Як самостійно обшити лазню вагонкою?

Найбільш популярним матеріалом для обробки лазні є дошка вагонка. Це не дивно, тому даний пиломатеріал є екологічно чистим, міцним, довговічним і недорогим! Ми вже говорили про те, як правильно вибрати вагонку своїми руками, тепер приділимо увагу наступного етапу - самостійної обробки лазні вагонкою. Цей захід не дуже складний, складається з підготовчих робіт і основного процесу. Зараз ми детально розглянемо способи обшива лазні вагонкою!

  • Стаття
  • Відео

Способи обшивки вагонкою лазні

Обшивка бани вагонкой

Обшивка вагонкою лазні

На сьогоднішній день фахівці використовують чотири способи обшивки лазні вагонкою. Кожен спосіб має свої переваги та недоліки, про які ми поговоримо детальніше!

Спосіб №1 - Кріплення за допомогою кляймера

Кляймер являє собою спеціальний металевий затискач, який одягається на вагонку і фіксується до стіни, тим самим надійно закріплюючи обробний матеріал. Кріплення вагонки з допомогою кляймера є найбільш популярним і простим, до того ж процес монтажу вагонки в даному випадку займає зовсім небагато часу. Однією з головних переваг даного способу кріплення вагонки є простота демонтажу пошкодженої дошки.

Єдина вимога, що пред'являється до кляймеру - скоба повинна бути оцинкованої, тому парилка має підвищену вологість і звичайні металеві кляймери швидко поржавіє. Виходячи з цього, фахівці рекомендують вибирати не тільки кляймери оцинковані, але і інші кріпильні матеріали: цвяхи, саморізи і т.д.

Процес кріплення вагонки з допомогою кляймера виглядає наступним чином: кляймер одягається на пиломатеріал, притискається до решетування і фіксується врівень брус саморізом. Після цього підбирається нова дошка і процес повторюється.

Спосіб №2 - Косе вбивання цвяха

 Косое вбивание гвоздя

Косий вбивання цвяха

Даний спосіб не рекомендується застосовувати при обробці лазні вагонкою, бо дошка може легко розколотися, причому по всій кімнаті таких шлюбів буде декілька, в залежності від того, наскільки якісний пиломатеріал і наскільки добре ви володієте навичками роботи по дереву.

Сутність способу така: вагонка притуляється до решетування і з допомогою цвяха, який направляється накось в паз, надійно фіксується до решетування. Що б капелюшок цвяха не виступала і повністю зайшла урівень, крім молотка рекомендується використовувати добійник.

Звертаємо вашу увагу на те, що по всій довжині вагонки таких цвяхів треба вбити не менше 6 штук (якщо дошка довжиною 2,5 метри) і навряд чи ви зможете без шлюбу прификсировать дошку до решетування, а найменші тріщини і відколи призведуть до скорочення довговічності матеріалу.

Незважаючи на всі недоліки даного способу, багато дачники активно використовують саме його, сподіваючись на безпроблемну обшивку лазні вагонкою.

Спосіб №3 - Пряме вбивання цвяха в шип

Прямое вбивание гвоздя в шип

Пряме вбивання цвяха в шип

Даний спосіб так само не рекомендується використовувати із-за того, що вбивання цвяха може спровокувати появу тріщин і сколів. Пряме вбивання цвяха в шип є більш безпечним способом обробки лазні вагонкою своїми руками. Слід зазначити, що не будь-який вид вагонки підійде за своїми характеристиками для даного способу кріплення. Необхідно що б шип був глибоким і товстим, тому пряме вбивання цвяха в шип рекомендується використовувати в тому випадку, якщо у вас профіль вагонки це «Євровагонка» або «Софт-лайн».

Процес кріплення має наступний вигляд: вагонка притискається до решетування і кріпиться оцинкованим цвяхом урівень. Що б капелюшок не виступала з дошки її так само рекомендується поглибити за допомогою добойника.

Спосіб №4 - Наскрізний спосіб кріплення вагонки

Сквозной способ крепления вагонки

Наскрізний спосіб кріплення вагонки

Наскрізний спосіб кріплення вагонки використовують для обробки полиць в лазні. Фахівці рекомендують уникати даного способу кріплення вагонки, тому що незважаючи на надійність з'єднання, залишається отвір у дошці, яка несприятливо впливає на інтер'єр лазні. Дані отвори намагаються приховати дерев'яним штифтом, але це не рятує, тому що з плином часу пробка всихає, і отвори знову з'являються.

Що б закріпити вагонку до решетування, необхідно притулити її до рейки, засвердлити отвір під саморіз (глибина отвору повинна становити половину довжини самореза), після чого гвинт до упору вкрутити в рейку.

Варіанти розташування вагонки

Крім способів кріплення вагонки існує ще одна важлива деталь - варіанти розташування вагонки. Найчастіше дошки фіксують до решетування горизонтально, вертикально і діагонально. У кожному разі решетування повинна встановлюватися перпендикулярно розташуванню дошки. Приміром, якщо вагонка буде нашиваться горизонтально, обрешітку необхідно монтувати вертикально.

