Як зробити грот своїми руками: покрокова інструкція щодо побудови

Однією з найбільш оригінальних будівель в саду, яку не часто зустрінеш на дачній ділянці, є грот. Зазвичай, гротом доповнюють монолітні тераси і ділянки саду, мають перепади по висоті. Привабливість грота надихне вас на створення даної споруди своїми руками!

Відомості про гроті

Грот являє собою неглибоку печеру, має склепінчаста стеля. Споруда у вигляді грота зробить ваш дачну ділянку більш загадковим і додасть античного характеру.

Вид грота

Вид гроту

Крім декоративної функції, грот ще служить місцем усамітнення, а також місцем для відпочинку і спостереження за загальною картиною саду.

Для створення грота не знадобиться багато коштів і особливих навичок будівництва. Достатньо мати навички кладки цегли і володіти креативним мисленням і фантазією, які допоможуть оригінально прикрасити дану садову споруду.

Для того що б зробити грот своїми руками потрібно запастися чималою кількістю природного каменю різної форми і розмірів. Найбільш популярним каменем для створення грота вважається піщаник, доломіт і граніт.

Інструкція по створенню грота своїми руками

Для того що б швидко і якісно створити грот, необхідно дотримуватися наступної покрокової інструкції:

Крок 1 - Вибираємо місце для гроту

Вибираючи місце для грота необхідно враховувати, що вид з грота повинен охоплювати весь садову ділянку, а вид на грот відразу ж кидався в очі гостей.

Так само можна надати садовому ділянці якоїсь таємничості і сховати грот в прогулянковому місці. Уявіть, ви насолоджуєтеся прогулянкою по саду і раптом за заростями виноградника або іншого виткої рослини зустрічаєте непримітний вхід в грот.

Якщо грот буде служити місцем усамітнення, його так само необхідно розміщувати з видом на весь сад, але в непримітному куточка, що б гості і не підозрювали про його існування.

Расположение грота

Розташування гроту

Загалом, як ви бачите, розміщення грота на дачній ділянці залежить виключно від уподобань господарів.

Крок 2-Визначаємося з формою і розміром гроту

В нашому прикладі буде використаний грот, що знаходиться в підпірної стінки. Розміри грота будуть трохи більше, ніж розмір підпірної стінки - це додасть гроту домінування в композиції. Форма грота - півсфера.

Крок 3 - Створюємо каркас гроту

Для того, що б перейти до створення грота своїми руками, необхідно спочатку зробити його каркас. Для цього рекомендується застосовувати обрізані дошки або листи фанери. Необхідно, що б каркас грота зміг витримати вагу каменя, який буде укладатися зверху. Так само слід звернути увагу на те, що внутрішня стінка каркаса є стінкою майбутньої печери, тому бажано, що б стінки були більш-менш відповідної форми. Після того, як каркасу буде споруджений, за його периметру заливається фундамент (переважно стрічковий), на який в подальшому буде спиратися кам'яна конструкція.

Крок 4 - Укладання каменю

Після того, як фундамент повністю застигне, приступаємо до кладки з каменю. Для цього готуємо цементний розчин (марки М500), в'язкість якого повинна нагадувати консистенцію сметани. Перед тим, як наносити розчин, камінь необхідно змочити. Кладка каменю повинна здійснюватися з темпом не більше 4 рядів у день, що б конструкція добре застигала і не деформувалися під вагою верхніх рядів.

Слід зазначити, що конструкція грота являє собою кладку каменю у кілька шарів. Після укладання першого шару на нього вкладається сітка або арматура і замазується розчином. Для повного застигання конструкції необхідно зробити перерву на 3-4 дні.

Після того як розчин застигне, приступаємо до укладання наступного шару каменів. Даний шар є зовнішнім (облицювальною), тому намагайтеся зробити його обриси красивими.

Як тільки конструкція грота буде викладена, залишаємо її в спокої на 3-4 дня, щоб розчин повністю застиг, після чого збиваємо дерев'яний каркас, що знаходиться всередині і вирівнюємо стінки печери (якщо є виступи розчину, складаємо їх).

Крок 5 - Прикрашаємо грот

Для того, що б грот привертав увагу гостей своїм дизайном необхідно декоративно прикрасити його. Для цього рекомендується використовувати рослини, вазони з квітами, що стоять поряд, різні садові фігурки та інші малі архітектурні форми.

Всередині гроту можна прикрасити стінки, використовуючи мозаїку з кольорового скла або каменю.

Грот в подпорной стенке

Грот у підпірної стінки

Якщо грот знаходиться в надрах ґрунту на схилі, на поверхні споруди можна спорудити альпійську гірку або здійснити іншу ідею для саду, яка вам придивилася.

Дно грота можна відсипати галькою або щебенем, а лицьову частину облаштовувати дерев'яними дверима.

Загалом, на даному етапі ви повинні максимально ефективно використовувати свою фантазію і креативне мислення.

На цьому побудова грота своїми руками вважається закінченим. Як ви бачите, нічого складного в цьому процесі немає.

Фото пример обустройства грота

Фото приклад облаштування гроту

Рекомендуємо так само ознайомитися зі статтею: як зробити терасу своїми руками!

Сподобалася стаття? Натисни на найкрасивішу кнопку! Будь першим!