Технологія створення стрічкового фундаменту своїми руками + відео урок від фахівців

Стрічковий фундамент є найбільш популярним видом фундаменту серед усіх існуючих. Він практичний і має найкраще співвідношення в критерії " ціна-якість". Звести стрічковий фундамент своїми руками зовсім не складно, головне знати технологію і речі, які робити не слід. Далі ми розглянемо детальну інструкцію по створенню стрічкового фундаменту своїми руками, а так само розглянемо переваги та недоліки даного виду фундаменту.
  • Стаття
  • Відео

Переваги і недоліки стрічкового фундаменту

Ленточный фундамент своими руками

Стрічковий фундамент своїми руками

Стрічковий фундамент являє собою монолітну смугу бетонного розчину, що проходить під всіма несучими і внутрішніми стінками будівлі або споруди. Застосовується стрічковий фундамент у наступних випадках:

  • Для споруд, які створюються з міцних, важких будматеріалів - цегли, шлакоблоку, бетону і т.д.
  • Для споруд, які мають важке перекриття
  • На місцевості, в якій переважає неоднорідний грунт
  • У тому випадку, коли плануванням будівлі передбачений підземний гараж, підвал або цокольний поверх

Стрічковий фундамент може сприймати високі навантаження, тому його часто використовують дачники для створення житлового будинку, літньої кухні, лазні, хозблоков, гаражів та інших основних садових будівель.

Переваги стрічкового фундаменту наступні:

  • Здатність витримувати високі навантаження ваги споруди
  • Простота створення фундаменту своїми руками
  • Високий термін служби фундаменту
  • Відмінність типів стрічкового фундаменту, які підійдуть під різний розмір гаманця
  • Спец техніка може не застосовуватися

Серед основних недоліків виділяють:

  • Висока трудомісткість робіт
  • Стрічковий фундамент не підходить під всі види грунту
  • Високий витрата матеріалів

Пристрій стрічкового фундаменту

Стрічковий фундамент може мати різну глибину. Якщо він будується для котеджу або іншого «важкого» будівлі, глибина фундаменту повинна становити більше глибини промерзання грунту на 20-30 см, такий фундамент ще називають заглибленим. Для дерев'яних будівель і внутрішніх стінок фундамент може бути в межах 60 см глибиною і даний вид фундаменту називається мелкозаглубленним.

Виды ленточного фундамента

Види стрічкового фундаменту

Стрічковий фундамент поділяється на кілька основних типів:

Монолітний, створюваний з арматурної перев'язки та бетонного розчину. Даний тип стрічкового фундаменту є найбільш міцним і довговічним, тому що не складається з конструктора, подібного на збірний стрічковий фундамент. Недолік монолітного стрічкового фундаменту це найвище матеріальні витрати на матеріали, а так само трудомісткість роботи по заливці фундаменту.

Збірний фундамент. Створюється з приготованих заводом бетонних блоків, які доставляються на місце будівництва будівлі. Блоки встановлюються в траншею щільно один до одного і на стиках замазують розчином, який служить для зміцнення фундаменту і гідроізоляції матеріалу. Збірний фундамент не рекомендується встановлювати на пучащих породах, тому що згодом буде можливий розрив стиків блоків, в результаті чого деформується весь фундамент (стане схожим на зигзаг) і вся конструкція може зруйнуватися. Ще один неприємний нюанс збірного фундаменту це підвищені матеріальні витрати на спец техніку: кран для опускання блоків. Серед переваг блоків виділяють підвищений темп створення фундаменту і скорочення матеріальних витрат на сировину (блоки дешевше ніж заливання розчину, до того ж блоки можна встановлювати з залишенням пустот, а це +20% до економії).

Як зробити бетонний розчин для стрічкового фундаменту?

Від бетонного розчину залежить якість, міцність і довговічність стрічкового фундаменту, а від самого стрічкового фундаменту залежить довговічність будівлі. Виходячи з цього, слід зазначити, що ні в якому разі не можна економити на бетонному розчині, а тим більше, укладати його недобросовісно. Власне через це рекомендується створювати фундамент своїми руками, тому що багато фірм намагаються більше заробити, використовуючи більш дешевий цемент, вириваючи менш глибоку траншею і т.д.

Основні складові бетонного розчину для будь-якого фундаменту це вода, цемент, щебінь і пісок. Так само можна використовувати різні добавки, наприклад, для прискорення схоплювання розчину.

Відразу необхідно зазначити, що складові бетонного розчину повинні так само бути якісними. Вода повинна бути чистою, без домішок. Цемент необхідно правильно вибирати: для легких конструкцій підійде М200, для капітальних споруд М300 і вище. Пісок повинен бути без глини, камінчиків і різного сміття. Краще всього використовувати річковий пісок, який додатково необхідно просіяти ситом. До щебеню немає особливих вимог, головне, що б його розмір був оптимальним - не надто великий, але і не надто дрібний.

Що стосується співвідношення піску/цементу/щебеню, необхідно дотримуватися наступній пропорції - 3/1/5. Виходячи з цього, слід зазначити, що щебеню повинно бути більше ніж піску (приблизно в 2 рази, допускається трохи менше), а води повинно бути більше цементу (60%).

Сам розчин рекомендується замішувати в бетономішалці, яку необхідно придбати до початку будівництва. Її ціна недорога, а існує ще і варіант створення своїми руками, причому досить простий.

