Зміцнення схилів підпірними стінками і геотекстилем

Схил на дачній ділянці може бути як природним, так і штучним. Оригінально прикрашений пагорб на прибудинковій території не тільки прикрасить весь ділянку, але і дозволить комфортно відпочивати на його вершині за чашкою чаю, спостерігаючи за всім ландшафтним дизайном території. Єдине, що створює проблеми на дачній ділянці з горбистою місцевістю це подвержение пагорбів ерозії, внаслідок чого високий озеленений елемент ландшафтного дизайну втрачає свою привабливість і зручність у відпочинку, тому грунт почне сповзати. Зараз ми поговоримо про те, як захистити схил від негативного впливу природних катаклізмів, а простіше сказати, як зміцнити схил своїми руками!

Способи зміцнення схилу своїми руками

Існує кілька основних способів зміцнення схилу на дачній ділянці, які не потребують допомоги спеціалістів і дорогої спец техніки.

Укрепление склона своими руками

Зміцнення схилу своїми руками

Перший спосіб це так зване терасування - створення підпірних стінок. Цей спосіб успішно застосовується з минулих століть і має масу достоїнств, які значно перевищують недоліки.

Другий спосіб є більш новим і являє собою зміцнення схилу геотекстилем. Даний будматеріал існує на ринку не так багато часу, але, незважаючи на це широко використовується будівельними фірмами в різних напрямках.

І той і той спосіб добре підійде для зміцнення схилу дачної ділянки, тому зараз ми більш широко розглянемо кожен.

Зміцнення схилу підпірними стінками

Подпорная стенка из габионов для укрепления склона

Підпірна стінка з габіонів для зміцнення схилу

Терасування ділянки дуже часто застосовувалося і в минулих століттях, про це свідчать пошарпані часом і зарослі мохом античні підпірні стінки різних старовинних пам'яток країн Європи.

На сьогоднішній день фахівці в ландшафтному дизайні ділянки широко застосовують зведення підпірних стінок для зміцнення схилів. Процес цей дуже простий, не має високих матеріальних витрат і особливої складності в технології побудови.

Якщо схил невеликий і для його зміцнення досить звести підпірну стінку висотою до півметра, то все що потрібно - це підібрати відповідні плоскі камені, зняти для них шар землі, створити дренажну подушку і встановити камені уздовж схилу.

Але якщо висота підпірної стінки повинна перевищувати позначку в 50 см, то процес зміцнення схилу стане трохи складніше. Тут вже потрібно створення невеликого фундаменту і зведення на ньому підпірної стінки з бетонних блоків, габіонів, природних каменів і т.д.

Перевага підпірних стінок полягає в незвичайному декоративному оздобленні садової ділянки, довговічності конструкції, а так само в простій технології створення.

Але що робити, якщо підпірні стінки не зможуть вписатися у садовий стиль, а відповідно в загальну композицію декору саду? У цьому випадку зручно використовувати зміцнення схилу георешеткой або іншими видами геотекстилю, які непомітні під газоном або іншим відповідним прикрасою пагорба!

Зміцнення схилу геотекстилем

Укрепление склонов геотекстилем

Зміцнення схилів геотекстилем

Геотекстиль являє собою плоский матеріал в рулонах, що складається з полімерного або синтетичного водонепроникного матеріалу, здатного утримувати ґрунт і не допускати її сповзання в результаті ерозії.

Переваги геотекстилю наступні:

  • Матеріал володіє високою довговічністю (до 50 років)
  • Геотекстиль є екологічно чистим матеріалом, тому при нагріванні ґрунту або приміщення матеріалу у воду, токсини не пошкоджують навколишнє середовище, тому що їх немає
  • Геотекстиль володіє високою міцністю на стиск і розтяг, тому його складно продавити і розірвати
  • Матеріал має стійкість до хімічного впливу
  • Геотекстильне полотно дуже просто укладати на поверхню своїми руками
  • Матеріал не старіє і не піддається пошкодження ультрафіолетовим промінням
  • Зміцнення схилу геотекстилем не тільки скоротить загальний час робіт, але і захистить схил від частих ремонтів
  • Якщо на поверхню схилу надалі буде настилати рулонний газон, георешітка запобіжить вытыптывание газонної трави

Як ви бачите переваг у геотекстилю багато, тому зміцнювати даними матеріалом схил це досить хороша ідея.

