість знижує міцність цементного розчину.

Це ми вам надали найбільш важливі вимоги до складових цементно-піщаного розчину, тепер перейдемо до того, які пропорції цементно-піщаного розчину є найбільш придатними.

Найбільш відповідні пропорції цементно-піщаного розчину

Що б цементно-піщаний розчин був міцним, необхідно правильно вибрати і розрахувати його пропорції. Для кладки стін необхідно створити марку цементно розчину М100. Для цього можна взяти цемент марки М400 і зробити пропорцію цементу з піском 1:4. Для створення інших марок розчин користуємося цим же методом, наприклад, що б отримати цементно-піщаний розчин марки М200, змішуємо 2 відра піску 1 відро цементу М400.

Слід зазначити, що створення міцного розчину (М300 - М350) не завжди є доцільним, оскільки це тягне за собою підвищену витрату цементу (а значить, і більш високі матеріальні витрати), а так само не забезпечить міцність на порядок вище.

Для кладки стін рекомендується використовувати готовий бетонний розчин марки М100-М150, для того що б залити фундамент використовують більш міцний розчин - не менше М300.

Також звертаємо вашу увагу на те, що найбільш вдалою пропорцією для дачних будівельних робіт є співвідношення цементу і піску 1:3.

Для чорнової кладки стін допускається додавати в розчин глину, яка додасть еластичності розчину і знизить витрати на будматеріали.

Як правильно зробити цементно-піщаний розчин своїми руками?

Перш за все, необхідно вибрати варіант замішування розчину - бетономішалкою або вручну, розглянемо обидва варіанти.

Ясна річ, що замішування розчину за допомогою бетономішалки помітно заощадить та здоров'я і сили і, звичайно ж, час будівництва. Єдина проблема полягає в тому, що будівництво саме по собі вимагає багато матеріальних витрат і не завжди залишаються гроші на те, що б придбати зовсім не дорогий але корисну бетономішалку. В цьому випадку ми вже надавали статтю про те, як легко і швидко зробити функціональну бетономішалку своїми руками.

Замешивание бетономешалкой

Замішування бетономішалкою

Отже, повернемося до процесу замішування бетономішалкою. Першим ділом заливаємо воду, не надто багато, але й не мало, приблизно 60-70% від загальної кількості води необхідно.
Далі у воду доливаємо близько 100 грамів миючого засобу і чекаємо, поки воно ретельно перемішається з водою (близько 2 хвилин).

Після цього додаємо половину кількості піску й весь необхідний для розчину цемент. Розчин повинен ретельно перемішатися, при необхідності в нього додається потроху вода.

Як тільки розчин стане однорідним, додаємо в нього залишився кількість піску і чекаємо, поки все перемішається.

Води необхідно додавати стільки, щоб в результаті вийшла консистенція рідкої сметани.

Слід зазначити, що занадто густий розчин буде незручний в роботі, власне як і дуже рідкісний. Тим більше, що в останньому випадку розчин втратить свої міцнісні властивості.

Тепер перейдемо до варіанту замішування цементно-піщаного розчину вручну. Для цього спочатку готуємо ємність, де будемо перемішувати (корито підійде).

Замешивание цементно-песчаного раствора своими руками

Замішування цементно-піщаного розчину своїми руками

Далі в корито засипаємо всю суху масу (цемент і пісок) і ретельно перемішуємо до однорідної консистенції. Після цього в суміш додається вода (потроху) і перемішують до утворення сметанною густоти.

Дуже важливий момент полягає в тому, що цементно-піщаний розчин швидко схоплюється, тому якщо ви будете працювати в поодинці, то замішуйте не більше 30 літрів розчину.

Так само слід звернути увагу на те, що в зимовий час воду необхідно трохи підігрівати, що розчин не так швидко схоплювався, інакше води замерзне, і міцність фундаменту якого кладки помітно знизиться.

У літній час навпаки, необхідно використовувати холодну воду (як з-під крана). Якщо буде занадто спекотно, залитий розчин необхідно по кілька разів на день намочувати вручну, інакше фундамент розтріснеться.

Це, власне, і все, що хотілося розповісти про те, як зробити цементно-піщаний розчин своїми руками. Сподіваємося, що стаття вам стала в нагоді, і бажаємо удачі в створенні дачних

споруд своїми руками!

Сподобалася стаття? Натисни на найкрасивішу кнопку! Будь першим!