Поради з будівництва печі для лазні своїми руками

Купівля готової печі для лазні далеко не кожному по кишені, саме тому найчастіше піч для лазні роблять своїми руками. Нерідко саморобну піч доводиться переробляти, з-за неправильної конструкції, недотримання техніки безпеки або не придатного матеріалу. Що б ви не допустили помилок при створенні печі для лазні, далі ми надамо вам основні рекомендації і поради, що дозволяють правильно зробити піч своїми руками!

Вибір печі для лазні

Выбор печи для бани

Вибір печі для лазні

Готова піч

Готовые печи для бани

Готові печі для лазні

Насамперед, ви повинні визначитися з вибором печі для лазні. Якщо у вас є зайві гроші, краще буде купити готову дров'яну, газову чи електричну піч, тому в даному випадку обладнання буде відповідати всім нормам безпеки і при правильному підборі потужності, лазнею можна буде користуватися через 2-3 години після роботи обладнання.

Дров'яну піч для лазні рекомендується використовувати у наступних випадках:

  • Парилка має великий обсяг
  • Ви цінитель традиційної російської лазні
  • У вас є джерело заготівлі дров
  • Лазнею буду часто користуватися

Електричну піч раціонально використовувати при наступних умовах:

Газову піч для лазні рекомендується встановлювати якщо:

  • До ділянки підведена газова магістраль
  • Лазнею часто користуватися
  • Газову піч для лазні доцільно використовувати в банних центрах, оскільки вона найбільш економічна

Саморобна піч

При виборі матеріалу для виготовлення саморобної печі для лазні, найбільш часто зупиняються на металевій та цегляної конструкції.

Цегляна піч

Кирпичная самодельная печь

Цегляна саморобна піч

Цегляна саморобна піч для бані на дровах є класикою жанру. По-перше, даний вид печі ідеально доповнить інтер'єр російської лазні. По-друге, баня буде здатна прогріти навіть більшу парилку. По-третє, цегляна піч для лазні прослужить не один десяток років!

Недоліком цегляної печі для лазні є складність робіт з виготовлення печі, а так само високі матеріальні витрати на придбання будматеріалів та оплату роботи фахівця-пічника (що буває найчастіше).

Металева піч

Металлическая печь для бани

Металева піч для лазні

Якщо у вас є зварювальний апарат, і ви вмієте ним користуватися, то рекомендується облаштувати лазню саморобної металевої піччю. Її перевага полягає в тому, що процес виготовлення і установки печі не займе багато часу, а тим більше грошей. Саморобна металева піч для лазні так само буде працювати на дровах, причому нагрівати парилку вона здатна не набагато гірше, ніж цегляна піч! Звертаємо вашу увагу на те, що металева піч для лазні є більш герметичною і повністю ізолює приміщення від поширення чадного газу.

Основні вимоги до роботи і розміщення печі для лазні

Конструкция банной печи

Конструкція банної печі

Спочатку поговоримо про те, які вимоги пред'являються до роботи печі для лазні (неважливо покупної або саморобною):

  1. Піч для лазні повинна мати високий ККД
  2. Спалювання палива (якщо піч на твердому паливі) має відбуватися рівномірно
  3. Піч повинна бути повністю герметична (і топка і димар), що б отруйний дим не потрапляв у приміщення
  4. Камені на печі повинні добре прогріватися для того, що б їх можна було поливати і створювалося досить багато пари
  5. Піч для лазні повинна забезпечувати температуру в парильні не менше 80 градусів у верхній частині і 45 градусів в зоні нижче колін.
  6. Піч для лазні повинна швидко прогрівати парилку (не довше ніж за 2-3 години)

Що стосується вимог до розміщення банної печі, то для її безпечного використання необхідно враховувати наступні моменти:

  1. Під піччю обов'язково повинен бути окремий фундамент
  2. Дерев'яне оздоблення приміщення поруч з піччю необхідно обробити антисептиком, а ще краще, обшити сталевими металевими листами, для захисту від самозаймання
  3. Всі металеві елементи печі, які будуть нагріватися, не повинні стикатися з легкозаймистими предметами (дерев'яні полиць, пластикова обшивка і т.д.)
  4. Конструкція печі повинна бути повністю герметична, без тріщин і зазорів
  5. Висота зольника над підлогою повинна становити не менше 15 см
  6. Висота дна димооборотов над підлогою повинна становити близько 25 см
  7. Навколо печі рекомендується зашити підлогу металевим листом

