Корисні поради по дизайну і планування дачної ділянки своїми руками

Що б дача виглядала привабливо і в той же час забезпечувала всі потреби заміського будинку необхідно правильно здійснити дизайн і планування дачної ділянки. Залежно від розмірів вашої дачі (6,9,10, 15 соток тощо) існують різні «комплектації» дачної ділянки. Далі ми розглянемо корисні поради від професіоналів, завдяки яким ви зможете ефективно розподілити місце під різні об'єкти на дачній ділянці.
Дизайн и планировка дачного участка

Дизайн і планування дачної ділянки

Отже, зібравши думки фахівців в будівництві та ландшафтному дизайні, ми виділили найбільш важливі поради по оригінальному дизайну і планування дачної ділянки своїми руками:

  1. Головна будівля - житловий будинок, від місця розташування будинку буде залежати комфорт подальшого проведення часу на ділянці. Що стосується місця розташування будинку на дачній ділянці, то його місце, як правило, спереду двору на відстані 5 метрів і більше від «червоної лінії». Ще один важливий момент - місце встановлення вікон, тому що через вікна буде проходити сонячне світло (природний нагрівання споруди). Виходячи з цього, не рекомендується встановлювати вікна з виходом на південну і північну сторону. У першому випадку будинок буде перегріватися влітку, а у другому випадку процес буде зворотний - взимку буде прохолодніше в будинку.
  2. Заїзд під машину зі стоянкою (гараж або навіс) так само має бути з передній частині двору, з метою комфорту.
  3. Всі дачні споруди мають відношення до саду і городу, а так само купи компосту, літній душ і туалет повинні розташовуватися за будинком (на задньому дворі), що б не погіршувати ландшафтний дизайн території.
  4. Город так само необхідно розташувати на задньому дворі. Звертаємо вашу увагу на дуже важливу річ. Більшість дачників-новачків створюють територію городу «на око». Це дуже велика помилка, оскільки в даному випадку нераціонально використовуються сотки, яких і так мало. Рекомендується спочатку прорахувати, скільки і яких овочів вам потрібно для раціону, після чого розкреслити грядки з точною кількістю кущів. На підставі розрахунків відводити місце під город. В такому випадку площа під город буде найбільш правильно підібрана.
  5. Для економії місця на невеликому дачному ділянці (6, 9, 10 соток) рекомендується розставляти всі об'єкти правильної геометричної форми.
  6. Зони відпочинку рекомендується створювати на передньому ділянці, особливо дитячий майданчик, вона повинна бути спереду, на увазі.
  7. Декоративні елементи саду (водоспади, струмки, малі архітектурні форми) так само рекомендується розташовувати на передньому ділянці, що б лицьова частина дачі була якомога красивіше.
  8. Що б облагородити північну (задню частину) дачної ділянки використовуйте декоративні рослини, але вибирайте в цьому випадку тіньовитривалі дерева і чагарники.
  9. По всьому периметру городу, в цілях економії території, рекомендується висаджувати різні ягідні чагарники, які так само будуть служити живоплотом для прикраси непримітних овочевих грядок.
  10. Дерева рекомендується висаджувати спереду ділянки, в цьому випадку ви «одним пострілом вб'єте двох зайців»: по-перше захистіть зону відпочинку від сонячних променів, а по-друге забезпечите деревах нормальний ріст. Так само слід звернути вашу увагу на те, що дерева повинні розташовуватися на відстані від 3 до 5 метрів від інших об'єктів (в цілях забезпечення нормального розростання саджанців).
  11. Що б запобігти поширення неприємного запаху від компостних куп, садовіть навколо них квіти, які «вб'ють» запах.
  12. Якщо з якихось причин залишився невикористане місце в саду, прикрасьте його газонної травою, яка точно не завадить і додасть ландшафтного дизайну ділянки більш декоративний вигляд.
  13. Можна також скористатися допомогою фахівців в області дизайну. Вони не такі вже великі гроші спроектують ваш ділянку, використовують всі його переваги та недоліки для створення більш оригінальною і привабливою картини, а так само зроблять ваш сад дійсно унікальним!
  14. Що б поєднати декоративну і захисну функцію огорожі використовуйте живоплоти, вони відмінно захистять ваш дачну ділянку від сторонніх очей, стануть джерелом кисню і додадуть ландшафтного дизайну території більш привабливий вигляд.
  15. Поки ви здійснюєте процес будівництва всіх дачних будівель і оформлення спланованої території, створіть на задньому дворі легку дерев'яну споруду, яка тимчасово буде служити місцем для сну і відпочинку. Надалі цю споруду можна використовувати в якості хозблока для зберігання всього садового інвентаря.
  16. Якщо ваш дачний ділянка знаходиться на схилі, обов'язково скористайтеся цим, на перший погляд недоліком (хоча в дизайні це вагома перевага) і створіть такі незвичайні декоративні об'єкти, як підпірні стінки, що стікає струмок, альпійська гірка, грот і т.д.
  17. Прокладайте садові доріжки не тільки між функціональними об'єктами дачі (наприклад, від хвіртки до будинку і від будинку до хозблоку), але і для прогулянок по саду, що б насолодитися всіма пам'ятками дачної ділянки. В останньому випадку садові доріжки повинні бути більш звивистими, що б прогулянка тривала як можна довше.
  18. Не обов'язково в якості зони відпочинку споруджувати капітальну альтанку або патіо, цілком зручною для релаксу може бути і садові меблі під пляжною парасолькою, а так само крісло-качалка поруч з дитячим майданчиком.

Ось і всі поради, які ми хотіли вам надати для того, що б ваш майбутній дачну ділянку був і комфортним і красивим. Бажаємо вам удачі в самостійному дизайні і планування дачної ділянки!

Сподобалася стаття? Натисни на найкрасивішу кнопку! Будь першим!