Варианты расположения вагонки

Варіанти розташування вагонки

Фахівці рекомендують використовувати комбінацію розташування вагонки, що б додати інтер'єру лазні більш незвичайний вигляд.

Про те, як вагонка може розташовуватися і кріпитися ми поговорили, тепер перейдемо до самої технології обробки лазні вагонкою.

Технологія обробки лазні вагонкою

Як ми вже говорили, технологія обробки лазні вагонкою не представляє нічого складного. Все що потрібно це підготувати стіни до обшивки, набити каркас, утеплити стіни і зашити вагонкою. Детально розглянемо кожен з етапів.

Підготовчі роботи

Під час підготовчих робіт необхідно підбити кошторис на матеріали, придбати всі необхідні оздоблювальні та кріпильні матеріали та провести комунікації по стіні.

Що стосується останнього, поговоримо про це трохи детальніше. Кожне приміщення лазні має освітлювальні прилади. Хоча деякі спеціалісти рекомендують створювати відкриту електропроводку в лазні, багатьом дачникам за душі прихована електропроводка, яка не погіршує зовнішній вигляд приміщення. Саме тому всі дроти, а так само труби водопостачання (якщо такі є) необхідно заховати за обшивкою, завчасно прификсировав їх до стіни.

Так само під час підготовчих робіт рекомендується вирівняти стіни, якщо існують явні нерівності (вибоїни, тріщини, горбики).

Ну і останній захід на даному етапі - помістити закуплену вагонку в приміщення лазні. Протягом 1-2 днів вагонка повинна полежати в приміщенні, що б звикнути до мікроклімату лазні.

Монтаж обрешітки

Як тільки будуть вирівняні стіни, а всі комунікації прификсированы до стіни, переходимо до монтажу обрешітки. Для цього рекомендується використовувати брус, перетином 50*20 мм і металеві підвіски, які прийнято називати «пэшками». Першим ділом розмічаємо місця кріплення підвісок до стіни. Решетування повинна фіксуватися строго вертикально або горизонтально), тому при її установці необхідно користуватися будівельним рівнем і схилом. Крок установки підвісів не повинен перевищувати 40 см, інакше конструкція буде не достатньо міцною. Підвіси фіксуємо до стіни за допомогою дюбелів, а брус до підвісів саморізами.

Звертаємо вашу увагу на те, що бруски обрешітки необхідно завчасно розкрити антисептичними засобами, які запобігають гниття матеріалу.

Більш докладно ознайомитися з процесом і схемою решетування ви можете на наступних фото-прикладах:

Утеплення та пароізоляція стін

Перед тим, як кріпити вагонку до решетування, потрібно виконати ще одне, дуже важливе для лазні захід - паро - і теплоізоляцію кімнати. Ми вже говорили про те, як правильно здійснити утеплення і гідроізоляцію лазні своїми руками, так що можете ознайомитися з даними статтями, де докладно розглянуті дані заходи.

Що б ви коротко представили весь процес, розглянемо найбільш важливі нюанси.

Для утеплення лазні рекомендується використовувати базальтову вату: вона не горить, довговічна і має хороші теплоізоляційні властивості. Матеріал укладається між брусками обрешетування і фіксується пароізоляційним матеріалом.

Утепление бани базальтовой ватой

Утеплення лазні базальтової ватою

Для пароізоляції стін у лазні рекомендується використовувати фольгований матеріал. Він має гарні гідроізоляційні властивості і легко кріпиться до решетування з допомогою будівельного степплера. Стики фольги ізолюються спеціальним будівельним скотчем і все, пароізоляція лазні готова!

Пароизоляция бани фольгой

Пароізоляція лазні фольгою

Обшивка вагонкою лазні

Ну ось ми і підійшли до найголовнішого процесу - обшивці лазні вагонкою. Утеплені і ретельне заізольовані стіни готові до того, що б їх обшили декоративними дошками. ВИ вже знаєте способи кріплення вагонки до решетування, а так само варіанти розташування дощок. Тепер по своєму смаку кріпимо дошки до брусків і можемо насолоджуватися відпочинком у бані!

Звертаємо вашу увагу на те, що дошки повинні впритул підбиватися один до одного, що б не було швів і зазорів, інакше тепло буде швидко йти з парильні, а сам інтер'єр кімнати буде бажати кращого!

Рекомендується після обробки лазні вагонкою нанести на дошки віск або інший масляний склад, який захистить матеріал від вологи і додасть йому більш декоративний вигляд (відблиск).

Ось і все, що ми хотіли розповісти вам про те, як правильно здійснити обшивши лазні вагонкою! Більш докладно ви можете ознайомитися з даним заходом на цьому відео уроці:

Обробка лазні вагонкою
YouTube Трейлер

Рекомендуємо так само ознайомитися зі статтею: конопатка зрубу своїми руками!

Обробка лазні вагонкою

YouTube Трейлер 

Сподобалася стаття? Натисни на найкрасивішу кнопку! Будь першим!