Що стосується основних видів геотекстилю, то до них відноситься георешітка і геосітка. Дані матеріали знаходять своє застосування не тільки в зміцненні схилів, але і в інших будівельних роботах (наприклад, дорожнє будівництво). Розглянемо більш докладно георешетку і геосетку, як матеріал для зміцнення схилів своїми руками.

Геосітка

Геосітка являє собою дренажний геокомпозит, що складається з синтетичних і полімерних ниток, оброблених захисним шаром. Отвори геосітки можуть коливатися від 2,5 мм до 4 див.

Геосетка

Геосітка

Найчастіше геосетку використовують для зміцнення грунту на берегових лініях водойм, укосів доріг, асфальтних покриттів та інших ландшафтних роботах. Слід зазначити, що чим менше розмір отворів геосітки, тим вона міцніша.

Як вже говорилося раніше, негативний вплив геотекстилю на навколишнє середовище відсутній, а зміцнення грунту відбувається досить ефективно.

Георешітка

Георешетка

Георешітка

Георешітка відрізняється від геосітки не тільки розміром осередків, але і самі матеріалом, з якого вона складається. Георешітка має об'ємний вигляд і складається не з ниток, а з стрічок (так само полімерних або синтетичних).

Георешітка, як і геосітка мають однаковий термін служби, який дорівнює 50 років.

Найчастіше георешітка використовують в якості верхнього шару під газонну траву, а так само для зміцнення пагорбів.

Як укладати геотекстиль?

Ми вже згадували, що технологія укладання геотекстилю є досить простий і не займає багато часу.

Відразу слід зазначити, що доцільно зміцнювати схил з кутом нахилу не більше 60 градусів.

Укладка геотекстиля

Укладання геотекстилю

Одним з незгаданих переваг геотекстилю є те, що матеріал легко ріжеться, а значить можна підігнати шматок неправильної форми під будь схил.

Насамперед необхідно вирівняти поверхню схилу, що б геотекстиль ретельно приліг з земної поверхні. Для цього рекомендується зняти верхній шар грунту на глибину 20-50 див.

Схема укрепления склона геотекстилем

Схема зміцнення схилу геотекстилем

Далі дно необхідно утрамбувати і покласти на нього перший шар геотекстилю. Що б закріпити матеріал використовуємо сталеві Г-образні анкера або 20-сантиметрові металеві скоби. Поверх геотекстилю засипається подушка з щебеню (можна використовувати гравій) і знову укладається геотекстиль, не забуваємо закріпити. На верхній шар геотекстилю насипається родючий грунт і ретельно укочується ручним катком.

Зміцнення схилу геотекстилем вважається закінченим, тепер можна створювати шар дернини, який прикрасить схил і зробить композицію завершеною. Для цього рекомендується використовувати суміш верхового низинного торфу з родючим грунтом. Готовий субстрат розстеляють на схилі, що б утворилася подушка в 10 див. Але розстеляти не потрібно, прям на ґрунт, а на заздалегідь выстеленную поліетиленову плівку, яка захистить поверхню схилу від проростання бур'янів. Можна так само використовувати дерен з луків (його ще називають «грубий дерен»), тут вже на ваш розсуд.

Ну і наостанок шар дернини ретельної укочується ручним катком, і композиція вважається закінченою. Так само рекомендується використовувати рулонний газон, який більш яскраво прикрасить укріплений схил!

Сподобалася стаття? Натисни на найкрасивішу кнопку! Будь першим!