Як вибрати і встановити вікна в лазню?

Вікна в лазні використовуються не лише для створення природного освітлення, але і для вентиляції приміщення. Необхідно що б вікна були встановлені не тільки в кімнаті відпочинку, але і в передбаннику і мийному відділенні. За бажанням вікна встановлюються навіть в парильні, але це вже не обов'язково. Далі ми розповімо вам, які вікна необхідно вибирати для установки в лазні. Так само надамо вам поради по самостійній установці вікон!

Дерев'яні вікна в лазню

Деревянные окна в баню

Дерев'яні вікна в лазню

Будівництво лазні бере свої коріння ще за кілька століть до сьогоднішнього часу. Раніше не було пластикових вікон, тому зазвичай вікна в баню робили з дерева. Перевага дерев'яних вікон в баню полягає в наступному:

  • Поєднуються з традиційною банею зі зрубу
  • Більш дешеві

Недоліком дерев'яних вікон є слабка герметичність, невеликий термін служби і деформація в результаті усадки лазні. Саме тому установка дерев'яних вікон в баню стала менш популярною, ніж пластикових вікон.

Пластикові вікна в лазню

Більш сучасним видом вікон, і не лише для лазні, є пластикові вікна. Вони набагато простіше встановлюються, практично не вимагають догляду і служать понад 10 років.

Переваги пластикових вікон в баню наступні:

  • Володіють більш високою герметичністю, тепло - і звукоізоляцією
  • Мають високу міцність, тому менше піддаються різним деформаціям
  • Морозостійкі
  • Довговічні
  • Підвищена вологість не приносить їм шкоди (що особливо добре для лазні)

Недоліки пластикових вікон не такі вже й значні, і полягають тільки в більш високій ціні і не поєднанні зі зрубом (хоча цей спірний момент, існують навіть пластикові вікна кольором «під дерево»).

Так само слід приділити увагу якості пластикових вікон. Ні в якому разі не вибирайте для лазні пластикові вікна економ-класу, зараз ми пояснимо чому.

Пластикові вікна економ-класу є здешевленим варіантом пластикових вікон. З-за своєї низької вартості даний вид вікон має ряд недоліків, а саме:

  • Пластиковий короб вікон більш тонкий, що призводить до руйнування вікон при найменших деформацій і механічних пошкодженнях.
  • Кутові з'єднання вікон, знову-таки з-за невеликої товщини стінок, часто піддаються викривленню.
  • Морозостійкість і теплоізоляційні властивості пластикових вікон економ-класу набагато нижче
  • Термін експлуатації дешевих пластикових вікон для лазні набагато нижче

Як ви бачите, пошкодувавши гроші на стандартні пластикові вікна, ви отримаєте натомість проблематичні вікна, які потрібно замінити через 2-3 сезони, що підтвердить відому приказку «скупий платить двічі».

Розміри вікон в лазні

Розміри вікон в лазні впливають на весь інтер'єр лазні, а так само на якість теплоізоляції. Безумовно, чим більше вікна, тим сильніше треба опалювати приміщення, тому що теплопровідність тонкого скла набагато вище, ніж теплопровідність 15-сантиметрового зрубу. Виходячи з цього, вікна повинні добре пропускати світло, але в той же час мати невеликі розміри.

Найбільш оптимальними розмірами вікон в лазні є 40*60 см або 60*70 див. Вікна в парилці і мийному відділенні необхідно робити ще менше, причому по можливості обладнати фіранками від зайвих очей.

Слід зазначити, що висота установки вікон повинна бути приблизно 1 метр від підлоги.

Установка вікон в лазні своїми руками

Установка окон в бане

Установка вікон в лазні

Звертаємо вашу увагу на те, що лазня може бути виготовлена зі зрубу, або цегли (піноблоки). Від того, який матеріал використовувався для зведення лазні, залежить технологія установки не тільки вікна, але і дверей в баню. Розглянемо обидва варіанти.

Установка вікон в лазні з цегли (піноблоку)

Якщо лазня виготовлена з цегли, проблем з установкою вікон виникнути не повинно, тому що процес усадки лазні практично відсутня, а значить, відразу встановлені вікна з часом не деформуються. В цьому випадку рекомендується встановлювати пластикові вікна відразу ж зі склопакетом.

Якщо ви вирішили встановлювати дерев'яні вікна, то для цегляної лазні процес їх установки так само полегшитися, бо коробка вікна може бути беспазовой.

Установка вікон в дерев'яній лазні

Установка вікон в дерев'яній лазні є більш трудомістким процесом. Це пов'язано з тим, що зрубу необхідно усесть після зведення (на це йде близько 1 року). Якщо вікна відразу ж встановити наглухо зі склопакетами, то за сезон вони деформуються під вагою вінців лазні. Саме тому установка вікон в дерев'яній лазні відрізняється.

Існують наступні нюанси установки вікон в лазні зі зрубу:

  • При установці дерев'яних вікон короб фіксується на спеціальні рейки, під які у віконному отворі створюються отвори. Рейки дозволяють безперешкодно відбуватися усадки зрубу, що б віконний короб при цьому не деформувався.
  • Вікно разом з коробом повинно бути менше, ніж сам віконний отвір, т.к. потрібно залишити зверху зазор близько 10 см, що б воно не деформувалося при усадці.
  • Всі технологічні зазори потрібно утеплити на час усадки зрубу, додатково зашивши обналичниками.
  • При установці дерев'яних вікон короб збирається за принципом кріплення «шип-паз»

Ось і все, що ви повинні знати про встановлення вікон в баню, а так само про переваги і недоліки різних видів вікон! Наостанок слід зазначити, що якщо ви володієте навичками роботи по дереву, вікна в лазню можна зробити своїми руками, але тільки в цьому випадку вам потрібно буде трохи напружитися!

Сподобалася стаття? Натисни на найкрасивішу кнопку! Будь першим!