Як вибрати вагонку для лазні - огляд пиломатеріалів для обробки парилки

Традиційна російська лазня славитися своєю дерев'яною обробкою як зсередини, так і зовні. Якщо лазня виготовлена зі зрубу, зовні не потрібно додатково обробляти облицювальним матеріалом. Що стосується внутрішніх стін, то часто в лазні здійснюють додаткову гідро-, тепло - та пароізоляцію, які потрібно приховати від очей відвідувачів лазні. Саме у цих цілях застосовують вагонку, яка може не тільки прикрити всі недоліки і прогалини будівництва лазні, але і збагатити кисень у приміщенні лікувальним деревним ароматом!

  • Стаття
  • Відео

Переваги вагонки для обшивки лазні

Лучшая вагонка для бани - без сучка и трещинки

Краща вагонка для лазні - без сучка і тріщини

Вагонка являє собою профільовану дошку обрізну, має пази для швидкого кріплення матеріалу між собою. Перевага вагонки полягає в тому, що матеріал екологічно чистий, довговічний, має лікувальні властивості і легко кріпиться до заздалегідь підготовленої решетуванні.

На сьогоднішній день будівельні ринки пропонують безліч видів вагонки, різною по сорту деревини, якості і виду профілю. Далі ми більш детально розглянемо поради з вибору кращої вагонка для лазні.

Як вибрати вагонку для лазні

Відео-урок вибору вагонка для лазні
YouTube Трейлер

Сорт деревини

Отделка бани вагонкой

Обробка лазні вагонкою

Відразу слід зазначити, що деревина для вагонки повинна бути не занадто щільною. Чим щільніше матеріал, тим швидше він буде нагріватися, а це може призвести до опіків при відпочинку в парильні.

Вагонку для обробки лазні найчастіше виготовляють із таких сортів деревини (відразу ж розглянемо переваги кожного виду):

  • Липа. Цілющі властивості липи знали ще наші прадіди. Липова вагонка виділяє приємний лікувальний аромат, прикрашає інтер'єр лазні своїм світлим відтінком і практично не хворіє. До того ж, ціна липової вагонки не надто велика, її може придбати кожен дачник.
  • Осика. Даний сорт деревини є найбільш дешевим матеріалом для вагонки. З-за цього вагонка буде частіше піддаватися захворювань і може потемніти. Незважаючи на це осикова вагонка практично не виділяє смоли при нагріванні й прикрашає баню біло-жовтим кольором.
  • Вільха. Вагонка з вільхи має досить високу ціну, порівняно з іншими сортами деревини, що викликано високою довговічністю матеріалу, лікувальними властивостями (нормалізує кровообіг) і приємним світлим відтінком.
  • Кедр. Не можна не сказати про кедрової вагонці. Цінителі справжньої російської лазні застосовують кедрову вагонку, тому матеріал при нагріванні виділяє розслаблюючі ефірні масла. Крім цього кедр славитися своєю довговічністю і високою стійкістю до захворювань. Канадський кедр має найбільш високу ціну, тому насолодитися всіма достоїнствами матеріалу може далеко не кожен.
  • Модрина. Своєю популярністю модрина може поступитися лише липі. Вагонка з модрини широко використовується банщиками, тому високоміцний матеріал, має низьку теплопровідність і не пошкоджується грибковими захворюваннями. Так само модрина славиться своїм приємним світлим відтінком.
  • Сосна. Соснова вагонка так само ставитися до бюджетного варіанту. Вагонка з сосни дешевше, ніж з модрини практично в 4 рази. З переваг вагонки соснової виділяють її приємний аромат. Недоліком даного матеріалу є виділення смоли при нагріванні, тому парилку в лазні обробити соснової вагонкою не можна, оскільки це призведе до опіків при першому ж відпочинку.
  • Ялина. Смерекова вагонка має аналогічні соснового варіанту переваги і недоліки.