Існує 3 особливості замішування бетонного розчину, які необхідно враховувати:

  • Якщо заливаєте фундамент в холодну погоду, воду необхідно підігріти, так розчин швидше схопиться
  • У спекотну погоду навпаки використовуйте холодну воду, інакше швидке схоплювання розчину може спричинити за собою утворення несприятливих тріщин
  • Так як раніше вже говорилося, що води повинно бути більше ніж цементу, необхідно враховувати, що мокрий пісок так само насичений певною кількістю води. Багато будівельників про це забуває і в результаті виходить дуже рідкий розчин.

З розчином розібралися, переходимо до інструкції по створенню стрічкового фундаменту своїми руками.

Технологія створення стрічкового фундаменту своїми руками

Технологія створення стрічкового фундаменту своїми руками не надто складна, але вимагає виконання кожного етапу сумлінно. Отже, перейдемо до справи:

  1. Створюємо креслення-схему майбутнього фундаменту з усіма точними розмірами. Підраховуємо необхідну кількість будматеріалів.
  2. Готуємо місцевість: прибираємо весь садовий сміття, вирівнюємо горби і ями, якщо це можливо. Розміри зачищеною території повинні перевищувати периметр фундаменту на 2-3 метра з кожного боку.
  3. Розмічаємо територію майбутнього фундаменту за допомогою кілочків і мотузки. Строго дотримуємося всі розміри і кути.
  4. Вириваємо траншею. Її ширина може бути різною. Якщо надалі буде цегляна стіна - не менше 50 см. Глибина траншеї визначається в залежності від виду будівлі і наявності майбутнього гаража або льоху під землею. Якщо така споруда буде присутній, фундамент стіною послужить для нього, тому його потрібно буде робити високим. Траншею можна рити як власноруч - лопатою, так і спец технікою - міні-ескалатором.
  5. Як тільки траншея буде викопана, ретельно утрамбовується дно і створюємо дренажний шар. Його необхідно створювати з піску (10 см товщина шару) і щебеню (теж 10 см). Спочатку засипаємо пісок, заливаємо водою і ретельно утрамбовується і вирівнюємо. Далі таким же чином створюємо подушку з щебеню.
  6. Після того, як дренажний шар буде створений, переходимо до гідроізоляції. Для цього рекомендується використовувати руберойд. Так само руберойдом необхідно застелити стіни траншеї, що б не допустити пробудження грунту на фундамент.
  7. Переходимо до поступового заливці фундаменту. Перший шар (близько 10 см) заливаємо на дренажний шар з гідроізоляцією. Чекаємо поки розчин схопитися. Цей перший шар бетону, по суті, так само є гідроізоляцією підстилаючої грунту.
  8. Далі збираємо опалубку, яка служить для створення стрічкового фундаменту. Ширина опалубки по внутрішніх стін і буде визначати ширину фундаменту. Для створення опалубки вибирають застругані з одного боку дошки (внутрішньої), шириною 3-5 см Для того, що б опалубку не розчавило дією розчину і ґрунту, створюють спеціальні розпірки. Висота опалубки над земною поверхнею повинна становити не менше 30 см - висотка цоколя.

    Опалубка для фундамента

    Опалубка для фундаменту

  9. У створену опалубку укладають арматуру. Прути розташовують горизонтально і вертикально по всьому периметру фундаменту. Арматура скріплюється між собою дротом або прихоплюється зварюванням. Крок між вертикальними прутами арматури повинен бути не менше 10 см і не більше 25 див. Призначення арматури - підвищення міцності конструкції.
  10. В опалубку заливаємо бетонний розчин. Робити це потрібно правильно. Розчин заливається шарами, кожен з яких не більше 20 див. Після кожної заливки, бетонний розчин утрамбовується, його пробивають металевим прутом в різних місцях і додатково простукують по зовнішніх стінах опалубки. Дані заходи необхідно для того, що б прибрати повітря, який може утворюватися в залитому розчині.
  11. Коли стрічковий фундамент буде повністю залитий, залишаємо його до повного схоплювання розчину. Опалубку рекомендується знімати через тиждень після заливки.
  12. Після зняття опалубки, зовнішні стіни стрічкового фундаменту необхідно захистити гідроізоляційним шаром. Для цього фундамент обмазується бітумною мастикою, володіє хорошими властивостями, що клеять, і поверх мастики накладаються листи руберойду.
  13. Після того, як листи надійно приклеїти до фундаменту, необхідно провести фінішне дія - зворотну засипку, яка полягає в тому, що простір між грунтом і фундаментом засипається піщаним шаром, який змочується і утрамбовується. На цьому, завершальному етапі необхідно стежити за тим, що б випадково не зірвати шар гідроізоляції!

Ось ще кілька наочних відео-уроків по створенню стрічкового фундаменту:

Створюємо стрічковий фундамент за 30 днів
YouTube Трейлер
Технологія створення стрічкового фундаменту своїми руками
YouTube Трейлер

Ось власне і вся технологія створення монолітного стрічково фундаменту своїми руками. Якщо ви зробите дані кроки ретельно, і не заощадивши на будматеріалах, фундамент зможе прослужити вам більше півстоліття! Не забувайте про те, що ремонт фундаменту це досить трудомісткий процес і до того ж материалозатратный, пам'ятайте про те, що скупий платить двічі!

Бажаємо вам удачі в створенні садових будівель своїми руками!

Створюємо стрічковий фундамент за 30 днів
YouTube Трейлер
Технологія створення стрічкового фундаменту своїми руками
YouTube Трейлер
Сподобалася стаття? Натисни на найкрасивішу кнопку! Будь першим!