Георешітка в ландшафтному дизайні ділянки: сутність, переваги, область застосування та технологія монтажу

Георешітка є відносно молодим будівельним матеріалом, без якого на сьогоднішній день не можуть обійтися в різного роду будівельних роботах. Георешітка має широку сферу застосування і являє собою недорогий, екологічно чистий матеріал. Зараз ми поговоримо про те, що собою являє георешітка, де її необхідно застосовувати і як саме використовувати.

  • Стаття
  • Відео

Що таке георешітка?

Георешетка

Георешітка

Якщо ви досі не знали про існування георешітки, то нижче викладений матеріал вам безумовно стане дуже корисним.

Георешітка являє собою екологічно чистий геосинтетик, що має стільникову форму і широкий асортимент розмірів сот, які служать для того, що б утримувати неміцний грунт.

На сьогоднішній день георешетку широко застосовують у дорожнім будівництві, промислових будівельних роботах, цивільному будівництві і навіть в ландшафтному дизайні дачної ділянки.

Основними перевагами георешітки вважаються:

  • Довговічність матеріалу при будь-яких умовах використання. Хоч під водою, хоч при сильному прогріванні грунту георешітка зберігає свою структуру при цьому, не виділяючи шкідливих токсин в навколишнє середовище, тому що їх просто немає.
  • Простота монтажу/демонтажу. Все що потрібно, це укласти георешетку на утрамбований шар грунту і засипати підходящим матеріалом (толі піском чи грунтом).
  • Легкість в транспортуванні. Георешітка продається в рулонах і має невелику вагу, завдяки чому її можна легко доставляти на місце будівництва.
  • Окупність матеріалу. Один раз витративши гроші на зміцнення схилу георешеткой, ви забезпечите безремонтную життя схилу протягом довгих років. До того ж, що б зміцнити сповзаючий схил вам буде потрібно набагато більше грошей на створення підпірної стінки та інших трудомістких заходів.
  • Георешітка відмінно справляється зі своєю роботою, схили, береги водойм та інші споруди захищаються від ерозії та інших негативних дій природи.

Як ви бачите переваг у георешітки досить-таки багато, тому обладнання території даним матеріалом є доцільним.

Що стосується розмірів георешітки, то вони відрізняються розмірами самих комірок стільників. Ці розміри можуть коливатися від 50/160/160 до 200/320/320, де показники це висота/довжина/ширина.

Як вже говорилося раніше, георешітка складається з геосинтетика, а якщо бути точніше, з полімерної стрічки, товщиною 1,5 міліметра. Стільники георешітки розташовуються в шаховому порядку і кріпляться високоміцними швами.

Область застосування георешітки

Георешітка широко використовується в багатьох будівельних роботах. Найчастіше георешетку використовують для будівництва наступних об'єктів:

  • Будівництво доріг. Зміцнюють дорожнє покриття від негативного впливу вітру і води, а так само зміцнюють дорожнє покриття на схилах. Крім доріг, георешетку використовують у будівництві шляхопроводів, мостів і навіть злітних смуг.
  • У геопластике. А точніше при зведенні штучних пагорбів, підпірних стінок та інших матеріалів для ландшафтного дизайну дачної ділянки. Так само георешетку використовують для захисту газонів від витоптування.

    Укрепление склона георешеткой

    Зміцнення схилу георешеткой

  • Промислове будівництво. Георешетку використовують для армування наземних споруд, зміцнення водоканалів і т.д.

    Укрепление канавы георешеткой

    Зміцнення канави георешеткой

  • У цивільному будівництві. Тут георешітка служить як матеріал для зміцнення берегової лінії природних і штучних водойм, а так само в якості підстави для тенісних кортів, дитячих майданчиків, автостоянок і т.д.

    Укрепление водоема георешеткой

    Зміцнення водойми георешеткой

Вище були перелічені найбільш популярні сфери використання георешітки, і як ви бачите, за невеликий час існування даного матеріалу, його застосовують практично скрізь.

Технологія монтажу георешітки своїми руками

Технологія монтажу георешітки своїми руками є простою і з нею може впоратися будь дачник, люблячий що-небудь зробити самостійно.

"Пирог" для георешетки

«Пиріг» для георешітки

Насамперед необхідно підготувати територію під укладання георешітки. Грунт необхідно ретельно утрамбувати ручним катком.

Після цього приступаємо до расстиланию георешітки по всій поверхні. Для кріплення георешітки використовують М-образні сталеві анкери, які можуть йти в комплекті.

Після того, як георешітка буде ретельно натягнута на поверхню і закріплена, в осередку засипають родючий ґрунт. Висота засипання грунту повинна перевершувати висота георешітки на 5 див.

Ну і, врешті-решт, родючий ґрунт на георешетке ретельно коткують ручним катком.

Це і є вся технологія монтажу георешітки своїми руками, як ви бачите, нічого складного немає, зате дана будівельна робота буде ефективно утримувати ґрунт від сповзання.

Більш наочно покаже вам процес монтажу георешітки даний приклад відео:

Укладання георешітки
YouTube Трейлер

Бажаємо вам удачі в облаштуванні вашого дачної ділянки з використанням сучасних будівельних матеріалів і технологій!

Укладання георешітки

YouTube Трейлер 

Сподобалася стаття? Натисни на найкрасивішу кнопку! Будь першим!