Серед перелічених сортів, кращої вагонкою для лазні вважається липова вагонка, кедрова і з модрини!

Клас вагонки

Як тільки ви визначитеся з сортом деревини, переходимо до більш простому, але не менш важливого вибору - класу вагонки. На сьогоднішній день існує чотири основних класу вагонки: «Екстра «А», «В» і «С». Найбільш дорогий і престижний клас «Екстра», відповідно неякісна вагонка відноситься до класу «С».

Вагонка для обшивки лазні класу «Екстра» не має дефектів. Матеріал повністю однорідний, колір по всій довжині дошки не змінюється. «Екстра» класу вагонки має найбільш високу вартість, тому далеко не кожен дачник може дозволити собі таку розкіш.

Вагонка класу «А» так само є дорогим матеріалом, але її найчастіше використовують дачники. Це пов'язано з тим, що дошка для обшивки не має значних дефектів, але в той же час ціна матеріалу більш помірна. В вагонки класу «А» може бути присутня невелика кількість сучків (не більше одного на 1,5 метра довжини дошки).

Вагонка класу «В» має погану якість, але все ж використовується для обробки лазні. Клас «В» свідчить про те, що дошка може мати значні дефекти, які виражені не тільки сучками, але і невеликою різницею в кольорі дошки по всій довжині.

Вагонка класу «С», як ви розумієте, має найгірші декоративні та міцнісні властивості. Фахівці не рекомендують використовувати вагонку класу «С» для обробки лазні, тому що в даному випадку ні про яку прикрасу приміщення не може бути й мови.

Звертаємо вашу увагу на те, що сучки швидше нагріваються і довше залишаються нагрітими. Тому при обшивці стін рекомендується використовувати вагонку з меншою кількістю сучків, інакше опіків вам не уникнути!

Вид профілю

Существующие виды профиля вагонки для бани

Існуючі види профілю вагонка для лазні

Найбільш популярними видами профілів є наступні:

  • Євровагонка
  • Софт-лайн
  • Шип-паз по довжині
  • Шип-паз і фаска по довжині
  • Штиль

Відмінність видів між собою полягає у формі профілю і якості пиломатеріалу. Звертаємо вашу увагу на те, що вагонка повинна мати глибокі цілісні пази і спеціальні канавки для відведення конденсату.

Кращою вагонкою для лазні є євровагонка, тому що вона включає в себе і хороша якість матеріалу, і відносно помірну ціну.

Вартість вагонка для лазні

Цены на вагонку

Ціни на вагонку

Ціна на вагонку для обробки лазні може глобально відрізнятися в залежності від класу і сорту деревини.

Найбільш дешевим варіантом є соснова вагонка класу «С», ціна якої становить 120 рублів за м2. Цей же сорт деревини класу «В» коштуватиме 190 рублів/ м2, а класу «А» трохи більше двохсот рублів за м2. Екстра клас липової вагонки може сягати аж 600-900 рублів за м2(в залежності від виду профілю).

Вагонка з хвої дорожча, але все ж ціни на пиломатеріал помірні:

  • Клас «С» від 165 рублів/ м2
  • Клас «В» від 195 рублів/ м2
  • Клас «А» від 240 рублів/ м2

Ціни на модрину починаються від 600 рублів за м2 (клас «В») і доходять позначки 1300 рублів за м2 («Екстра» клас).

Вагонка дубова має ціну близько 1500 рублів за м2, а вагонка з абаша коштує приблизно 1100 рублів/ м2.

Ось і все, що хотілося розповісти вам про те, як правильно вибрати вагонку для обшивки лазні! Знайте, що обробка лазні вагонкою є настільки трудомістким матеріалом, як і вибір самого матеріалу, тому до всього треба ставитися з надзвичайною уважністю!

Відео-урок вибору вагонка для лазні

YouTube Трейлер 

Сподобалася стаття? Натисни на найкрасивішу кнопку! Будь першим!