    Пол, защищенный листом металла

    Підлога, захищений листом металу

  8. Відстань від верхньої кромки печі до стелі не повинно бути менше ніж 0,5 метра
  9. Встановлювати піч рекомендується поряд з дверима, що б не носити дрова з усього передбанника. Звертаємо вашу увагу на те, що топка повинна знаходитися саме у передбаннику, а не парильні, оскільки постійне відкриття дверей в парилку буде випускати з неї тепло

Поради щодо створення печі своїми руками

Якщо ви зважилися самостійно зробити піч для лазні, рекомендуємо вам враховувати поради, які надали досвідчені пічники:

  1. Перед тим як створювати піч-кам'янку своїми руками, ознайомтеся з існуючими проектами печей і виберіть підходящу для вас конструкцію з певним набором функцій печі (підігрів води в баку, вид кам'янки, місце розташування топки і т.д.)
  2. Глибина фундаменту для банної печі повинна бути нижче рівня промерзання грунту
  3. Фундамент повинен бути на 5 см ширше самої печі (з кожної сторони)
  4. Здійсніть якісну гідроізоляцію фундаменту руберойдом, тому найчастіше піч починає руйнуватися знизу з-за впливу вологи

    Гидроизоляция печи в бане рубероидом

    Гідроізоляція печі в лазні руберойдом

  5. В дров'яної печі є топливник, обов'язково встановіть в ньому колосники, які будуть просіяти золу в спеціальну технологічну секцію печі - зольник. Між підставою топливника і зольника повинно бути не менше 30 см, причому стінки повинні бути у вигляді укосів, звужуються до низу (це дозволить золі мимовільно скочуватися в зольник). Ще одна перевага зольника - поліпшення горіння палива, що сприяє більш швидкому нагріванню парилки.

    Топливник и зольник в печи

    Топливник і зольник в печі

  6. При створенні димоходу, обов'язково встановіть в витяжній трубі спеціальну засувку - шибер, яка дозволить регулювати інтенсивність тяги.

    Шибер для дымохода

    Шибер для димоходу

  7. Вибираючи камені в парилку, віддавайте перевагу округлим цілим камінчиках, розміром з чоловічий кулак. Про інші нюанси вибору каменів читайте в цій статті.
  8. Раніше популярним елементом конструкції печі в лазні був водонагрівальний бак, в який заливається вода і нагрівається при горінні дров у печі. На сьогоднішній день нагрівальний бак все рідше використовують, тому що він сприяє виділенню зайвої пари в парильні. Заміною пічного баку став економічний водогрійний котел.

    Кладка печи с баком

    Кладка печі з баком

  9. Піч для лазні може бути як з відкритою кам'янкою, так і з закритою. У першому випадку парилка швидше прогрівається, але в той же час і швидше остигає при поливі каменів водою. Закрита кам'янка довше тримає тепло, але її необхідно більше часу топити для обігріву парилки, причому дров витрачається на порядок більше. Якщо лазнею ви буде користуватися не часто, рекомендується віддавати перевагу закритій кам'янці.

Матеріали для кладки печі в лазні

Для створення печі в лазні своїми руками необхідно правильно вибирати будматеріали, тому що конструкція повинна витримувати високі температури.

Що б звести фундамент під піч у лазні, рекомендується використовувати перепалений цегла.

Для кладки печі фахівці радять використовувати рожевий недопалену і червоний обпалена цегла.

Розчин для кладки печі в лазні повинен бути глиняним, причому глина повинна бути термостійкою. У цьому випадку рекомендується використовувати шамотну глину.

Якщо ви не знаєте, як правильно замішувати розчин, і в яких співвідношеннях повинні бути пісок, глина, сіль та інші складові, то рекомендується купувати готові суміші, вони продаються в будь-якому будівельному магазині!

Ось і все, що хотілося розповісти вам про створення печі для лазні своїми руками! Рекомендуємо так само ознайомитися зі статтею: гідроізоляція лазні своїми руками!

Сподобалася стаття? Натисни на найкрасивішу кнопку! Будь першим!