- Стаття
- Відео
Як самостійно зробити шлакоблок?
Шлакоблок являє собою суміш бетонного розчину з наповнювачем. В якості наповнювача можуть виступати дрібний гравій, керамзитова крихта, щебінь, шлак і навіть цегляний бій. Шлакоблок можна виготовити самому, а можна придбати вже готовий виріб. В останньому випадку габарити шлакоблоку становлять 390*190*188 мм, Якщо самостійно робити шлакоблок, розміри можуть бути коханими, тому іноді даний захід є більш кращим.
Для того, що б зробити шлакоблок своїми руками потрібно вібростіл і спеціальна форма.
Форма може бути виготовлена з дощок або металевих листів. Як перший, так і другий варіант є хорошим, все залежить тільки від ваших уподобань. Бажано створювати формочку розбірний, а не монолітної, що б процес витягування готового шлакоблоку був більш простим.
Що стосується вібростолу, якщо ви збираєтеся робити велику баню, а надалі плануєте та інші садові споруди виготовляти з шлакоблоку, рекомендується купувати готовий вібростіл. Так само можна зробити вібростіл своїми руками, використовуючи асинхронний двигун, 4 пружини і товстий лист фанери, але в даному випадку ефективність виробу може бути недостатньою.
Можна також виготовляти шлакоблоки без застосування вібростолу, але в цьому випадку їх щільність, а відповідно і міцність буде нижче.
Отже, співвідношення матеріалів в суміші для виготовлення шлакоблоків має бути наступним:
- 7 частин наповнювача
- 2 частини дрібного гравію
- 2 частини грубозернистого керамзитового піску
- 1,5 частини цементу (необхідно використовувати цемент марки М500)
Що стосується води, її кількість має бути визначено на око. Зазвичай в розчин заливається близько 3 частин води. Що б перевірити чи достатньо води в розчині необхідно взяти трохи розчину в долоню, стиснути і розтиснути кулак. Якщо утворився клубок, необхідно кинути його на землю, в ідеалі грудку повинен відразу ж розсипатися.
Так як розчину нам потрібно багато для виготовлення шлакоблоків на короб лазні, рекомендується заздалегідь придбати бетономішалку, або зробити її своїми руками.
Тепер переходь до заливання розчину. Спочатку формочки змащуються маслом, що б шлакоблок надалі добре відстав від формочки. Далі у форму заливається готовий розчин, на половину формочки. Після цього в кожну з комірок формочки необхідно встановити по дві скляні пляшки (як показано на малюнку).
Призначення пляшок - створення порожнього простору в шлакоблоке. Це порожній простір необхідно для того, що б підвищити теплоємність і звукоізоляційні властивості лазні з шлакоблоку.
Як тільки пляшки будуть встановлені, заливаємо іншу частину бетонного розчину і чекаємо, поки він застигне (зазвичай це займає кілька годин).
Після того, як розчин схопитися, потрібно акуратно витягнути пляшку з формочки і вимити її для повторного використання.
Сам шлакоблок дозволяється діставати з форми через 24 години, за цей час розчин застигне для того, що б вироби можна було дістати без пошкоджень геометрії шлакоблоку.
Формочку після цього необхідно вимити і знову змастити маслом перед повторним використанням.
Для того, що б процес створення шлакоблоків для лазні був більш простим, рекомендується використовувати одночасно кілька формочок.
Блокам після їх створення необхідно вистояться не менше місяця перед будівництвом лазні. Краще залишити їх під відкритим небом на рік, що б всі токсичні речовини повністю зникли з шлакоблоку.
Звертаємо вашу увагу на важливий нюанс: при покупці готових шлакоблоків ви повинні вимагати у продавця сертифікат про те, що цей матеріал не виділяє шкідливих речовин. Навіть якщо такий сертифікат є, ми все одно рекомендуємо придбані блоки залишити на рік, тому що температура в лазні досягає 80-100проС і при цій температурі виділення шкідливих речовин відбувається інтенсивніше.
Як побудувати лазню з шлакоблоку?
Для того, що б ви могли більш ефективно сприймати всю інформацію, розіб'ємо технологію будівництва лазні з шлакоблоку на основні етапи.
Етап 1 - Зведення фундаменту
Даний етап рекомендується здійснювати в те час, поки саморобні блоки будуть застигати. Як раз за місяць можна підготувати грунт, вирити котлован і залити фундамент, після чого дати йому настоятися кілька тижнів.
Шлакоблоки є пористим матеріалом, вага у них набагато легше цегли, тому для будівництва лазні з шлакоблоку можна застосовувати як стрічковий, так і стовпчастий фундамент.
Головна вимога до фундаменту - його висота над землею повинна бути не менше 0,5 метрів. Це пов'язано з тим, що шлакоблок добре поглинає вологу, внаслідок чого швидко руйнується. Підведений фундамент запобігає контакт шлакоблоку з водою, що підвищить термін служби лазні.
Після того, як фундамент застигне, необхідно здійснити його гідроізоляцію. Для цього рекомендується використовувати гарячий бітум і руберойд.
Етап 2 - Кладка стін
Технологія мурування стін з шлакоблоку досить проста і нагадує кладку стін з цегли, газобетону.
Для того що б ви наочно побачили процес кладки шлакоблоку, надаємо вам даний відео-матеріал:
Слід зазначити, що під час будівництва лазні з шлакоблоку, через кожні 3 ряди кладки необхідно укладати арматуру, товщиною 12 мм, для додаткового зміцнення конструкції лазні.
Етап 3 - Створення підлоги, стелі і даху
Після того, як конструкція лазні з шлакоблоку буде повністю зведена, переходимо до завершення будівництва короби лазні.
На даному етапі необхідно залити бетонну підлогу і утеплити його керамзитовою подушкою. Далі поверх бетонної стяжки здійснити кладку керамічної плитки. Деякі дачники укладають поверх бетонної стяжки дерев'яний трап. Ми ж не рекомендуємо використовувати цю ідею, тому що при високій вологості деревина швидко піддається гниттю.
Після цього здійснити монтаж стелі. Як це зробити читайте в цій статті.
Ну і останнє - створити кроквяну систему і перекрити дах. Про технології створення даху в лазні ми вже говорили. Покрівельним матеріалом для будівництва лазні з шлакоблоку може виступити профнастил або шифер. На етапі зведення стелі та даху в лазні необхідно одночасно здійснити гідро-, паро - і теплоізоляцію лазні.
Для цього до внутрішньої стіни шлакоблоку фіксується дерев'яний каркас з бруса 50*50 мм Крок установки вертикальних балок каркасу - 60 см. Між балками необхідно укласти мінеральну вату, поверх якої обов'язково натягується фольгований матеріал - пароізоляція лазні.
Звертаємо вашу увагу на те, що всі пиломатеріали необхідно завчасно обробити захисним антисептичним засобом, який запобігає не тільки гниття деревини, але і самозаймання, що актуально в лазні.
Етап 4 - Внутрішня обробка лазні
Як тільки фольгований матеріал буде прикріплений до дерев'яної обрешітки, створюємо ще один дерев'яний каркас, який призначений для забезпечення вентиляції між пароізоляцією і внутрішньою обробкою інтер'єру лазні. У цьому випадку каркас можна виготовити з бруса перерізом 50*30мм.
В якості внутрішньої обробки рекомендується використовувати вагонку, яка надасть російській лазні лікувальний деревний запах.
Етап 5 - Зовнішня обробка лазні
Зовнішні стіни лазні необхідно ізолювати від несприятливої дії атмосферних опадів. Для цього шлакоблок рекомендується в 2 шари обштукатурити, після чого зашити сайдингом або обкласти декоративним цеглою.
Лазня з шлакоблоку: фото + проекти
Надаємо вашій увазі фото приклади бань із шлакоблоку:
Так само рекомендуємо ознайомитися з найбільш популярними проектами бань із шлакоблоку:
Рекомендуємо так само ознайомитися зі статтею: будівництво лазні з піноблоку своїми руками!